Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyibe kerül végzős gyereket...

Mennyibe kerül végzős gyereketnek az öltöny/ruha és a szalagavatókor a vacsora? Mennyi embert hívtok? Pénteki szülői óta gondolkodunk mi lenne a jó.

Figyelt kérdés

Az öltöny inggel nyakkendővel övv 75 ezer forint lesz, ehhez jön a tánchoz a frakk bérlése gyerekre igazítás 25-30 ezer körül.

Vacsora 2500/fő ha csak nézőnek jönnek 1300 ft. 16-20 fő lenne akit meghívnánk, tavaly a fiam barátja is meghívott minket családostól, nagyszülők, keresztszülők. Rengetegnek tartom


2018. szept. 23. 23:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Öltöny 25e Ft volt (a lányoknak 21 a kosztüm) a frakk bérlés 10-15 között valahol.

Szalagavató 2eFt/fő de nálunk ilyenkor csak maga a szalagtűzés + táncok vannak. Fejenként maximum 5 embert lehetett hívni a hely kapacitása miatt és egyébként véleményem szerint egy szalagavatóra nem is kell más, csak a szűk család. Utána a gyerekeknek after party volt, vitték őket bérelt busszal.

Nálunk csak a ballagás után volt 30 fős vacsi, de ott már a virágokon kívül egyéb költség fel sem merült.

2018. szept. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem volt vacsi

17e volt a ruha+ 10e a kölcsönzés ( de a lányom amiatt nem táncolt még 1 táncot mert az újabb 15 lett volna...)

Max 5 embert lehetett hívni ez ingyen volt( ha valaki csak 2 embert hívott, akkor át lehetett ruházni


A ruha viszont olyan, amit hova komolyabb helyre felveheti egy elegáns Koktél ruha

Vacsora pedig otthon volt, lányom nem jött, ő a zártkörű bálba ment, ahova süteményt kellett vinni

2018. szept. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%

Lányom nem táncolt, így összes költség egy csokor virág volt. Csak mi, a szűk család mentünk el. Eszembe sem jutott, hogy vacsora kellene. A ballagáson kb. 18-an voltunk. Én foztem. Szerintem megúsztuk max. 30.000 Ft-bol.

Itt a fiuk oltonye 50.000 Ft volt.

2018. szept. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

2-es vagyok..

A fiúknak nem kellett új öltöny, ha amúgy nem kellett..

Vacsora ugy nem kötelező elem, de az apósomék és mi voltunk csak, így 5 fő..semmivel nem volt több, mint egy ebéd amit megfőzök



16-20 fő kicsit sok...

Mennyi lesz a ballagás?

2018. szept. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Felénk a szalagavatónak nincs ekkora nagy súlya. Elmegy anya apa, testvér esetleg nagymama nézőnek, aztán ennyi. Akik vacsorára mennek, azok is csak a legszűkebb család. Ez nem egy ballagás, oda majd lehet hívni tágabb rokonokat és ismerősöket.
2018. szept. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
20-30 ezer volt a tánchoz a ruhabérlés, viszont kötelező egyenöltönyt és -kisestélyit senkivel nem vetettek külön, mindenki a sajátjában volt szalagtűzésen. Szerintem lázadás lett volna, ha közlik, hogy 75ezer forint akkor öltönyre... Fejenként 5 vendéget lehetett hívni, vacsora nem volt. Én nem értem nálatok mi ez a hiper felhajtás... 🤔
2018. szept. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 babyboom567 ***** válasza:
93%

Hát az én szalagavatóm ,ami nagyon régen volt,lányoknak egyenszoknya, fiuknak ugyanabból(borzasztó zöld színű) az anyagból öltöny.Nálunk 3 főt lehetett hívni a szalagtűzésre.Utána volt otthon egy ebéd,ahol mamáék is ott voltak.

Szerintem nagyon sok ez nálatok.

Csak úgy megjegyzem,az esküvőmön nem volt 20 ember,ez meg egy szalagtűző.

Különben ha van pénzetek, ne agyalj fizesd ki. Ha meg nincs pénzetek, akkor nem kell hívni senkit,semmi baja nem lesz a gyerekednek, elvileg megértheti már ennyi idősen,hogy nincs rá keret,hogy pistike keresztanyukájának az üknagymamáját is meghívjátok.

De mi kerül egy öltönyön ennyibe?

2018. szept. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 éve volt szalagavatóm. A ruha 30 ezer volt, nem volt utána vacsora. Ennyi pénzt nem is költenék rá, mint amennyit te.
2018. szept. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az osztály választott közösen öltönyt 2 inggel, az anyaga és mintája miatt volt ennyi. Páran akartunk olcsóbbat de leszavaztak minket így ez lett. Már vagy 6 éve folyamatosan meghívtak minket szalagavatóra vacsorára azt hittem illik visszahívni
2018. szept. 24. 10:03
 10/17 anonim ***** válasza:
26%
akkor az osztálypénz mire való? elvileg abból kellene állni az öltönyt meg a többit nem külön ráfizetésből a szülőnek még.
2018. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!