Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan érintene ha 12 éves...

Hogyan érintene ha 12 éves fiad miután megkapja az iskolai parkolóban az autóban a zsebpénzt köszönésedre nem reagálva elsietne?

Figyelt kérdés
Mintha szégyellne :(
2018. okt. 11. 08:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk erről vele kellene beszélni. Nem szép dolog, az tény.
2018. okt. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak már azon jár az agya, hogy mire költi el. Esetleg látott valakit, és elterelte a figyelmét.

Ott és akkor kell rászólni, hogy illik köszönni, és nem utólag kattogni.

2018. okt. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Néhányszor utánaszóltam köszönve, de morcosan visszanézett és elsietett.
2018. okt. 11. 09:18
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
Bocsáss meg, DE a te nevelésed!
2018. okt. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Pont ezért nem értem, mert valóban az én nevelésem, idáig mindig, mindenkinek tisztelettel köszönt, ahogy tőlem is látta.

Azt éreztem, hogy a többi gyerek előtt ciki neki a helyzet és ezért nem köszön, mintha közünk sem lenne egymáshoz úgy csinàlt, nem figyelmetlenségből nem köszönt, bár ADHD- s, tehát figyelemzavara is van rendesen, gyógyszert is kap rá.

2018. okt. 11. 09:32
 6/22 anonim ***** válasza:
55%

Kívülálló ennyibő mégis, honnan tudná mi a gond? Végülis te sem ezt kérdezted, csak azt hogyan érintene. Nyilván mindenkinek rosszul esne.

Ha az egész reggel veszekedtetek, akkor az a baj, semmi köze a zsebpénzhez. Vagy ezzel akartad kiengesztelni?

Neked kell tudnod. Azt írtad, mintha szégyellne. Mi oka lenne rá? Nyilvánosan, fellengzősen adtad oda a zsbpénzt?

De tényleg lehet csak elbambult.

Hogy lehet ilyen kérdést feltenni?

2018. okt. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%
Mondjuk, ha állandóan így mártírkodsz neki, akkor ezzel van gondja.
2018. okt. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%

Jaaa, hát ADHD-s...

Ülj le vele ezt megbeszélni. Neki több segítség kell, hogy eligazodjon a többi ember között, nem mindig sikerül eltalálnia, hogy mi lenne a helyes viselkedés.

Sokszor ki is közösítik őket, vagy "csak" nehéz beilleszkedniük a közösségbe.

Lehet, hogy attól fél, hogy olyan cikis lett volna a haverok előtt, mint egy nyilvànos puszizkodàs. Neki most nagyon fontos, hogy ők mit gondolnak róla.

Magyarázd el, hogy köszönni ilyenkor is illik, az a ciki, ha kétszer köszönsz és süketnek tetteti magát. Úgyis mindenki tudja, hogy te vagy anyja, úgyhogy nincs mit titkolni. Neked viszont nagyon rosszul esett, hogy b.ott köszönni, inkàbb grimaszol és elmegy.

2018. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem szó sincs arról, hogy veszekedtünk volna, nagyon jó egyébként a kapcsolatunk, a zsebpénzt nem fellengzősen adtam, hanem az autóban diszkréten, mielőtt kiszállt.

A kérdést azért tettem fel, hogy képet kapjak arról, hogy mennyire jellemző ebben a korosztályban, hogy a gyerekek nem szívesen mutatkoznak a szülőkkel, hogy egy kicsit megnyugodhassak, hogy talán emiatt viselkedik így.

Azt hittem hasonló problémákkal küzdő kedves anyukák fognak nekem tapasztalataikról beszámolni, igazság szerint nem is értem miért az ellenséges támadó, kioktató hangnem egyesek részéről.

2018. okt. 11. 10:24
 10/22 A kérdező kommentje:

8- as válaszoló!

Nagyon köszönöm a válaszod!

2018. okt. 11. 10:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!