Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi ez a sok tájékozatlan...

Mi ez a sok tájékozatlan ember a védekezéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Néha feljövök ide elolvasgatni 1-1 érdekes kérdést, de ebben a kategóriában folyamatosan olyan kérdésekbe botlok, hogy "Lehetek terhes időben kihúzta?" meg "csak 5mp-ig volt bennem". Ezek az emberek miért ennyire tájékozatlanok ebben a világban, mikor bármilyen információ csak egy karnyújtásnyira van. Csak be kell pötyögni, "hogyan kell védekezni, hogy ne legyek terhes", vagy "teherbe eshetek-e az előváladéktól?". Ráadásul úton-útfélen azt súlykolják, hogy védekezzünk. Általános iskolás korom óta a suliban nagyon sokszor elmondták, 6.,8. és 9. osztályban is, pedig nem valami erős, elit suliba jártam. Meg nyilván a legtöbb ember ha hurokról meg hasonlókról nem is, de az óvszerről és a fogamzásgátlóról már hallott, meg a rendeltetéséről is. Akkor miért jó egyeseknek kockáztatni pár másodpercért és itt sírni, hogy de tényleg időben kihúzta? Ráadásul mi még választ sem tudnánk erre adni, nem látunk bele senkibe. Azt meg hogy mennyi az esélye rá elolvashatja a neten, de akkor is beleeshet abba a százalékba, ha az viszonylag kicsi. Szóval nem értem. Nem akarok senkit bántani, sem vitába keveredni, de miért jó egyeseknek a felesleges stressz?
2018. okt. 23. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos sokan nem figyelnek oda a felvilágosításra, vagy csak nem veszik komolyan. Az iskolákban hajlamosak végletes rosszként kezelni a szexet, és mindig csak a nemi betegségeket és az abortuszt mutogatni. Sok fiatal nem kapcsolja össze, hogy amit ő csinál, annak is lehet ez a következménye. Hiszen a haverok is szexelnek, mégsem nőtt még tájog a szerszámra. A legjobb barátnő már 5 fiúval lefeküdt, mégsem volt abortusza. Könnyű azt hinni, hogy velük sem történhet meg.


A másik ok szerintem, hogy sokan nem gondolkodnak előre. Szex lenne, gumi nincs de mit gondol a Józsi, ha nem megyek bele? Egyébként is megígérte, hogy kihúzza. Hiába jön utána megbánás és aggódás, legközelebb megint megteszik, hiszen korábban sem lett baj, akkor most miért lenne?

2018. okt. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Nezd, azert ah ilyen kerdeseknel is van mindig valaki, aki benyögi, 20 éve elszakítással védekezik és csak akkor esett teherbe, amikor akart. Emellett némelyik simán buta is. Nekem pl a saját húgom, aki nem mellesleg egészségügyi főiskolai végzettséggel rendelkezik ugyanezen a véleményen van: megszakított közösülés mellett nem lehet teherbe esni. Szerinted?
2018. okt. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez vitatott téma, de nem erre akartam kilyukadni. Mindenesetre szerintem jobb félni, mint megijedni, aztán meg itt hőbörögni.
2018. okt. 23. 08:37
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Buták. Ennyi.

Felnőtt emberek is képesek biztatni arra a kamaszokat, hogy megszakítással csinálják, mert ők se estek teherbe. (?!) És ha én 6 éve nem esek teherbe akkor se, ha pont peteéréskor csináljuk, akkor az is biztonságos lesz mindenkinek? 🤔

A másik: idióta tinik, sőt gyerekek írnak ki sok ilyen kérdést. Egyszerűen nincs pénzük se gumira, se tablettára, de a nemi élethez "joga van". Marad az, hogy időben kihúzza. Első hónapban tiszta ideg, hogy teherbe esett. Ha mákja van és megússza, akkor elkönyveli, hogy így lehet, mert nem esik teherbe. Utána pár hónap múlva jön sírni, hogy kell-e 18 alatt szülő az abortuszhoz.

2018. okt. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Ezek a kérdések amit itt olvasol 90%-ban nem igazak.Aki itt ilyen kérdéseket tesz fel az vagy nem normális vagy szórakozik.
2018. okt. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Az is benne van, hogy a tiniknél van, hogy nem mernek gumit venni, mert ciki, hogy mit gondolnak a boltban. A lány nem mer elmenni a nőgyógyászhoz gyógyszert íratni, mert jaj, mit fog szólni, hogy szűz vagyok, meg hogyan fog megvizsgálni. Amúgy se volt még egyedül orvosnál soha, mindig anyuka kísérte. Sokszor még egymásnak se merik felhozni a "hogyan védekezzünk" témát. Ha meg megtörtént a baj, jön a megbánás és kapkodás.
2018. okt. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van egy 33 éves férfi ismerősöm aki teljesen biztos benne hogy ha már behatolás történik akkor 100% a terhesség. Elképesztő mennyire tájékozatlan emberek vannak.
2018. okt. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értettem soha. Mert oké, hogy az iskolában a felvilágosítás minősége általában nulla, meg hogy sok szülő sem beszél a dolgokról időben vagy egyáltalán sem, de könyörgöm, a mai világban annyi információ van az interneten. Már létrehoztak direkt a tinik felvilágosítására oldalakat és ezeket nem ciki olvasgatni, mert senki sem rud róla. Mert egy kamasz cikinek érezheti, hogy odamegy az anyjához/apjához és kérdez valamit, de az interneten gond nélkül rákereshet dolgokra. Engem anyám valamennyire felvilágosított, csak 13-14 évesen, amikor már semmi újat nem mondott. Az iskolában sem mondtak semmi újat az ilyen órákon. Az internetről tanultam meg a legtöbb mindent.

De pont a védekezést súlykolják a legjobban. Igaz lehet, hogy ciki nekik óvszert venni, mert mit gondol a pénztáros és a mögötte állól, ha meglátnak egy tinit óvszerrel, és ezért nem védekeznek. Pontosan ezért csinálnám azt, hogy minden egyes felvilágosítá alkalmával az iskolában adnék a gyerekeknek egy kis csomag, jó minőségű óvszert. De az is jó, ha a szülő ad a gyereknek a felvilágosítás során, csak hogy legyen és utána nem kutakodik az óvszer után, hogy megvan-e még vagy elfogyott-e.

2018. okt. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mivel sok felvilágosító könyv is egy hígtrágya, amit a tiniknek szoktak osztogatni? Emlékszem egy ideig a helyi könyvtáros (egy kis faluban lakok) az egyik csaj ismerősöm volt, behívott, hogy menjek már be, mert olyat mutat, hogy sokkot kapok tőle. Kezembe nyomta az egyik akkor népszerű felvilágosító könyvet.

Mi volt a probléma vele? Előbb felsorolt mindenféle fétist, aztán 1 mondatban beszéltek csak a védekezésről, majd tovább folytatta a fétisek felsorolását. Többet írtak a folytogatós szexről, mint arról, hogy miért kell védekezni.

Meg a legnagyobb gond, hogy sokan azt hiszik gumival csak a terhesség elkerülése miatt kell védekezni. Nemibetegségekről kb. nem, hogy a mostani tiniknek, az én generációmnak sincs (26 éves vagyok, szombaton töltöm be a 27-et), de még a felnőtteknek se. Kb. semmi fogalmuk nincs miért kockázatos egy random, alig pár órája ismert emberrel szexelni gumi nélkül. Szóval nem csak a mostani tinik ilyen hülyék, általánosságban ennyire ostobák és hülyék.

2018. okt. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem feltétlenül redukálhatjuk le ezt a problémát csak a kamaszokra. :(
2018. okt. 24. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!