Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hányadikban tanulnak a gyereke...

Hányadikban tanulnak a gyerekek a havi vérzésről és a szexről? Vagy inkább felvilagosítják őket? Vagy maguktól a ti gyerekeitek mikor beszélgettek egymás közt ilyrsmikről?

Figyelt kérdés
2018. nov. 20. 08:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem nálunk a menstruációról volt szó olyan 4. körül majd utána "felvilágosítással"(kb annyi volt hogy védekezz tessék itt egy gumi) együtt volt 7.be meg 9.be még szó róla. Nem igazán adnak tanácsot amire tényleg szükséged lehet.
2018. nov. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mire a suliban konkrét " felvilágosítás van", az bőven késő.

Egyrészt mert addigra a szülőtől már rág mindent tudnia kellene a gyereknek, másrészt mert akkor a kiskamaszok ezt vérciki témának tartják, a gumin csak rihegnek-röhögnek röhögnek, és a lényeg nagyon nem marad meg. Ott kérdezni nem mernek, pedig rengeteg kérdésük van.


Szóval a sulis felvilágosítás tök felesleges, ezt a szülőnek kellene akkor, amikor kérdez a gyerek. Akár 5 évesen,vagy 8 évesen,vagy akár 12 évesen.


És nem egy nagy leültetős beszélgetés, hanem kiskortól kezdve folyamatosan. Mindig az aktuális kérdést megválaszolva. Ez lenne a helyes és megfelelő.

2018. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem tanulnak ilyenről, csak felsőben amikor az emberi szaporodásról beszélnek. Manapság felvilágosító óra sincs igazán, de nem is hiszem hogy ez az iskola feladata lenne. Mi kb 4-5 éves korban beszéltünk róla otthon, a betét kapcsán, és 8-9 éves korban konkrétan elmondtam miről is szól a menstruáció. A nagyobbik lányomnak 11 évesen jött meg, 5. osztályban. De volt olyan aki már 9 évesen menstruált. Késő lenne a sulira várni, hogy mikor tanul róla. Ahogy menstruálni kezdett a felvilágosítás is megtörtént, főleg mert igazán nőies, fejlett kislány, aki nem 11 évesnek nézett ki.
2018. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Túl későn kerül erre sor az iskolában. Néhány kislány már 10 évesen menstruálni kezd, de még csak biológiát se tanulnak, csak környezetismeretet. 6.-ban kerül szóba először. A szexuális felvilágosítás jobb esetben 7.-ben, ofő órán.

Szexről már ovis korban kérdeztek. Illetve azt akarta tudni, hogy lesz a gyerek. Nem hazudtam, elmondtam az ő szintjén, röviden. Nem is érdekelte tovább, és el is felejtette. Érdemes visszakérdezni, hogy ő mit tud róla. Egyből rájössz, hogy miért jobb, ha te világosítod fel, és jót lehet röhögni. 😉

A menstruáció úgy jött szóba, hogy kérdezte, minek a betét.

10 évesen már tudott mindent, amit fontos.

2018. nov. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
11-12 evesek voltunk, mikor volt egy felvilagosito ora arrol, hogyan lesz a gyerek, mi gumit nem kaptunk :D Tekintve, hogy mar sok lanynak 9 evesen megjon, ez boven keso. Amugyis szerintem otthon jobb elkezdeni mondani, mi hogy van, nemcsak a szexrol es a fizikai kovetkezmenyekrol (szexualis betegsegek, nem kivant gyermek), hanem a lelki reszerol is beszelni, ami egy iskolai oktatas kereten belul nemtudom, mennyire tud megvalosulni, nalunk nem emlekszem ilyenre. Jobb szerintem eletkornak megfeleloen csepegtetni az infokat egesz kicsi kortol, a 2,5 evesem, ha ramtorte az ajtot intimkehely cserejekor, akkor elmondtam neki, hogy az mi, mire valo, miert hasznalom havonta par napot, a sajat szintjen. Ha nagyobb lesz, es kerdezget, akkoris ugyanigy fogok eljarni.
2018. nov. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Ja es nemcsak a lanyokat erdemes felkesziteni a menzeszrol, bar teny, hogy az ijesztobb lehet nekik, de a fiukat is a magomlesrol.
2018. nov. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak már 5-6 éves korában beszéltem a menstruációról.

Meglátott betétet cserélni, én pedig elmeséltem mi ez és miért. De többször is szóba került a téma spontán a mindennapokban. A szexről is fogok vele beszélni.

Ez mind a szülő dolga szerintem, csak sokan cikinek érzik a témát, ezért hárítanák a pedagógusra a felvilágosítást, pedig teljesen normális része ez is az életnek, erről is kell beszélni úgy, mint a többi tabunak gondolt témáról (pl.halál) és nem egyszeri, száraz, kínos, gyereüljünkleésbeszélgessünk módon.

2018. nov. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
6: Csak annyit tudok hozzátenni, hogy a fiúk is jó, ha hiteles információt kapnak a menstruációról is. Sok iskolában csak a lányoknak beszélnek róla, és otthon is kerülik a témát. Nekik is hajmeresztő téves információik vannak.
2018. nov. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaz 8as. Minket is külön szedtek amikor a menstruációról volt szó,a fiúknak nem beszéltek a női dolgokról nekünk lányoknak meg nem beszéltek a férfi dolgokról.
2018. nov. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk hatodikban volt menzeszről beszélgetős ofő óra, szlidokival meg védőnővel, persze ötödikben már mindenki menstruált... 😂 Szintén hatodikban volt egy ilyen “ne öltözzetek kihívóan, mert szegény fiúknak nehezebb eltakarni, ha tetszik nekik a látvány”, miután ketten is ezért nem mentek ki felelni. Szexről nem emlékszem, hogy volt-e bármikor szó, még asszem gimiben volt egy nemi betegséged, képnézegetős óra, hát az csodás volt a rohadó p*csökkel... 😄
2018. nov. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!