Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetek még, hogy okuljon...

Mit tehetek még, hogy okuljon belőle?

Figyelt kérdés
A 14 éves lányom tegnap este bejelentette, hogy már nem szűz. Erre én nagyon kiakadtam, brutálisan leüvöltöttem aminek az lett a vége, hogy sírva futott a szobájába. A telefonját, a laptopját elvettem tőle, tv-t se nézhet. Nagyon mérges vagyok rá, szóval úgy érzem, ez nem volt elég, hogy okuljon belőle. Mit tehetnék még?

2018. nov. 24. 06:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
? Hát semmit. Amúgy most mi a célod? Ebből csak annyit tanul meg, hogy nem fog neked elmesélni semmit. Jogosan.
2018. nov. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%

Hogy okuljon belőle? Visszacsinálni nem tudja, ami megtörtént!

Inkább azon legyél, hogy védekezzen.

2018. nov. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem teljesen rosszul reagáltad le a helyzetet. Eleve nagy szó, hogy egy kamasz mesél a szüleinek, pláne egy ilyen fontos dolgot. Ő bízott benned, elmondta, te meg leüvöltöd a fejét... Elhiszem, hogy megdöbbentél, és biztos én sem örülnék, ha a 14 éves lányom már nem lenne szűz, de ezt normálisan is el lehetett volna neki mondani, és az ordítás helyett inkább elmondani neki a következményeket, védekezési módokat, stb. Nem lennék a lányod helyében.
2018. nov. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%

Volt barátja? Mert akkor azért várható volt.

Ha nem és csak a kaland kedvéért feküdt össze valakivel, akkor kapna fejmosást. De akkor sem így reagálnék.

Téged miért érintett ennyire rosszul, hogy ilyen intenzíven reagáltál rá?

2018. nov. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
94%
A lehető legrosszabbul reagáltad le.Az fix,hogy semmit nem fog ezek után elmondani. A baj már megtörtént (tényleg nagyon fiatal) inkább azon kellett volna lenned,hogy még nagyobb ne legyen (magyarán leülni és beszélni a védekezés fontosságáról meg arról,hogy ne feküdjön le senkivel csak egy komoly kapcsolatban)
2018. nov. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 babyboom567 ***** válasza:
93%

Szerintem ezt elcseszted nagyon.Többet akkor sem fog hozzád fordulni,ha bajban lesz.Azt értem,hogy nem kéne szexelnie 14 évesen, de visszacsinálni nem tudja.Lehet valami kérdése lett volna, vagy bántották, vagy nemtudom.

Amit tehetél szerintem az az ,hogy bocsánatot kérsz a viselkedésedért,és elmagyarázod miért vagy dühös.

2018. nov. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%
Bocs, de tök hülye vagy, kicsit korán kezdte, oké, de megbízott benned, talán nem kellett volna 3 gyereket szülnöd, ha ezzel a kamaszlánnyal se tudsz normálisan foglalkozni, manapság már korán kezdik a szexet, jobb lenne 16 évesen? Szerintem tök mindegy.
2018. nov. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 babyboom567 ***** válasza:
95%
De mi nem hiányzott?Az,hogya kamasz lányod őszinte volt hozzád?
2018. nov. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%
Ettől független nem így kellett volna leszidni szerintem. Ha nekem anyukám így reagált volna arra, hogy elmondok neki valami kimondottan bizalmas dolgot, biztosan megingatta volna benne a bizalmamat és nem fordultam volna hozzá többé. Hiszen úgy azt éreztem volna, hogy úgyis ordítozás lesz a vége. Inkább üljetek le szerintem és beszéljétek át a dolgot. Ne büntesd, hogy "okuljon", mert ha ezt így folytatod, amellett, hogy bezárkózik neked, dacból ellened fog menni. Kérj tőle bocsánatot és beszéljétek meg, hogy vigyázzon nagyon és szerinted miért várjon még.
2018. nov. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
94%
Gratulálok, soha többé semmit nem fog neked elmondani, de meg is érdemled. Ez a lehető legrosszabb reakció volt. Én értem, hogy nem örültél neki, nekem is van lányom, bár még nem ekkora, én se örülnék. De bakker, bizalmat szavazott neked, megnyílt, erre mit kap? Ordítást és büntetést. Mert attól ugye visszanő a szűzhártyája. A büdös életben többet nem lesz veled őszinte. Még javíthatsz a helyzeten, ha normálisan elmondod neki, hogy ne haragudjon, csak hirtelen kiakadtál, és értelmesen beszélsz vele a dologról. De nem fogsz, mert nem is érted a problémát a hozzászólásod alapján.
2018. nov. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!