Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, hosszabb buszos...

Kamaszok, hosszabb buszos utazásra mit célszerű pakolni? Itt ugye nincs megszabva, hogy mit vihetek fel magammal a buszra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy inkább utazás kategória, de szerintem a 16-17 évesek jobban tudnak itt válaszolni (én is 17 vagyok). Párizs az úticél, tehát elég sokat fogunk a buszon ülni. Ugye a bőrönd lent lesz, azt nem nagyon lehet majd nyitogatni utazás közben. Viszont fel magammal azt viszek, amit szeretnék, ugye? Azért kérdezem, mert egy táskába biztosan nem fog beférni a kaja, víz, váltás ruha, ilyesmik. Szóval ezeket külön pakolnánk. Lenne egy táska az ételeknek, italoknak, egy ilyen piperés dolgoknak, pl. fogkrém, szájvíz, dezodor, ilyesmik. És lenne egy kisebb táskám, amiben vannak azok a dolgok, amiket mindig viszek magammal. Telefon, powerbank, pénztárca minden szükséges irattal, kártyával, pénzzel, stb. Tehát ez így minimum 3 kisebb-nagyobb táska. Felvihetem őket? Vagy ételeket felesleges pakolni, mert megállunk útközben? Nyilván nem 5 fogásos dolgokra gondolok, hanem pl. wrap, saláta. Amiknek a szagától nem lesz tele a busz, vagy Pringles chips, ami nem foglal sok helyet. Mert nem tudom, hogyha megállunk, és mondjuk sor lesz a mosdónál, akkor utána mennyire lesz még időm bemenni 1-1 shopba. Vagy ha olyan étteremnél leszünk, ami nem olyan kulturált, normális, akkor éhesen utazom Párizsig?


Nem voltam még ilyen hosszú úton busszal (sőt, nem is igazán buszoztam az iskolai osztálykirándulásokat leszámítva), így nem tudom, hogy miket kéne pakoljak, hogyan lenne a legpraktikusabb. Köszönöm előre is a segítséget!:)


2018. nov. 30. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Hát, én a hosszabb utazásra két táskát viszek magammal: egy nagyot, amibe minden benne van, és egy kisebb amiben azokat a cuccokat teszem amiket használni fogok. Én ételt, innivalót, könyvet, töltőt, zsebkendőt, pulóvert, pénztárcát szoktam beletenni. Illetve a kabát vagy nadrágzsebbe még belefér a pici irattárca, a cigi meg a gyűjtő, illetve kisebb dolgok még.

Egyébként szerintem meg fogtok állni útközben, ha mást nem tankolni biztosan, akkor lesz pár perced ételt venni, mosdózni stb.

Ajánlom amúgy, hogy indulás előtt egyél kicsivel többet, és akkor addig sem leszel éhes legalább.

2018. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Az összes kérdésed utazásszervező specifikus. Kezdve onnan, hogy mit és mennyi csomagot vihetsz, egészen odáig, hogy hányszor álltok meg, mennyi időre... Magyarán őket faggasd! Semmire nem mész az itteni válaszokkal.
2018. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Fiam osztálya angliába ment ki busszal, ha megálltak akkor minimum 30 percre, lesz idő mosdóba menni, ehettek is.

3-4 óránként álltak meg. Legyen elég pénz nálad mert fizetős a mosdó szinte mindenhol.

Buszra tettünk fel 1 karton vizet a kesztyűtartóba, utólag derült ki milyen jó méregdrága volt a víz.

1 kisebb méretű utazótáskát vitt fel váltás ruha, dezodor stb, szendvics, csomagolt croasson vagy hogy írják. Rizs natúr csirkemellel. Mogyoró, ropi chips gumicukor felpakolva. A fiam állandóan éhes 15 éves így gondolhatod mennyit csomagoltam. Venni is vehetett ami kell.

Hátizsák ha várost néztek és egy kicsi oldal táska is volt nála.

Ami fontos pénz legyen nálad de kartyán is, több helyre elrakva.

2018. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Bejártam már Európát buszon ülve :)

- Minimális piperecuccal készülj, mert bárhova mentek mosdóba nem biztos, hogy lesz papír, szappan stb

- Szájvíz vagy minimum rágó is jól jön, mert hosszú az út és a végére bepállik a szád.

- Pulcsi, meleg zokni pluszban javasolt, mert este lehet, hogy hűvösebb lesz a buszon.

- Kispárna vagy ilyesmi javasolt a fej alá (lehet kapni felfújhatót is), mert minimum hajnalban már bukik le az ember feje.

- Pár szendvics, rágcsa, víz, ilyesmi legyen nálad, mert főleg benzinkúton fogtok megállni és ez mindenhol nagyon drága.

- És zenével, könyvvel ilyesmivel mindenképpen készülj, mert bármilyen jó a társaság, ilyen hosszú utat senki nem tud végigbeszélgetni, a net pedig nagyon meríti a telefont.

- Plusz ha tudsz vinni magaddal powerbankot a telefonhoz akkor vigyél mindenképpen, mert nem biztos, hogy fogod tudni tölteni a buszon. Ha mégis van rá lehetőség, akkor úgyis a fél busz azon fog lógni, szóval készülj alternatívával.


Jó utat!

2018. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem kor függő, hanem szervezésé. A szervezőket nyaggasd. Nyáron buszoztam sokat, egy táskát lehetett felvinni-hátizsák/kisebb sporttáska, plusz takaró/párna. Másnak lent volt a helye. Egy plusz kisebb táska miatt nem szóltak.

Nálam volt hátizsák. Benne némi kaja szendvicsek, volt májkrémem is, hogy frissen egyem, kenyerem, meg nasizósabb ételek.

3-4 óránként megálltunk, kötelező a rendszeres pisiszünet viszont nem mindenhol van lehetőség vásárolni. Pályán nemfeltétlen van üzlet, ott is van a sima pár wc-s pihenőhely. Ahol étterem van többnyire a bk,meki,kfc szentháromság valamelyike.

Shoppingolásra ne számíts, nem egy benzinkúton fogsz költekezni, az árak miatt se tedd. Ha kell vmi mást is megkérhetsz, hogy vegye meg amíg wc re mész. A fiúk pillanatok alatt letudják a pisilést.

Váltóruhának fölösleges mindent cserélni. Póló, zokni, bugyi és jó vagy.


Egy hátizsákban bőven el lehet férni.

2018. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

hát, én standard másfél táskával utazom, buszon, vonaton, kocsiban, kb így néz ki:

egy kistáska,benne:

telefon, töltő (ha van, külső aksi)

személyes iratok

pénz (aprópénz is, 100-50 Ft, 1 euro, pisiléshez)

neszeszer (wcpapír, zsebkendő, nedves törlőkendő, betét, tampon, mert ismerjük murphy törvényeit, kéztisztió zselé, vagy hogy a fenébe hívják, ajakápoló, kézkrém, körömreszelő (kicsit tegyél el, ne azt a nagy szúrófegyvert, ne idegeljük az embereket, sebtapasz) (nekem van egy tükröm és egy mini fgkefém is, nem létszükséglet, de jól eshet ha van)

meg egy toll, mert sosem tudhatod mikor van szüksége egy tollra.

ja, meg a fülhalgatód.

szóval van ez a kistáska, ez bárhol kiszállok, jön velem, ha meg ülünk a buszon, benne van a nagy táskában, amiben van továbbá:

egy palack víz

egy pulcsi/kabát (bár az csak tavasztól őszig, amikor hol kell hol nem)

egy kispárna(néha a sapkám/pulcsim helyettesíti)

dezodor, napszemüveg, nálam egy váltás szemüveg, mert anélkül vaksi vagyok, ezek a nagy táskában vannak fenn a buszon, mert felesleges őket lecipelni a pihenőre.

ami nálam mindig-mindig van, bárhova menjek is Európában, az kajaügyben: müzliszeletek, gyümölcs, szőlőcukor, puffasztott rizs (bár annak szerintem szaga van szal csak pihenőkön eszem), meg mindig van velem chips is, mert mindig megkívánom benzinkutakon, de olcsóbbb, ha még otthon megveszem. Ja, meg ha kell a koffein, tegyél el egy kólát vagy energiaitalt is.(vihetsz kávét is, de én sajna ilyen sznob vagyok, azt leginkább frissen iszom)

2018. dec. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
a váltás ruha felesleges, az lesz a legkisebb gondod út közben, hogy mióta viseled a ruhádat. azért valami kényelmeset vegyél fel, párizs messze van
2018. dec. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Ételt, italt egy sima szatyorba pakold, hogy ne kelljen utána a táskát rakosgatnod, ahogy fogy a tartalma. Max egy kisméretű hűtőtáska, amibe tehetsz szendvicset, salátát és félliteres vizet, dobozos gyümölcslevet lefagyasztva (ez jó lesz jégakkunak, ha kiolvad, majd megiszod). Ezen felül müzli szelet, csoki, kis sós nasi. Nem kell más, nem jó, ha rádjön a vécére meheznék és éppen még csak 2 óra múlva lesz a következő pihenő.

Ezen felül egy közepes méretű hátizsák, amibe belefér minden: kütyük, olvasnivaló, pénztárca iratokkal (mondjuk én ezt meg a telefont ilyenkor övtáskába rakom inkább, így nem kell táskát cipelni, amikor lezsállunk a pihenőnél), fogkefe, fogrkém, papírzsepi, nedves törlőkendő, pulóver, kispárna, esetleg papucs (kényelmesebb a buszon, mint a cipő)...

2018. dec. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!