Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A mostani szülők mért veszik...

A mostani szülők mért veszik könnyedén és természetesnek (már-már büszkék rá) hogy ha 15-16 éves lányuk már szexel? Mért vannak ennyire elkényeztetve és mért van ennyi minden elnézve a mai fiataloknak?

Figyelt kérdés
Mért nincs arany középút?Mi ez a nem lehet a gyerekre rákiabálni,mert jaj szegény lelkivilága megsérül?stb
2018. dec. 1. 19:39
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%
Általánosítasz. Nem szép dolog. "A mostani szülők" közül ismersz mennyit, 10-et, 20-at? Na látod!
2018. dec. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Sok szülő megveszi a piát,a cigit a 15 éves gyereknek,nem baj ha hányásig issza magát.Nem baj,ha szexel és nem tudom hányadik pasija van mire 16-17 éves lesz és még el is mesélgeti.Sok anyukának természetes,ha a lánya pasija már dolgozik,hogy a csaj a srácot lehúzza anyagilag és 60-80.000 órát vagy nyakláncot vetessen magának.

Rengeteg pénzéhes,anyagias lányt nevelnek ki.


Nem arról beszélek ne bulizzanak,ne igyanak,de ésszerűség határain belül,a detox tinikkel van teli,ha meg behívják a szülőt,hogy vigye onnan haza a gyereket,csak megrántja a vállát,nem nagy ügy...


Közben meg mindent megcsinálnak a gyerek helyett,ne hogy szegény gyerek véletlenül csináljon valamit.Elég nagy a kettőség.

2018. dec. 1. 19:45
 3/34 anonim ***** válasza:
96%

Sokan, jah.... sokan meg nem.


Sokan képesek felfogni, hogy amit látnak az a világ 0,001%-a, kis szelete, ezért nem érdemes általánosítani ez alapján.

Sokan meg nem...

2018. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Ezt hallom a mai szülőktől,eldicsekednek,hogy a lánynak hányadik pasija,mit vetetett a gyerek a sráccal,sőt hogy elment a lánya a mamához és azt is lehúzta,de egyszer nem hallottam hogy ha nem pénzről volt szó,oda ment e a mamához segíteni....


A munkahelyemen rokon vagy saját gyereket lehet behozni nyári munkára vagy szombatra(ekkor/utóbbinál dupla pénz jár a gyerekeknek)mivel kb mindenki tudja melyik gyerek kihez tartozik nincsenek agyon dolgoztatva a gyerekek,de 1-1 napra bejönnek és amiket elmesélgetnek,meg a szülők is hogy a gyerek otthon semmit nem segít,mindenhez lusta,de csak bulizik viszi a pénzt,meg hogyan berúgott,kell a műkörmös,kozmetikus,fodrász,minden hétvégén vagy mozi,vagy házibuli,vagy disco(hát nem olcsó éppen)

2018. dec. 1. 19:49
 5/34 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nem a 0,00001%!


Olvass utána,hallgasd a híreket hogy egyre több a detoxba kerülő fiatal és egyre fiatalabbak akik oda kerülnek.Sőt a drog,a fűves cigi is terjed.Kisebb térségben lakok és ha ott tudjuk ki szívott a fiatalok között,akkor nagyobb városba még nagyobb az arány.


Az a baj a korai szex,pia,drog az nem éppen a kisebbik arány manapság

2018. dec. 1. 19:51
 6/34 A kérdező kommentje:

Természetesen vannak normális,szorgalmas fiatalok is és szülők,akik értéket is adnak át a gyerekkel,akik beszélgetnek a gyerekekkel és vissza tudják tartani a gyereket a korai szextől is és képes a gyerek picit még várni.



De ha hallgatod a mai fiatalokat és megkérdeznéd otthon mit csinál meg rendszeresen,miben segít hát nem sok mindent fog elmondani.

2018. dec. 1. 19:54
 7/34 anonim ***** válasza:
97%
Egyet se ismerek, nem baj?
2018. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
85%
Neked nincs gyereked igaz? Hogy ráérsz filozofalni. Sztem totál rendben van, ha 16-17évesen elmennek szórakozni vagy alakítgatják a szerelmi életüket. Azokat a szülőket se értem akik erre panaszkodnak. Én is mentem én is ki próbáltam a mű körmöt és akkor mi a fene van? Normális felnőtt ember lett belőlem és egy percig nem fog zavarni, ha a fiam majd szórakozni jár. Mert igen ez hozzá tartozik a felnőtté váláshoz. Vannak akik túl lépnek egy határt az biztos, nah de ne vidd túlzásba ne általánosíts én most hirtelen egyetlen elvetemült példát nem tudok felhozni. Te mozogsz ilyen körökben....
2018. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
64%
Ne etesd a trollt!
2018. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
40%

Járművezető vagyok a fővárosban. A kérdező védelmében hadd mondjam el, hogy bizony péntek estétől hemzsegnek az utcák a takonyrészeg tizenévesektől. Hétköznap is látni párat de hétvégén aztán nincs megállás. Visítanak mint a bolondok, lányok-fiúk önkívületben tántorognak. Úgyhogy a probléma igenis létezik és egyáltalán nem elhanyagolható.

Sajnos most divat lett koravén, életképtelen gyerekeket nevelni. Megkapnak mindent a világon, a lányok 13 évesen már úgy akarnak kinézni mint egy 26 éves - és úgy is néznek ki. De mentálisan és lelkileg nem érték el ezt a szintet mert a digitális világban élik a mindennapjaikat. Nem boldogulnak a valóságban, nem tudnak értékes emberi kapcsolatokat teremteni maguk köré. Nekik a lájk, a legújabb samsung mobil, tablet, insta filterek jelentik a világot. Elveszettek. Nem véletlenül olvasni ennyi kérdést ezen az oldalon is ettől a korosztálytól: vagdosom magam, egyedül vagyok, nincsenek barátaim, utálom a családom, meg akarok halni, nincs munkám 24 évesen és itthon fekszem 3 éve depressziósan....

Ezeken el kéne gondolkodni, kedves "pályakezdő" szülők.

2018. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!