Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mire kell odafigyelni, ha 12...

Mire kell odafigyelni, ha 12 éves kiskamasznak kistestvére születik?

Figyelt kérdés
Miben nyilvánul meg a féltékenység, ha egy ennyi idős fiúnak tesója lesz? Nyilván nem akarja majd visszaküldeni a kórházba vagy kinyomni a szemét. Vagy lehet, hogy egy ekkora gyerek már van annyira értelmes, hogy tudja, nincs miért féltékenykedni? Van valakinek tapasztalata?
2007. dec. 3. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A bátyám 10 volt én meg 8,amikor megszületett hugi.Az elején nagyon örültünk,és mi is szerettünk volna vele sokat foglalkozni.Akkor kezdődtek a bajok,amikor mi elkezdtünk kamaszodni,és azt láttuk,h a huginak csak egy nyekkenés kell és mindent megkap.Ezt anyáék számlájára írom.Tehát ne kényeztesd el,mert ő a kicsi!Ha azt látja egy ekkora gyerek,h reálisan,de amire szükség van mindketten megkapják,akkor nem lehet baj.Nem hiszem,h féltékenyek lesznek.Bár így is vannak kirohanások.Most hugi van ebben a korban,és valamikor nyáron meglátogattam anyáékat,akkor meg teljesen kiborult,h anya órák óta velem beszélget,mert nem látott több mint egy hónapja.Tehát nehéz lesz,nem tudom,h mennyire kényeztetted el eedig a fiadat,de ha nem vitted túlzásba,akkor nem hiszem,h nagy baj lesz.Érezze a fiú,h ő is ugyanolyan fontos,és próbáld meg kicsit közelebb hozni a babával.Mutasd meg h szopizik,fürdetés stb...

Jah,és rengeteg türelem!Most van az egik legnehezebb korában a gyermek!

2007. dec. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém és köztem 6,5 év van. Szerintem a lényeg, hogy ne szeresd jobban a kicsit, ne hanyagold el a nagyot, még akkor sem, ha esetleg a kicsit beteges. Öcsém asztmás volt, ő volt a világ közepe, én akkor 6 évesen megszüntem létezni a család számára.

Figyelj ugyanúgy vagy més jobban rá is, foglalkozz vele, vond be a gyermek ápolásába, hagyd, hogy foglalkozon vele, ha akar persze. Erőleteni nem lehet.

12 évesen már nem kicsi, bőven értelmes, bezélges vele sokat, hogy mi lesz, ha megszületik.

2007. dec. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Az én fiam majdnem 9 éves lesz, mire megszületik a tesója.

Én is arra az álláspontra jutottam, hogy nem erőltetjük rá a kistesóját.

Ha kérdez valamit arra szívesen válaszolok, de magamtól -én még- nem hozom fel neki a tesó témát (nekünk még van 6 hónap).

Várja-tudom, de már most féltékeny. Az a legújabb, hogy közttünk akar aludni-szerinte elfér még a mi ágyunkban (persze nem engedjük neki, ha elalszik apa átviszi a szobájába....). Mindig ott van ahol mi...

Gondolom nálatok ez már nem fordul elő-a Te fiad már nagyobb.

Én is azt tanácsolom, hagyd, hogy segítsen, és érezze, hogy szeretitek.

Szorítok:)

Nem tudom mi lesz később.

2007. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam a 3. választ adó.

Egy mondatom elcsúszott - "nem tudom mi lesz később", annak feljebb kellett volna kerülni.

Bocsi.

2007. dec. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éves voltam, amikor az öcsém megszülette és a mai napig pocsék a kapcsoltunk, pedig már 23 éves vagyok.


Hogy hol hibáztak a szüleim ami miatt féltékeny lettem?

- mindent az öcsém életéhez igazítottak

- eén le voltam tojva, mondva, én már elég nagy vagyok, stb

- állandóan nekem kellett rá vigyáznom

- amint anyum terhes lett, az addigi szeretetteljes dédelgetések, összebújások elmúltak, mert megütöm a hasát.


A lényeg: figyeljetek rá nagyon a terhesség alatt, semmin se változtassatok. Vonjátok bele mindenben. Vigyétek el az UH-ra, vásárolni, dédelgessétek őt is, stb.


Hiába 12 éves, attól még gyerek, akinek fáj, ha úgy érzi kevesebb figyelmet kap, mint a kisebb.


És nincs annál rosszabb, ha 2 testvér nem jön ki. Utólag meg rinyálhat a szülő, hogy miért utálod az öcsédet.

2007. dec. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Köztünk az öcsémmel 12 év van, de van egy nagyobb öcsim is, akivel csak 1.5 év.

Emlékszem mi nagyon vártuk a picit. Előtte is sokat beszélgettünk anyáékkal, hogy kell nekünk egy kistesó és pont karácsonykor jelentették be anyáék, hogy nyáron jön a tesó. Ez volt a legszebb karácsonyi ajándék.

Anyáék belevontak mindenbe. A névválsztásba, ez volt a legfontosabb, hogy mi is megmondhatuk egy-egy névről a véleményünket.

Amikor megszületett, akkor is ott segítettünk ahol, tudtunk, de nem volt semmi ránk erőltetve.

Természetesen voltak nézet eltérések köztünk. De nekünk meg volt az a szerencsés előnyünk, hogy ketten voltink a kicsi ellen.

Zárójelben megjegyezném, hogy a kicsi marhára el lett kényeztetve, hiszen öten ugráljuk körbe állandóan.

2008. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 éves avgyok és már nagyon elegem van hogy mindig nekem kell mindent csinálni a 6 éves testvérem helyett,és le vagyok tojva:-nekem kell helyette összepakolni,mert én avgyok a nagyobb

-jöhet a barátnőmhöz mert nincs el egyedül itthon

-én nem mehetek vele az ő barátnőjéhez akinek a szüleivel jóba vagyok és van egy kisbaba akivel is elvagyok,mert ne akarjak dedós lenni

-apukám állandóan a számítógép előtt ül,és nekem kell mindent megcsinálni

És már komolyan elegem van!

Megmondani meg nem mondom mert megint én leszek a hibás!

És nem is vagyok velünk oylan jóba.

2010. máj. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lényeg hogy mind a két gyerekedet ugyanúgy szeresd és ne csak mondd hanem bizonyítsd is be a nagynak mennyire szereted
2010. jún. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!