Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a következménye ha visszasz...

Mi a következménye ha visszaszólok?

Figyelt kérdés

Csütörtök este lázas lettem, viszonylag magas lázzal. Aludtam rá egyet, úgy voltam vele nem fogom kihagyni a pénteket hisz csak 4 óra van aznap. Úgy gondoltam ha 39 felett vagyok reggel akkor nem megyek be. 38.4 körül voltam. Felvettem 2 réteg zoknit, 2 réteg gatyát, és több pólót, majd kabát. Bementem a suliba úgy gondoltam kibírom, nem olyan nagy cucc. A terembe fűtöttek és radiátor mögött ülök viszont van felette egy ablak is (ez később fontos lesz). megforgattam a széket 90 fokkal, hogy a hátamat jól nekinyomhassam a forró radiátornak. Mondani sem kell, hogy fáztam és kapucniba ültem. Senkinek semmi baja nem volt azzal hogy kapucniba ültem, a biológia tanár még meg is kérdezte, hogy van e valami baj, de mondtam egy pár másodperc után, hogy semmi. Meg is írtam belőle a dolgozatot kapucniba. Örülök, hogy nem szólt érte és hálás is vagyok miatta. Nem akartam nem bejönni orvos A B héten van kitudja melyik hét lett volna, hisz az időpont nem mindegy. De ha meg elmegyek orvoshoz lehet kiír az utolsó hétre ami meg nem kell. Szóval egyáltalán nem akarok hiányozni se most se máskor. De ez után az eset után soha de soha többet nem megyek így iskolába. Tanultam belőle oké? Tehát NEM viccből ülök kapucniba meg miegymás... Aztán jött az osztályfőnök akit egyébként is utálok, mint állat külön másik okból, ettől függetlenül. Videót vetített így hátra jött oda ahol én voltam. 15 percig neki nem fájt, hogy kapucniba ülök aztán derült égből villám csapás. Ja és kinyitotta mögöttem az ablakot de mondom jó egye fene másnak biztos melege van, rajtam volt a kapucni meg a radiátor meleget adott nem érzetem hideget csak egy kicsit. Aztán megfogta a kapucnit, lerántotta rólam én meg vissza akartam húzni és ő nem engedte de végül vissza húztam. Aztán sóhajtott egy nagyot, megállította a videót és mondta, hogy vegyem le vagy menjek ki a teremből ha közoktatásra alkalmatlan vagyok, mert nem ülünk kapucniba az órán. Oké ezt én értem és igen valóban alkalmatlan vagyok. (ja és azt hozzáteszem, hogy mindaddig amíg ez meg nem történt figyeltem a videóra amennyire tudtam, de ezek után nem. Csak ezt érte el vele, meg azt hogy sírjak amiatt mert beteg vagyok GRAT) máson is volt sapka vagy az nem számít a szünetben? csak órán? Hát jó... Mindegy, alkalmatlan vagyok, ki kellett volna menjek? A folyosóra üljek le a hideg kőre? Még ülni is megterhelő volt, éreztem, hogy miközben mondta, hogy menjek ki vagy vegyem le, a torkomban dobogott a szívem, a szívem olyan hevesen vert anélkül is hogy ez a szituáció pluszba ráfrusztrált, éreztem, hogy erőlködik már csak azzal, hogy ÜLÖK. Szóval vagy menjek haza a hidegbe? Vagy menjek ki a hidegre az udvarra? Lehet azt kellett volna, kimenni és megfagyni. Vagy megfogni minden cuccom és lelépni, bár az nagy szenvedés lett volna. Vissza mondtam volna neki, hogy nem kéne itt üljek és nézzem a fejedet és már majdnem meg is tettem, de nem ment mert nehezemre esett beszélni is. Nem, hogy elmondani, hogy mi az oka annak, hogy NEM viccből vagyok így. Persze elmondhatnám, de annyira tett érte, hogy ne vegyem őt komolyan és ne nézzem őt tanárnak, hogy az már fáj. Ezek után semmi köze hozzá. (és nem ezzel az esettel, ez csak egy plusz lapát volt.) Szóval levettem a kapucnit végig fáztam jobban azt a fél órát. És még gúnyosan meg is jegyezte, hogy ennél jobban haragudjak rá, mert ez nem elég. Na hogy elmész te...

Tehát, mi történne akkor ha visszaszólnék neki, mert még a jövőben lehet rá példa, ha így ezt mondanám (szünetben): Viccből ülök kapucniba mi? Be se kellett volna jönnöm, nem hogy bámuljalak. Abban a 15 percben nem fájt, hogy kapucniba vagyok, senkinek sem fájt rajtad kívül. Aztán még nyitogassad mögöttem az ablakot hadd fagyjak szarrá.


Milyen következménye lenne ennek szünetben?



2018. dec. 16. 16:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%

Az egy dolog, hogy vagy annyira szerencsétlen, vagy nem akarsz hiányozni iskolából még akkor se ha lázas vagy, de a többiekkel sem fair hogy bementél göthösen 38 fokos lázzal lefertőzni őket.

Attól, mert te kitaláltad, hogy betegen mész be tanulni, attól nem kell kapucniba ülnöd. A lázas állapotodon nem egy kapucni segített, tehát igen, nyugodtan le is vehetted volna.


Tehát itt igen, te nagy a lázadó, kis ...

2018. dec. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%

Egy dolgot tudok erre mondani, hogy hiszti!

Az osztályfőnöknek nyugodtan jelezhetted volna, hogy beteg vagy, lázas vagy, fázol, emiatt vagy beöltözve. Valószínűleg másképp viselkedett volna veled. De valóban egy kapucni nem sokat segített rajtad, lehettél volna anélkül is.

De amúgy, most komolyan, ha már annyira iskolába akartál menni, nem lett volna egyszerűbb bevenni egy lázcsillapítót? Sokat segített volna rajtad.

2018. dec. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
67%
Az osztályfőnököd egy agresszív tapló, természetesen nincs joga lerántani rólad a ruhadarabodat. De viszont duzzogás és sértődés helyett nyugodtan megmondhattad volna neki, hogy beteg vagy és fázol, és csak azért jöttél be, hogy ne hiányozz többet. Ha nem mondod meg neki, akkor honnan kellett volna tudnia, hogy nem csak egy szokásos szemtelen kamaszlázadásról van szó? Ne csinálj semmit, felejtsd el, őt se érdekli annyira.
2018. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
53%
Sztm meg megérdemelted, mert nem kellet volna 38 fokos lázzal bemenned. Legalább még betegebb lettél és a jövő héten sem fogsz menni. Meg azért az nagyon gáz hogy másnak míg höemelkedése van ők nem mennek be, de te lázzal bemész. Remélem a többieket is lefertőzted így miattad a többiek sem mehetnek be.🙏 Stréber vagy, már ne is haragudj kérdező!!! 🤣😂
2018. dec. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%

Óra elején odamesz es jelzed hogy mi a helyzet, miert vagy kapucniban. Ez az egyik lehetoseg.

A másik hogy máskor nem mesz lázasan suliba mert fertőzöl!

2018. dec. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
22%
Már bocsánat kedves utolsó válaszoló, de egyszer azt mondtad, hogy gáz az, hogyha valaki bemegy lázasan, mert valaki hőemelkedéssel se megy (ezzel a többieket vádted), aztán meg azt írtad, hogy úgy van, fertőzzön meg mindenkit, úgyis megérdemlik. (ezzel meg a többiek ellen beszéltél) Döntsd már el kérlek, mit akarsz😉
2018. dec. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
14%

előző voltam!

nem utolso valaszolo, hanem utolso elotti

2018. dec. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%

A tanár szemszögéből egy gyerek, aki félig elfordulva kapucniban ül az órán, az hagyján, hogy nem figyel, de nem tiszteli meg a tanárt és a többieket sem. Ha beteg vagy, maradj otthon, a háziorvosod vagy az iskolaorvos közül valamelyik biztos rendelt aznap. Attól mert kiír, még bemehetsz, de nem viccből írna ki - egyébként meg biztos a többiek meg fogják köszönni, hogy karácsony előtt összefertőzted őket valami lázas takonnyal. A kapucnid meg semmit nem segített a lázadon. Ha annyira alkalmassá akartad volna tenni magad, akkor bevettél volna egy lázcsillapítót, ami egy órán belül leviszi a lázad és voilá - ettől az egésztől megkíméled az egész közösségedet.

Visszatérve, totál fordítva ülsz a lovon. Vannak bizonyos morális és etikai szabályok, amit nem kötelező természetesen betartani, de akkor ne csodálkozz és főleg ne neked álljon már feljebb, ha lehúzzák a kapucnit a fejedről és kiküldenek óráról. Mert tiszteletlenség. Ha pedig olyan állapotban vagy hogy a kapucnid nélkül nem tudsz meglenni órán, akkor semmi keresnivalód nincs az iskolában. A kérdésedre válaszolva: ha ezt így visszaszólnád mondjuk nekem, akkor nem tennéd zsebre, amit kapsz érte, és az életben nem vakarnád le magadról a büdös bunkó jelzőt. Vagy júniusig minden nap ülhetnél kapucniban büntetésből. Szállj le a földre és gondolkodj el rajta, hogy hol a helyed.

2018. dec. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

1. Nem vagyok göthös, és mint olvashattad le is vettem és nem vagyok lázadó, mert mégse lógok, az, hogy az osztályfőnök tett azért, hogy ne vegyem emberszámba, úgy hogy még nyitottam is felé és meg is kértem valamire, ezek alapján egyáltalán nem vagyok lázadó, de mivel nem ismered ezt a helyzetet így mást látsz. Ja és nem a kérdesre válaszoltál tehát kösz a semmit.


2.Nem, nem hiszti, egyszerűen az már hiszti ha te nem kedvelsz, vagy gyűlölsz valakit? Kiváncsi vagyok, hogy te hogyan beszélgetnél egy olyan emberrel akit mindenáron kerülnél. Miért is beszélnél vele?! Nem volt lázcsillapítóm és amúgy sem szoktam gyógyszereket bevenni, anélkül is meg lehet gyógyulni.


3. Lehet hogy van benne duzzogás sértődés, de tett is érte mint azt írtam, és nem ebben a szituációban. Nem szoktam hiányozni így nincs olyan, hogy TÖBBET. Mint említettem nehezemre esett beszélni is, nem kellett sehonnan se tudnia... Hisz úgy se foglalkozik semmivel, múltkor elmondtam neki valamit kerszetbe leszarta, ezek után minek mondjak bármit is?


4. Látszik hogy trollkodsz, 34%-ba adsz hasznos választ. Ennyit rólad. Stéber az akinek kettesei vannak, ugyan már. Rájöttem hogy nem kellett volna bemennem, köszi így utólag én is tudom.



És így hozzáfűzve az egészhez, mindenkivel úgy viselkedek AHOGY MEGÉRDEMLI.

2018. dec. 16. 17:27
 10/31 A kérdező kommentje:
8. jó tehát már az is baj, ha az ember nem akar hiányozni. Csütörtökön is megfertőztem már akkor mindenkit, pedig akkor még semmi bajom nem volt... Akinek erős az immunrendszere őt nem érinti, ha te is utazol buszon, hibáztatod azt aki elmegy betegen munkába mert BETEG. Hát oké. Ennyire erővel mindenkit hibáztathatsz valamiért. Nehogymár azt mondd egy évben egyszer nem fordulhat ilyen eset elő. "szálljak le a földre", mert neked nem volt konfliktusod olyan dologban, hogy jobban érezted volna ha azt csinálsz amit akarsz (kis dologra gondolok) az én esetemben a kapucni. És mondom hogy figyeltem mind addig amíg rajtam volt a kapucni utána leszartam, igen. Azért kiváncsi lennék, hogy ha te is ott ülnél órán hogyan reagáltál volna, ugyan olyan helyzetben mint amilyenbe voltam. És nem fogadok el, olyan választ hogy nem mész be, te is be mész munkahelyre betegen mert kell a pénz nem? Szerintem de...
2018. dec. 16. 17:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!