Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti hogy reagálnátok...

Szülők! Ti hogy reagálnátok ha a 18 éves lányotok ilyet tenne?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves lányom aki idén fog érettségizni majd és mi ketten az apjával mindent meg is tettünk annak érdekében hogy jól tanuljon és felvegyék az egyetemre. 2 éve már hogy a férjemmel elváltunk, de ettől függetlenül nem szenved semmiben hiányt. A minap felhívott az osztályfőnöke hogy a továbbtanulása van veszélyben mert 2 hete nem jár be az iskolába. Hirtelen nem is értettem mi van hiszen minden reggel szépen elment itthonról délután meg hazajött és ment a szobájába tanulni. A hívás idején is én úgy tudtam hogy iskolában van. Mikor hazaért számon kértem, de ő durván a fejemhez vágta hogy semmi közöm hozzá majd bezárkozott a szobájába. Később kiderült hogy nem jár iskolába mert egy modellügynökségnél dolgozik mint modell és hát nagyon kiakadtam. Szerintem többre hivatott mint hogy a kamera előtt illegesse magát. Mit tehetnék? Tiltsam el? vagy hogy győzzem meg hogy ez a "karriek" nem viszi őt előre?
2018. dec. 19. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Hát azèrt az èrettsègit jó lenne leteni mivel nem is kell hogy sokat várjon ,..arra szerintem rá kell venni,nem fogja abba hagyni a modelkedèst föleg ha szereti
2018. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Miért gondolod, hogy nem viszi előre? Amúgy buta a gyerek, mert ezt az egy évet már kibírhatta volna. Nem tudsz tenni semmit. Kirakhatod a lakásból, de azt nem fogod.
2018. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Nos, ha ezt így kellene megtudnom, akkor mennék és segítenék neki becsomagolnin a holmiját és már költözhet is. Elvégre nekem semmi közöm hozzá, ergo eltartanom se kell tovább
2018. dec. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

hát .. vannak ilyen meglepetések.

de egy biztos. tiltással semmire se mész.,, akkor beszéld meg vele h modellkedhet nyugodtamn csak érettségizzen le és találjatok vmi középutat. a direkt tiltásnál és elutasításnál jobb...

2018. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

Hàt... szerintem járj utána, hogy milyen munka, mert ez nem így szokott kinézni, hogy minden nap fotózzák.

Legalább kísérd l legközelebb.

Egyébként 18 évesen semmivel se tudod rákényszeríteni, ha nem akar tanulni, akkor nem fog. Beszélgess vele!

2018. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

Kötve viszem hogy idén érettségizik, legalábbis én nem hallottam még olyanról, hogy december végén valaki érettségizzen.

Ha 18 éves a lányod és dolgozik, - mert gondolom kap pénzt azért amit csinál, - akkor nem sok beleszólásod van abba amit csinál, mert könnyen el is költözik tőled ha akar.

Az érettségi fontos és alap, de azt később is, akár pár év múlva is meglehet csinálni estin is.

2018. dec. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is gyanús, hogy nem modellkedésről van szó...
2018. dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem sem ártana minél gyorsabban utána járni, hogy milyen az a munkahely, nem használják-e ki. Aztán meg ha az anyagiakban nem is, attól még hiányt lehet szenvedni másban, akár figyelemben, közös időben, sőt akár hiányozhatnak a korlátok vagy a kommunikáció is. Meg kell vele értetned, hogy attól, hogy modellkedni szeretne még szüksége lehet az életben minimum az érettségire, de persze egy diploma még jobb lenne, ahogy az értelmesebb élsportolóknak is van B-tervük "öregségükre" vagy ha mégsem lesznek világbajnokok, és meg is tudják csinálni párhuzamosan (akár magántanulóként). Lehet persze fenyegetni azzal is, hogy mostantól neked sincs akkor közöd hozzá, de nem hiszem, hogy az ilyen vagdalkozásoktól elvárt meghunyászkodások jó vért szülnek... első körben inkább mondd el őszintén, hogy miért aggódsz miatta, de hagyd, hogy ő is beszélhessen az álmairól minősítés nélkül. Sokkal könnyebb meggyőzni úgy valakit, ha tudja, hogy tényleg érdekel az ő véleménye is, mint támadóállásból.
2018. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%
Mivel már 18 éves, félek, hogy tiltással semmire sem mész. Én bemennék hozzá azzal, hogy hajlandó vagyok támogatni, ha megígéri, hogy a tanulást sem hanyagolja el. Egyúttal kifejezném csalódottságomat, amiért nem bízott meg bennem, és nem beszélte meg velem a dolgot. A megoldás az lehet, hogy magántanulói jogviszonyt kérsz a lányodnak úgy persze, hogy ezt vele is megbeszéled. Cserébe meg kellene ígérnie, hogy bejár konzultációkra és rendesen felkészül az osztályozó vizsgákra. Megértelek, én sem örülnék, de biztos vagyok benne, hogy ebben a helyzetben (két hete csinálja) sem a tiltás, sem a győzködés nem lenne eredményes. Inkább figyelemmel kísérném a modellkedési munkáját is, hogy nehogy kihasználják.
2018. dec. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Az lehet, hogy kamera előtt ""illegeti"" magát, csak nem azok a bácsik társaságában és felállásban, mint ahogy azt te gondolod. ;)
2018. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!