Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Szidjam meg?

Mit tegyek? Szidjam meg?

Figyelt kérdés
Van egy 17 éves lányom és azt hiszem félre ismertem. Jó tanuló szófogadó kislány tipikusan olyan, akire minden szülő vágyik. Az apjával elváltunk, így a mai napon hozzá ment karácsonyra. Én gondoltam addig kicsit rendet rakok a szobájában. Teszem azt kihozom a szennyest, egy kupacba rakom az asztán felgyűlt tankönyveket. Volt valami kis kacat az asztalon amit be szerettem volna tenni a fiókba, és nagyon lesokkolódtam. Ott volt egy bontatlan óvszer a fiókban. Először azt sem tudtam mit tegyek, aztán bevallom nem szép dolog de elkezdtem kutatni picit hogy többet megtudjak, és a polcán egy dobozban találtam egy kinyomtatott képet amin egy 20-25 éves forma férfivel látható ahol ez a férfi öleli a lányomat, aki bikiniben van. Már ezen is épp eléggé kiakadtam ha az óvszer nem lett volna elég, de akkor ki szúrtam, hogy van egy tetoválás végig a bordája mentén. Ezt eddig nem láthattam, hiszen nem jár olyan ruhákban amik ezt láthatóvá teszik, meg tudja mennyire ellene vagyok minden ilyen testmódositásnak, mérgező dolognak. Még nem ért haza, este hozza haza az apja szerintetek mit tegyek? Szidjam le? Tiltsam el a férfitól?
2018. dec. 25. 19:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig is a tudtod nélkül találkozott a férfival, a tiltásod ellenére sem fog változni a dolog. Meg kell beszéljetek a dolgot normális hangnemben. Ha lecseszed csak azt éred el vele, hogy még jobban titkolózik.
2018. dec. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
43%

El semmi képpen te tiltsd

Tinager- kreatív , ha eddig megoldotta eztán is megfogja

Próbálj vele felháborodás nélkül beszélgetést folytatni ha nagyon erős “csalódást” érez nem lesz kedve elmondani és akkor továbbra is maximum a kutakodásból fogod megtudni a tényeket. Közöld vele hogy az anyja vagy és tudni szeretnél a dolgairól , de ezzel a kijelentéssel az anyai szigor is jár.

2018. dec. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
53%
Teenager*
2018. dec. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen teljesen OK az óvszer, akármit hozhat az élet, legalább felkészült.


A többi már más, mivel eltitkol előled dolgokat. Ha ilyeneket csinál s ugye majdnem felnőtt, nem tartom értelmes ötletnek az eltiltást, mégis miért engedelmeskedne neked, ha még a fontos dolgait sem mesélte el?

Tanácsot nem tudok adni, a tapasztalatlanságom mellett a helyzet túl felületes ismerete miatt sem. Nem tudom, milyen viszonyban vagytok, de kétlem, hogy olyan erősen tudsz rá hatni. Én is fiúztam 17 évesen s bár jó viszonyban voltam anyámmal, képtelen lett volna eltiltani tőle (próbálta), mégis mi köze hozzá? Ez az én saját életem és ugyanolyan önfejű vagyok, mint ő.

Nyilván a saját személyiségednek megfelelően fogsz reagálni, s ő is a sajátjának megfelelően...


Én első körben nem szidnám, csak megkérdezném, miért nem mondta meg ezeket, bár gondolom azért, mert tudta, hogy eltiltanák, pedig ő akarja ezeket. Akárhogyan is, beszélgetnék vele, hogy legalább így utólag legyen valami fogalmam a dolgokról, a gondolkoidásáról, arról, hogy milyen a fickó...

2018. dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
97%
17 évest akarsz ilyenek miatt leszídni? Én inkább magamba néznék, vajon miért nem alakult ki közöttünk olyan kapcsolat, hogy ezeket elmondja nekem, és ezen próbálnék meg változtatni.
2018. dec. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Gondolkodj el inkább, miért nem osztotta meg veled!

Nem cinizmusból írom, az én anyám eléggé prűd volt mindig, de ennek ellenére én mindig közöltem vele, hogy pl most van a Pista, aki x éves, most fogok vele találkozni, ha tetszik, ha nem...


Nem tartom magam szuperanyának, sőt... Bár nekem a legnagyobb is csak 9 éves, de a fenti dolgokkal kapcsolatban már most tudja, hogy bármikor szólhat, mert teljesen másképp állok hozzá, mint te.


Azt minden esetre értékeld, hogy óvszert találtál nála. Ez azt jelenti, hogy védekezik, tehát felelősségteljes szexuális életet él. Ez pozitívum!

2018. dec. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
Magaddal beszélgess. Ne csodálkozz, hogy titkolja a dolgait, ha az óvszeren is kuakadsz.
2018. dec. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
Utolsókkal értek egyet. Mi az, hogy megszidnád? Már pont elég kárt okoztál. De én kamunak sejtem a kérdést és nem is fogsz reagalni már.
2018. dec. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem, nem kamu a kérdésem és azért gondoltam hogy megszidom, mert hazudott és titkolozott. Illetve nem ismerem ezt a férfit, és ott van az a tetoválás is
2018. dec. 25. 20:35
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
Magadon nem akarsz gondolkozni?
2018. dec. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!