Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A wifi témát hogy oldjam meg?

A wifi témát hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
A gyerekek állandóan fent a szobájukban nyomkodják a telefonjukat, néha-néha segítenek, de velünk beszélgetni már nem nagyon akarnak. Vettem wifi korlátozót, ami miatt 18:00-20:00-ig és 21:30-06:00-ig nincs wifijük. Ezért még inkább berágtak és még inkább nem akarnak beszélni velünk. Mit csináljunk? Jó ötlet volt ez a korlátozás?

2018. dec. 26. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Erdemes lenne megbeszelni veluk, es kikerni a velemenyuket abban, hogy a problemara ok milyen megoldast javasolnanak, vagy a korlatozas idejeben szabadsagot adni nekik.
2018. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem jó ötlet, majd hozzászoknak, muszáj néha beszélgetni a családtagokkal.
2018. dec. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
És aludni is muszáj. Jól tetted. Amúgy hány évesek? Mindegy id. Te vagy a főnök még. Sokkal jobb, mintha hajnal háromig a telefont buzerálnák.
2018. dec. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha szünet van vagy hétvége akkor szerintem túlzás az sem mind1 hány éves gyereket akarsz korlátozni.

15 éves kor felett csak ártasz vele.

2018. dec. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
13 és 15 évesek
2018. dec. 27. 00:00
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Ennyi idős gyerek éjjel aludjon, mert másnap hulla lesz a suliban. Szerintem nincs ezzel gond. A wifi korlátozás nem rossz dolog. Nálunk az van (ezek szerint én nagyon terrorizáló anya vagyok) hogy este 20 ig lehet nyomkodni aztán mindenki kikapcsolva leteszi a konyhaszekrényre. Senki nem nyúl hozzá, nem kutakodik, egyszerűen nem az a tem. Amúgy szerencsére nem azon lógnak egész nap. Nem volt amúgy nagy balhé miatta. Amikor berágtam, leültünk. Megbeszeltük én mit akarok, nekik mi az elfogadható aztán kompromisszumot kötöttünk.
2018. dec. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Leírtad, hogy nincs változás tehát jó ötlet volt?Nem.

A kamasznak meg kell tanulnia, hogy ha nem alszik, fáradt lesz, magával fog kicseszni.Amúgy is más a bioritmusuk mint a felnőtteknek.

A beszélgetést meg nem lehet erőltetni.

Nálam 10kor van, hogy szólok.Nem kapcsolok ki semmit.A telefonon net nélkül is tud szórakozni amúgy.

2018. dec. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem hiszem el, hogy a wifire fogod, hogy nem akarnak veletek beszélgetni.


Ha valóban jó szülők lennétek, akkor együtt játszanátok/kirándulnátok/beszélgetnétek/főznétek/filmeznétek/vásárolnátok/utazást terveznétek stb.


Ti most komolyan ki akarjátok kényszeríteni a gyerekeitek társaságát?


Ajánljatok olyat, ami izgalmasabb a wifinél. Bizony, sok ilyen van. Vagy kapcsolódjatok be, játsszatok többen több gépről, közben lehet beszélgetni is.

2018. dec. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Na várj csak. 15 évesen én háromig iskolában voltam, négyre hazaértem, négytől ötig-hétig (mikor hogy) tanultam, házit írtam, másnapra készültem. Időnként tovább is. Tehát gyakorlatban a korlátozásotok azt jelenti hogy másfél órájuk van egész nap internetezni, 20:00-tól 21:30-ig. Ez egy kamasznak borzasztó kevés, egy filmet nem tud megnézni szerencsétlen.

Ne így kényszerítsd ki a társaságukat, mert nem az lesz a vége hogy megszeretik a veletek töltött időt, ezt garantálom.

Helyette a következőket javaslom:

- Tudjátok meg miért nem akarnak veletek beszélgetni. Sok tini azért nem szívesen van a szüleivel, mert a beszélgetés nagyon egyoldalú, abból áll hogy a szülő kérdez az általa fontosnak vélt témákról (iskola, továbbtanulás, tehát minden ami egy tininek nem érdekes téma) a gyerek pedig felel. Ez nem beszélgetés, hanem számonkérés. Próbálj meg nyitni a gyerekeid felé, megtudni őket mi érdekli, ítélkezés és véleményalkotás nélkül.

- Szervezzetek közös programokat. A kulcsszó a közös, nem a ti általatok erőltetett. Ez szintén gyakori hiba, a szülők "családi program" címén leszerveznek egy kirándulást vagy kiválasztanak egy filmet, aztán csodálkoznak hogy a kamasz gyerekeik akik meg se lettek kérdezve nem lelkesednek. Engedd hogy ők válasszák ki a programot, és ne legyen beszabályozva hogy minden pénteken menni kell valahova akkor is ha épp most nem akarnak.

-Kössetek egy kompromisszumot amelyben feloldódik a wifitilalom, és helyette bevezettek valami olyan családi változásokat amik után nem akarnak elzárkózni.

-Úgy általánosságban kezeld partnerként a gyerekeidet, hallgasd meg őket 13-15 évesen már személyisége, véleménye van, azzal hogy benyomsz egy tiltást "mert én azt mondtam" indoklással, a probléma gyökerét nem találod meg, viszont növeled köztetek a szakadékot.

Üdv:

Egy "gyerek" akinek 20 éves koráig tartott ezt felismerni

2018. dec. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
13%

Nálunk este 10-kor kapcsol ki a wifi.

És ez igy is marad érettségiig. (Hétvégén mehet tovább).

Majd elmesélik a pszicológusnak, hogy milyen terrorban éltek.

Egyetemen, kollégiumban majd szabályozzák maguknak. De egy kamasz nem fekszik le időben, ha másnak fáradt, inkább zombiként végigüli a sulit, majd felébred a gép előtt.

2018. dec. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!