Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Játékfüggőnek számít a kamasz...

Játékfüggőnek számít a kamasz a leírtak alapján?

Figyelt kérdés

Szóval, a lány mestermc nevű játékkal napi 14 órát játsszik, beszélni nem lehet vele mert ha zavarják akkor "hajjjá mek tee gyászkoporsó" a válasz hajnali fél 3-ig játszik közben dübörög a zene mellette. Családdal csak akkor tart akkor megy valahová ha kap valamit akár gyorséttermi ételek/italok vagy egyéb dolgokat. Mikozbe utazik közben a laptopja hiányában telefonjának mutogat és tátog közben, még utcán is.


Iskolába természetesen bejár , de nem érdekli, bukik is sok tantárgyból.


Ha függőség ez, mit lehet tenni?


2018. dec. 28. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Napi 14 óra bármilyen más tünet nélkül is már függőség bármiből. (Nem kellett volna hagyni idáig fajulni...) El lehet rakni előle mindazt, amivel játszhat (telefon, laptop, wifit lejelszavazni... stb.) és kibírni azt az időszakot, amíg kijön belőle, mert várhatóan jó agresszív lesz akár hetekig. És ennek ellenére közben újra és újra szeretettel foglalkozni kell vele, felkínálni más tevékenységeket (talán amiket "régen" szeretett), hogy más alternatíváit is megtapasztalja a játéknak, közösségnek, sikereknek.
2018. dec. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen. Első nagyon jól leírta, mit lehet tenni.
2018. dec. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos itt nem csak a játék a probléma. Szerintem fogadd meg az előttem írt tanácsokat és legyetek kitartóak, mert az eleje kegyetlen lesz..
2018. dec. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezen a szülők tudnak változtatni, drasztikus lépésekkel.

Igen, napi 14 óra akármiből függőség.


Ha idáig eljutott, akkor nem sok esélyt adok, hogy kompetens szülei vannak. Nálam napi 2 óra fölé sem tudna menni, mert nem lenne meg hozzá az eszköztára már egy hét után. Azért vagyok felnőtt, szülő, mert tudok határokat húzni, betartatni és vállalom a felelősséget a gyermekeimért. Az ő szülei másképp gondolják ezt. Nő mint a gaz, szegénykém.

2018. dec. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hát nézd, ahogy nézem, az a szegény kölök erősen függő lett, szóval ja, kövesd 1-es ötleteit, meg keríts egy pszichológust is mellé, mert ha hagytad eddig elfajulni a helyzetet, akkor szüksége lesz valakire, aki, ha csak hivatalból is, de legalább törődik vele, már bocs...

meg mondjuk jó lett volna, ha ott vagy mellette már a kezdetektől, figyelsz rá, és akkor mondjuk lenne róla sejtésed, hogy a mestermc nem a játék, hanem egy szervercsoport neve... részletkérdés, de ha nem is tudod, mit csinál pontosan, hgy akarsz vele brmit is kezdeni?

ilyenkor sose tudom hogy tudnak emberek így magukra hagyni gyerekeket. az én anyám mióta az öcsém először leült a gép elé, pontosan tudja hogy mivel és hol játszunk. igaz, hogy füzetben vezeti a neveket és leírásokat, de legalább a törődést és a figyelmet érezzük a dologból.

2018. dec. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen kölyköt,jól pofon kéne verni.
2018. dec. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!