Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ez így normális...

Szerintetek ez így normális (alkohol)?

Figyelt kérdés

Szóval mikor 17 voltam akkor azt mondták mindig: "jajj ne itasd le a gyereket", amikor 18 lettem, utána már azt mondogatták, hogy: "nem kérsz egy pohárral?" vagy ilyesmiket.

Mi változott az alatt az 1 hét alatt, amíg én 18 éves lettem? Miért pont a 18 éves a határ?

Ettől függetlenül persze nem szeretem az alkoholt, és azt ők is tudják :D



2018. dec. 28. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
9%

Ha 17 évesen bajod lesz, ők mennek sittre.

Ha 18 évesen bajod lesz, úgy kell neked.


Ennyi változott, semmi más.

2018. dec. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy bármi bajom lett volna abból, hogy megiszok fél pohár bort karácsonykor/szülinapkor...
2018. dec. 28. 13:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális.

Mint mindenben, itt is a fokozatosság a lényeg.

Szerintem az a helyes, ha az első pohár alkoholt a szülők jelenlétében issza meg a kamasz, nem a haverok között.

Amikor én voltam kamasz, az első alkalom a szilveszteri pezsgővel való koccintás volt éjfélkor, családi körben.

Akit 18 éves koráig abszolút tiltanak az italtól, annak jó eséllyel az lesz első ivási élménye, hogy 18-dik szülinapján a haverokkal leissza magát csontrészegre.

2018. dec. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Velem is hasonlóan volt ettől függetlenül 16 éves korom óta "ittam". Nem alkoholizmusra meg csontrészeg estékre kell gondolni. Semmi bajom nem lett. Szerintem fontos hogy az ember kialakítsa/megismerje a határait. Pont azért hogy amikor odajut hogy alkoholt "kell" fogyasztania/vagy csak úgy alakul hogy iszik ne legyen mattrészeg és ne hányja szét magát.

De igen benne van a dologban az, hogy ha elmész pl egy buliba és beleraknak a piádba valamit és bajod lesz utána a szülő lesz a felelős, aki esetlegesen bajba is kerülhet. 18 éves korod után meg már saját magadért felelsz.

2018. dec. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!