Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ez normális és...

Szerintetek ez normális és rendben van? Ti mit szólnátok ha a gyereketek ilyen “influencerekért” rajongana?

Figyelt kérdés

A közösségi oldalakon pl instagram megjelent ez az influencer jelenség, hogy fiatal főleg lányok a mindennapi életüket mutogatják másoknak, sminkelnek, vásárolgatnak, többségük gazdag szülőkkel. Őket követik a tinik és rengetek kisgyerek is. Mint valami sztárért rajonganak értük, utánozzák követik őket. Elhiszik hogy ez a beállított, tökéletes, instagram élet a valóság és ez után vágyakoznak..

Ez egy dolog.


A kérdésem arra irányul, hogy szembejött nemrég velem hogy ezek az influencerek szerveznek közönségtalálkozókat ahol a fiatal rajongók szelfiznek velük és ellepik az illetőt ajándékkal. Na mármost én szülőként egyrészt nem nézném jó szemmel azt se hogy el akar menni egy ilyenre a gyerekem, de főleg nem azt hogy drága pénzért egy idegen lánynak vegyek ajándékot a gyerekem nevében.

Szerintem ez már-már beteges dolog.

Főleg hogy a semmiért rajonganak kb. Nem azért mert az illető egyetemre jár, tanul, értelmes témákról beszél, hanem azért hogy levideózza ahogy sminkel amatőr módon ráadásul és megkérdez ilyen kérdéseket hogy “nektek mi a kedvenc szinetek”, “ti hova mennétek nyaralni” stb


2018. dec. 30. 02:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Lassan aktuális lesz szerintem nálunk is. Előre félek tőle, mert hasonlóan gondolkodom, mint te. Szóval, ha nem baj, maradok olvasni a válaszokat.
2018. dec. 30. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
És vajon ugyan miért is látja ezt egy kisgyerek???
2018. dec. 30. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Miért gondolod, hogy kisgyerek? Kamaszok a kategória.
2018. dec. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%

Olvastad a kérdést, 3???


Őket követik a tinik és rengetek kisgyerek is.

2018. dec. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Ugyan már! A rajongás teljesen normális, minden tininek van valami bálvány, ideál. Persze nyilván lehet egy rajongás normális és túlzó is, de szerintem nem szép dolog lenézni valamit, amit a gyereked szeret. Akkor sem, ha az számodra felfoghatatlan meg gáz. Beszéld meg vele, hogy ne költsön az adott influenszerre, inkább készítsen valamit maga, írjon levelet, akármi. Az, hogy el akar menni ilyen találkozóra, megintcsak tök normális. Te nem mennél el, ha láthatnád élőben a kedvenc színészedet? Én kislányként egy színészért voltam oda, és állandóan a színházban ültem ha tehettem. Mindig színházjegyet kértem minden alkalomra és előadás után vártam, hogy megnézhessem közelebbről, egyszer aláírást is kértem tőle. Amerikai színészért is odavoltam, annak meg minden dvd-je kellett, minden tinimagazinban megjelent poszter, újságcikk. Nagyon rosszul esett volna, ha a szüleim gúnyolnak vagy lenéznek emiatt. Még apukám is olyan jó arc volt, hogy nyitott szemmel járt és vett nekem újságot, ha éppen benne volt az illető és a színházba is mindig elkísért valamelyik szülőm vagy a nôvérem. Szóval légyszi, ne nézd le a gyereked, nem fog neki jól esni
2018. dec. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
5, azért van különbség aközött, hogy olyanért rajongsz, aki ezt egy teljesítménnyel éri el; vagy olyanért, aki jól felfogott anyagi érdekből eladja magát.
2018. dec. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Azért velük mégis egyszerűbb azonosulni, mert pl olyat is meg mutat hogy leugrik a boltba, tanácsokat ad stb. Változnak az idők egyre jobban egybe folyódik a tradicionális média és a közösségi média. Minden gyerek rajong valakiért, valamiért.
2018. dec. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

olyat is meg mutat hogy leugrik a boltba,


Igazad van, ez nagyon fontos...

2018. dec. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem akartam válaszolni, de olvasva a válaszokat az 5-ösre reagálnék.

Az normális (volt), hogy egy a tehetsége, jó képessége, teljesítménye miatt ismertté vált emberért rajongtál. De itt szinte beltartalom nélküli emberekről van szó. Bocsánat ha valakit ezzel megbántottam!

Nem vagyok jártas ebben, de látom, ahogy a 11 éves fiam ún. youtuberek videóit nézi....pl felveszi, hogyan játszott xy játékkal (xbox, ps)

Remélem, hogy ő nem jut el odáig a rajongásban, hogy pénzt adjon ki rá!


Kedves kérdező! Én próbálom megismerni miért rajong a fiam, és természetesen el is mondom a véleményem neki. Szerencsére van egy nagyon egészségtudatos nagyapja, aki minden nap edz, káros szenvedélyektől mentes, fitt ember! Így van egy olyan példa előtte, amit lehet követnie. Ez úgy gondolom ebben a korban fontos. Remélem azért még maradnak az "éterben" a számunkra normális értékrendet követő emberek!

2018. dec. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%
Könyörgöm! A színész meg “csak” szerepet játszik, az énekes meg “csak” énekel. Az hogy jól vagy rosszul az szubjektív. Arról nem is beszélve, hogy a tinik között nagyon számít a népszerűség, és ha éppen ez a divat és ez a téma, akkor ezt fogja nézni és ő is oda akar tartozni. Ha normális családban él, nem kell attól tartani, hogy ez eltorzítja a gyereket. Ha valami nem stimmel akkor a családban kell keresni a problémát, nem abban, hogy mit néz a youtube-on!
2018. dec. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!