Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, elengednétek a lányoka...

Szülők, elengednétek a lányokat olyan emberekkel Szilveszterezni akiket nem ismer?

Figyelt kérdés

Hál' istennek én nem kerültem ilyen helyzetbe, de egy barátnőmnél megtörtént eset. 17 éves, egy egyébként meglepően érett és okos lányról van szó. Ezért is lepett meg nagyon, az anyját és engem is hogy olyan környékre és olyan emberekkel megy akiket nem ismer, eddig nem találkozott velük. Azt mondta hogy teljes mértékben bízik az új "barátaiban", és hogy nem kell aggódni. Az anyja elengedte, a lány megígérte hogy hívni fogja rendszeresen. Az említett személynél fog aludni is.

Személy szerint merész ötletnek tartom, de hát egyszer ki kell repülnie a gyerekeknek. Kíváncsi vagyok más szülők válaszára, esetleg olyanokéra akik hasonló helyzetbe kerültek.



2018. dec. 31. 00:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem. Hogy lehetnek a barátai ha még nem találkozott velük? Online barátok és ez az első tali??? Mert úgy nem engedném..de ha pl valamelyik barátja barátjánál lesz a buli akit nem ksmer személyesen, de megy vele olyan akit viszont ismer akkor elengedném...de az hogy full idegenek közé menjen egyedül....úgy nem engedném.


Hozzáteszem én elég kicsapongó voltam ennyi idősen, az anyám nem.bírt kordába tartani, és ha elengedett ha nem, nagyjából 50szer mentem úgy buliba hogy teljesen ismeretlen tarsaghoz mentem, vagy fiúhoz, akár full egyedul....így vissza gondolva szulokent hajmeresztő, anyam peraze a felerol nem is tudott, de mivel hasonlo okos erett tininvoltam, sose kerultem bajba és tudtam magamra vigyázni, de tortenhetett volna rajtam kivul allo olyan okbol szerencsétlenség, amit nem tudtam.volna megakadályozni, akárnmilyen érett voltam. Csoda hogy nem történt, ahhoz képest miket műveltem...:) és épp emiatt nem engedném...

2018. dec. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lányaink vannak, bár még picik. Én csak tőlük fogom ezeket a kérdéseket függővé tenni. Ha azt látjuj rajtuk, hogy éretten, felelősségteljesen tudnak dönteni, van önkontrolljuk és helyén van az eszük, akkor mehetnek. Ha sodródnak az árral és belemennek bármilyen baromságba, akkor még az igazi barátaikkal sem mehetnek.
2018. dec. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha felnőtt vagy ahhoz, hogy idegenekkel bulizz, akkor ahhoz is legyél az, hogy írd ki a saját nevedben a kérdést. Mert ez pont gyerekes viselkedés...
2018. dec. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem, hogy lehetnek a barátai, ha nem ismeri őket.

Mindenképp kértem volna, hogy mutassa meg kikről van szó, pontos címet is.

Nem vagyok biztos benne, hogy elengedném.

2018. dec. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 babyboom567 ***** válasza:
27%

Még a fiamat sem, sőt én sem mennék ilyen helyre.De remélem a fiam 17 éves korára,lesz annyira normális ,hogy nem csinál ilyet.

Különben mindig a meglepően érett okos csinos lányokkal történik a baj.

Mert a többi (félős, buta, csúnya,otthonülő)nem kísérti a sorsot.

2018. dec. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező arra célzott, hogy az anyja nem ismeri őket, nem beszélt róluk a lány.
2018. dec. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy engedném el és már bocs de a barátnőd se nem érett, se nem okos, ha vakon megbízik számára idegen emberekben és náluk alszik.
2018. dec. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
5. Te hülye vagy.
2018. dec. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8 te is ! :D
2019. jan. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igaz, talán már nem aktuális a válasz, és én sem szülő vagyok, hanem "egy 18 éves lány", akinek biztos más a véleménye, mint a szülőknek. De azért leírom.


Nekem idén egy olyan társasághoz szólt a meghívásom, akik közül egyetlenegy emberrel találkoztam már eddigi életemben, a többiekkel pár szót beszéltem a szervezéskor facebookon.

Hogy féltem-e? Hülyeségnek tartottam-e? Nem.

Azért nem, mert a szervezéskor például lejött már, hogy körülbelül milyen programokat tervezünk, és hogy milyen a társaság, és az illető, akit ismertem, tudom, hogy normális keretek között szokott bulizni. Nem az utca közepén töltöttük volna az éjszakát, nem egy 50 fős buli lett volna pasikkal, piával és fűvel... Egy szimpla házibuliról volt szó. És volt lehetőségem eldönteni, hogy ez megfelel-e az én mentalitásomnak, ha nem, nyilván nem megyek.


Tehát a helyzetem hasonló, a szüleimnek én is csak kb annyit mondtam, hogy hol leszek (környék) és hogy egy kicsi házibuli lesz. Megbíznak bennem ilyen szempontból, mert nagy hülyeségeket eddig nem nagyon csináltam. Nemrég múltam 17 éves, nem lehet azt mondani, hogy egy évvel te már idősebb vagy, biztos érettebb is, mert ez nem így van, úgyhogy nem hiszem, hogy akkora különbség lenne az említett lány és köztem.


Úgyhogy szerintem ez a dolog nagyban függ a gyerek és a szülők közötti kapcsolattól.



Ui: Jelentem élek, semmi bajom, és icipicit becsiccsentve üdvözöltem az új évet, nem hulla részegen, beállva...

2019. jan. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!