Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mint anyák/szülők (inkább...

Bomba10 kérdése:

Ti mint anyák/szülők (inkább anyák) megengednétek a 14 éves lányotoknak a műkörmöt?

Figyelt kérdés

lehet az épitett zselézett/ porcelánbol vagy rendes műköröm

válaszotokat indokoljátok is meg köszönöm



2019. jan. 4. 16:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Nem.
2019. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Ha már középiskolás, a szolid, zselézettet vagy a géllakkot igen. Általánosban biztos, hogy nem, jól nézünk ki, ha egy 7-8. osztályos kislány ilyennel járkál és a házirend is tilt(hat)ja, míg egy gimiben mondjuk ez kevésbé valószínű.
2019. jan. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Ha gyenge, törékeny körme van, akkor vennék neki körömerősítőt, de még általánosban semmiképp nem engednék mást. Ballagás után nem túl hosszú, nem hegyes, szolid géllakkot vagy zselét viszont mindenképpen megengednék. Én is szeretem, ha ápolt, igényes a körmöm, bár az enyém természetes, csak festett és reszelt, és magamnak ápolom.
2019. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Én igen. No nem a két és fél centi hosszú, tűhegyes, flitteres glitteres neon színű hányingert hanem egy szolid, visszafogott természetes hosszúságú és alakú babyboomert mondjuk. Szerintem ez nagyon szép és egyáltalán nem hivalkodó ellenben sokkal esztétikusabb látvány egy tinédzser letört, lerágott körménél (tisztelet a kivételnek). Nem beszélve arról mennyi időt spórol meg ha mondjuk igényes erre és folyton pingálgatja a sajátját. Nem vérvörösre kell festeni a műkörmöt iskolába, nyilván vannak határok ebben is mint sok minden másban.
2019. jan. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Általánosban semmiképpen. Gimiben ha nem tiltja a házirend, akkor egy abszolút szolid, natúr színűt vagy franciát megengednék, a lehető legrövidebben hagyva. Természetes, hogy foglalkozik egy ennyi idős lány a külsejével, ebbe beletartoznak a körmök is. Én első körben megtanítanám hogy otthon, házi módszerekkel hogy lehet igényesen rendbetenni a körmöket, és utána szó lehet a géllakkról, zseléről is. De csak és kizárólag úgy, ha előtte közösen nézünk képeket a neten és megegyezünk, hogy milyen lesz.
2019. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem.Nem gyereknek való és egy 14 éves még gyerek, akkor is ha már felnőttnek gondolja magát.
2019. jan. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%

Nálunk nyolcadikban táncolnak a lányok, akkorra megígértem neki.

Viszont ez egyszeri alkalom lesz.

2019. jan. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
Gimiben megengedném, de megállapodnánk abban, hogy rövidebb fazonú, nem csicsás és nem túl erős színű körmöt csináltat, hanem visszafogottabbat, amiről akár azt is lehetne hinni, hogy gél lakk. Hegyes, mindenféle köves-mintás, hosszú műkörmöt nem engednék.
2019. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%

Nem.

14 évesen nem tud rá vigyázni. Tesióra, rossz mozdulat:

[link]

2019. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem. Saját, szépen manikűrőzött körömre, átlátszó vagy halvány lakk nagyobb eseménykor oké (pl. ballagás, családi esemény: esküvő). Hétköznap nem.

Miért? Mert gyerek, és ne a műköröm által akarja jelezni a kialakuló nőiességét.

2019. jan. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!