Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek egy 15 éves...

Szerintetek egy 15 éves fiatal ahhoz, hogy pl. maga keressen orvost, egyeztessen vele időpontot, meg hogy egyéb ilyesmiket egyedül intézzen?

Figyelt kérdés

#önállóság #kamaszoknál
2019. jan. 6. 00:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%
Nem! Mivel 15 éves nem nagykorú, így vele megyek. Mindenhez kell a szülő engedélye ha pl fogamzásgátlót akar feliratni ahhoz is!
2019. jan. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem ez a 15 évestől függ. De az orvoshoz be kell mennie a szülőnek is, nem?
2019. jan. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Hülyeség, amit egyes ír. Nem kell szülői beleegyezés a fogamzásgátlóhoz.
2019. jan. 6. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

Most ha a fiam / lanyom el tudjs egyedul intezni mar 15 evesen, hogy menjen fuleszetrr, vervetelre, nogyogyaszhoz... konyorgom persze hogy megengednem neki ha tud ennyire onallo lenni.

Amit az egyes ir hulyeseg, nem kell szuloi beleegyezes a gyogyszerhez, ennyierovel ha Flectort adnak neki fejfajasra is ott kell legyek?!

Konyorgom...


Visszakanyarodva orulnek hogyha ennyire onalloak lennenek majd a gyerekeki ilyen korban, de addig meg van par evunk.:)

2019. jan. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%

15 évesen én is egyedül mentem pl. ortopédiára vagy fogászatra.

De már a háziorvoshoz sem kísértek.

Minek kellene a szülő? Értelmesen el tudtam mondani mi a problémám.

2019. jan. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy példa: vérvétel várójában ki van írva, hogy 18 év alatt kell a szülői kíséret! (Szeged)
2019. jan. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%
Középsuliban koleszos voltam. Tehát 14 éves koromtól egyedül jártam orvoshoz.
2019. jan. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem semmi baj ezzel. 17 szülinapom után pár nappal vették ki a mandulám. Minden vizsgálatot előtte lévő hónapokban én intéztem. Még az aneszteziológussal is megbeszéltem hogy csak a műtét előtt kelljen anyuéknak aláírni az altatást. Koleszos voltam és abban a városban műtötték, nem akartam állandóan oda rángatni a szüleim.
2019. jan. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Fiam 13 éves korától egyedúl jár a háziorvoshoz.

Máshová nem kellett.

2019. jan. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
97%
En sokat jartam orvoshoz, 14 eves koromtol mar mindigy egyedul. Haziorvoshoz 13 evesen is egyedul.
2019. jan. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!