Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek is ilyen felügyele...

Szerintetek is ilyen felügyeletet igényel egy 12 éves?

2019. jan. 9. 21:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Mármint hogy ne egyedül legyen otthon hetekig???

Ez komoly kérdés? A szülő felelős a gyerekért, tehát ott kell lennie!

2019. jan. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én napoknak értelmeztem nagyszülői felügyelettel, de nem ez a lényeg.


Hanem, hogy ti helyesnek tartjátok, hogy egy 12 éves egyedül nem melegíthet ebédet magának pl. Mert azt a szülő dolga megcsinálni.

2019. jan. 9. 22:02
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Melegíthet ebédet, a mamánál is lehet pár napot, de egyedül nem hagynám még éjszakára, egyre sem, nemhogy többre, és a mamás hétvégéket sem kell túlzásba vinni.
2019. jan. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőt!
2019. jan. 9. 22:09
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Én 12 éves koromban már komplett 3 fogásos ebédet tudtam főzni az egész családnak...
2019. jan. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, hasonló.


Köszi!

2019. jan. 9. 22:34
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Rosszul értelmezted. Írja, hogy a párja szerint az is normális lenne, hogy napokra tökegyedül hagyja a gyereket.

Nem, nem normális. Még egy idősebb gyereket se hagy felelős szülő teljesen egyedül napokra. Egy 12 éves gyerekre meg még gyáp is jár adott esetben. Bizonyos külföldi országokban még büntetik is, ha egy ekkorát felügyelet nélkül hagy valaki. Nem napokra, hanem akkor is ha órákra.

És ez nem függ össze azzal, hogy egyébként mennyire önállónak neveljük a gyereket.

2019. jan. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem, te értelmezted rosszul. Leírtam, hogy nem a kérdező hozzáállására gondolok, az engem nem érdekel. Hanem az olyanokéra, akik azt írják, hogy a menzán majd kap meleg ebédet, mert egyedül azt nem csinálhatja meg.
2019. jan. 9. 23:15
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
A kérdésben azt írtad, hogy felügyelet, ami nem abban merül ki, hogy megmelegítik-e neki a kaját vagy sem... Lehetséges, hogy meg tudja magának melegíteni az ebédet vagy meg tud csinálni egy szendvicset vagy akár ebédet is tud főzni (ami amúgy szerintem elég ritka), meg fel tud söpörni vagy akármi, de attól még gyerek, gyerek aggyal. Lehet egy 12 éves gyerek tök értelmes, szófogadó és lehetséges, hogy sokmindenre megtanították, nevelték és így tovább, de attól még alapvetően egy gyerek, aki kíváncsi, szeret kísérletezgetni, tapasztalatlan, bizonytalan, felelőtlen és még nem látja a tetteinek a következményét és így tovább. Arról nem is beszélve, hogy ennyi idősen (főleg egy ilyen szituációban) szeretik játszani a nagyfiút/nagylányt és megmutatni, hogy ők milyen önállóak és ügyesek és mindent tudnak, nekik nem kell a szülő semmihez sem stb., illetve lázadni. Szerintem a kérdező sem azon aggódik, hogy éhen hal a gyerek, mert nem tud megkenni magának egy szelet kenyeret vagy berakni a hűtőből kivett kaját a mikróba, hanem például attól tart, hogy a gyereknek bekattan valami az agyában és csinál valami hülyeséget. Mit tudjam én, jön egy idióta ötlet vagy látott valamit youtube-on és berak valamit a mikróba kíváncsiságból, amit nem kellene vagy véletlenül leforrázza magát vagy felgyújt valamit (mert 12 évesen azért nem gondolnám, hogy olyan rohadt nagy rutinja van a konyhában), összetör valamit, nyitva hagyja az ajtót, nem kell fel reggel és nem megy el iskolába vagy mondjuk megörül, hogy nincsen ott anya, ezért azt lehet csinálni, amit akarok és pl. elkóborol a haverokhoz este a sötétben vagy áthív valakit vagy mit tudjam én. A lényeg az, hogy egy 12 éves gyereknek (és legyen az bármilyen jó meg okos gyerek) szüksége van a szülői felügyeletre, a kontrollra, különben az éretlen, gyerekes esze viszi amerre sikerül, mindenféle meggondolás és felelősségtudat nélkül. A másik meg az, hogy a szülő felel érte, az ő felelőssége és a feladata, hogy arról a gyerekről gondoskodjon és megfelelő, biztonságos körülményeket biztosítson számára.
2019. jan. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont ennyi idős a lányom. Nem hagyom egyedül itthon esetleg napközben egy egy órára.

Melegithet ebédet süt tojást, palacsintát, ennek ellenére nem hagynám egyedül.

2019. jan. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!