Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ennyire rossz vagyok vagy...

Ennyire rossz vagyok vagy anyám reagál túl mindent?

Figyelt kérdés

Huhh nem is tudom hol kezdjem, de szólok előre, hogy hosszú lesz bocsi. Ha elolvasod és segítesz azt nagyon megköszönném. <3


Szóval...kezdjük a templomnál. Anyum hívőnek tartja magát én nem. Mindig elmegyek vele a templomba mert zsarol.

Ha eljössz: ez neked jó és alap dolog.

Ha nem jössz: te döntésed de soha többet nem szólok hozzád és nem kapsz tőlem semmit és ha nem jössz abból kiderül, hogy nem vagyok fontos neked...(aha az én döntésem tényleg namind1)

A másik. Főz a konyhában és mikor már végzett leszíd, hogy miért nem segítettem. És mindig elmondom neki, hogy ha kell segítség akkor szóljon, mert szívesen segítek, de nem ezt nekem kell kitalálni, hogy ő mit szeretne...még akkor is ha nem látom mit csinál...

De a "legjobb" amikor azt mondja, hogy miattam fog meghalni mert idegileg kikészítem. Nem ezekkel a szavakkal, de ez a mondanivalója.

Ami még nagyon rosszul esik, ennél nincs rosszabb amikor azt mondja, hogy ha apám ezt látná...(apukám meghalt, de vele mindig is jobban szót tudtam érteni, neki mindent elmondtam még anyám semmit nem tudott/tud rólam)

A másik ami még kiakaszt, hogy képes azon összeveszni velem, hogy a 2 percre lévő buszmegállóba fél órával előbb KELL indulnom, mert nem érek oda...


És kb. ennyi így is már egy kisregény lett. :D



2019. jan. 27. 14:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40%

Részben túlreagálod. Amikor főz, menj oda, és kezdj el segíteni. Kerdezd meg, mit csinálj. Neked is jó lesz, ha megtanulsz főzni. Magyarázd el neki, hogy miért nem akarsz menni a templomba. Ha tényleg van jogos okod, akkor el fogja fogadni.

Másik oldalról, anyukád lelkileg zsarol téged. Ez nagyon rossz, mert te is ezt fogod eltanulni tőle. Ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni. Feldolgozta apukád halálát? (Részvétem) Nem lehet, hogy apukád miatt ilyen fontos neki a templom? Kérdezd meg őszintén. Hány éves vagy?

2019. jan. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Tizenöt.

Nem elég indok az, hogy nem vagyok hívő? Feleslegesnek tartom. És amikor apukám élt akkor is ez volt...de köszi a választ. :)

2019. jan. 27. 14:42
 3/24 anonim ***** válasza:
6%
Ha anyukád komolyan hívő, kötelessége hívő módon nevelni téged és mindent megtenni azért hogy hivő legyél, hiszen különben elkárhozol. Az ő szempontjából ez a normális reakció, hogy templomba küld. Ha felnőtt leszel, már nem ő felel ezért. De amúgy igen, kicsit túlreagalálod, ezek nagy része tök átlagos dolog, és minden 15 éves azt hiszi, hogy az anyukája nem is ismeri őt. Jó hír, 10 év múlva tök másképp fogod ezt látni. :D
2019. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Jó lehet, de azért kicsit durva amiket mondd...
2019. jan. 27. 15:42
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedj az érzelmi zsarolásnak, izoláld az érzéseidet el tőle, amennyire csak lehet. Nehogy már a manipulatív, mártírkodó anyát védjük ebben a helyzetben. Ez nem arról szól, hogy megtanul-e főzni, hanem hogy az egyik családtag a saját rossz kommunikációját a gyerekére próbálja fogni és ráerőlteti a saját nézeteit egy önálló személyiséggel rendelkező emberre.
2019. jan. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó. :)

Egyebkent az előbb elmondtam neki, hogy nem szeretnék templomba járni és nagyon kiakadt elkezdett velem veszekedni és a végén már a sarokba szorított és a kezét olyan pozícióba tette, mint aki meg akar ütni, de szerencsére nem tette meg ...és közben folyton azt mondta, hogy neki én vagyok a legfontosabb meg, hogy szeret...hát nekem nem úgy tűnik, a cselekedete szembe megy a szavával :/

2019. jan. 27. 16:33
 7/24 A kérdező kommentje:
Egyebkent jó anya csak vannak rossz napjai...de azokon a rossz napokon ennyire súlyos...
2019. jan. 27. 16:34
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ezeket én velem is átéltette. Az utolsó szót direkt ilyen alakba írtam mert ez egy direkt dolog. Olvass utána a

Mérgező szülőknek (interneten van pár dolog, de igazából ez egy konkrét könyv, nekem sokat segített)

Nárcisztikus anyának (nárcisztikus személyiségzavar) Rengeteget találsz a neten róla

Anyukád egy konkrét eset.

Én azt hittem egyedül vagyok, de jó volt látni hogy:

- Nem, nem te vagy a hibás, sem pedig a felelős anyukád rossz vagy jó kedvéért. Igazából röviden ez a lényeg.

2019. jan. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. jan. 27. 17:33
 10/24 anonim ***** válasza:
13%

A házimunkában már illene besegítened. Elég nagy vagy hozzá. Ha a főzésben nem, akkor csinálj mást, te is ott laksz, a tiszta ruha, tiszta lakás, ebéd, vasalt ruha stb. nem magától terem oda. A templomot én sem erőltetném.

Amúgy meg, tudod, nem lehet megváltoztatni magunk körül az embereket. Ha azt akarjuk, hogy változzanak, akkor először nekünk kell másképp reagálni. Pl. ha tudod, hogy kiborul, mert nem segítesz neki, akkor holnap is ki fog ezen borulni, hiába mondod neki a magadét. Akkor segíts neki. Ez ilyen egyszerű.

2019. jan. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!