Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mik azok amikben engedtetek...

Mik azok amikben engedtetek kisgyerek dolgokhoz képest 11-12 éves fiúnak?

Figyelt kérdés

Ma volt egy hatalmas vitánk, annyira hogy sírva fakadt szerinte babaként kezeljük.

Minden abból indult ki, hogy nem mehet el a barátokkal mekizni egyedül szombaton, nem vehet fortnite játékban valamit meg hogy több időt szeretne abba akarja hagyni a zongorát.

Az igaz idáig sok mindent csinált heti 16 órája van suli után és hétvégén idáig szerette. De a teljesítménye romlott zongoráról, úszásról, rajzról, szolfésról kiíratjuk holnaptól végül. Ami marad az angol, matek és foci. Ez rendben is van, ha nem akarja nem jár.

Videójátékok tényleg ennyire fontosak? Megmutatta tényleg minden barátjának megvan az Csillagos fortnite valami. Ezt ti is megvettétek?

Mi az amit engedtek ennyi idős gyereknek?


2019. jan. 29. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha engem járattak volna egyszerre zongorára, rajzra, szolfézsra, úszásra, angolra, matekra és focira, és ezek mellett azt a kevéske szabad időmet nem tölthettem volna azzal, amivel szerettem volna, akkor én is biztosan veszekedtem volna egy sort a szüleimmel.
2019. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire túlterheltétek?! Aztán majd csodálkoztok ha egy depressziós 0 önbizalommal rendelkező, öncsonkítós, lógós drogos lesz belőle.


Igen megvenném a játékot,ezzel is enyhítve a kárt amit okoztam!!!

2019. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

12 eves a legnagyobb.

sztem egyedul mekibe meg nem engednem....bar meg sosem kerdezte,hogy mehet e.egyenlore eleg Neki plusz 1 ora suli utan a haverokkal egy parkban a suli mellett.

ezt a jatekot o is jatsza,szulinapjara kert valami feltoltokartyat a ps hez es abbol vett benne valamiket.napi 1 orat jatszhatnak,hetvegen 1,5-2 orat.

lehet szerencsem van vele,egyenlore zokszo nelkul elfogadja ha nemet mondok valamire.tanul magatol,segit ha megkerem.

mennyire van messze toletek a meki?mennyire felelossegteljes gyerek?szokott boltba jarni?tudja kezelni a penzt?

most hogy jobban bele gondolok,lehet megis elengednem mekibe ha nagyon szeretne menni...igazabol nincs messze toluk,10 perc seta egyenesen,lampas keresztezodesekkel.

2019. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

már bocs, de miért nem mehet el HÉTVÉGÉN a barátaival a mekibe?

illetve minek egy 12 éves gyereknek ennyi különóra? jó, volt hogy nekem is volt, mert minden marhaságra beiratkoztam, de sose jutottunk el anyuékkal odáig, hogy sírva könyörögjek hogy hadd hagyjak abba egy kibszott HOBBIT.

és igen, a videojátékok fontosak, te is majd' belehaltál valahol a lelked mélyén, amikor gyerekként nem volt monhichid/machtboxod/magnód. (nem tudom melyik évjárat vagy) minden barátja ezzel játszik, ő meg hallgathatja hogy megint kimaradt valamiből. megvennénk.

2019. jan. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

7 féle különóra! Ettől a felnőtt is besokall, nemhogy egy gyerek?? Mikor van szerencsétlennek ideje barátokra vagy egyszerűen csak játszani??


Nálunk 2 nao van sport meg egyszer suliban rajz, imadja, ő akar járni. Ennyi bőven elég.

2019. jan. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
97%

Kezet foghatnál anyámmal. Ő is járattatott zongorára, énekre, szolfézsra, különangol, matek, magyar, tökömtudja még mikre. Rühelltem mindet, szociális élet 0, pihenés 0, amit szeretek csinálni 0. És nekem kötelező volt. 8-17 éves koromig kötelező volt mind, lelki terrorral tartottak kordában, nehogy lemondjam magamnak, tudod mennyire fájt? Annyira hogy azóta egy depressziós, önbizalomhiányos, kövér, extra introvártált személyiségem lett, és az egyetemi nyomás teljesen összeroppant, mert konkrétan 11 év folyamatos nyomás után az ember fel akarja adni az életét, volt olyan mélypont hogy öngyilkos akartam lenni. Azonnali hatályba irasd ki mindről, maximum az ő engedéjével 2 maradjon, ne több mert ez lesz belőle, ami én...

Komolyan IQ szinthez kéne kötni a szaporodást, de akkor meg lehet kihalna a bolygó...

2019. jan. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Erről beugrott párom anyja, ő is fullba nyomatta hogy a gyerek tudjon zongorázni hegedülni matekozni meg a jóég tudja mit, akkor gyűlölte meg örökké a hegedűt mikor az anyja kitalálta hogy nem elég jó és rendszeresen sírva kellett otthon újra és újra eljátszania a dalokat miközben a tanár 1000x elmondta hogy ügyes, nem kell otthon gyakorolni pluszba ha nem akar de anyucinak akkor is kell.

Suli mellett ez nagyon sok különóra neki gondolj bele, 6-7 óra naponta (anno az enyémből kiindulva) aztán napi átlagban 2 különóra, hazaért mondjuk este 5-6ra és akkor még leckét sem írt, ez simán kitesz egy 12 órás műszakot.


Igen, sok szülőnek nem tetszik a fortnite (nekem se de ez most nem lényeges), sokat változott a világ, mikor 9 évesen elkezdtem world of warcraftozni mindenki fújolt hogy milyen gáz már hogy kocka vagyok és nem a "trendi" dolgokat játszom, akkoriban pl minden srác focizott a lányok meg... bakker lány voltam de nem érdekeltek ezek a polly pocket meg bratz baba meg akármik, jó barbim volt de ennyi. Szóval az aktuális menő dolog.

Na, manapság az aktuális menő dolog a Fortnite (később Rainbow six siege és lol) és aki nem játszik az nem a közösség tagja, olyan mintha a mi korunkban valakit nem engedett le focizni az anyja, na ők is megkapták a cukkolást.

Persze vigyázni kell mert sok pénzt el lehet verni hülyeségekre a játékban (bár aki hüledezik a wow-on is hogy áááá havi 3500.... hát nem azért de kb bármely másik komolyabb hobbi legalább ennyibe kerül) szóval erre érdemes tényleg figyelni de egyébként nekik már ez van az utcán lógás helyett, nekik ez a közösségi élet alapja, a közös érdeklődés.

2019. jan. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenről kivettük, maradt a foci, angol matek. Foci az egyedüli sport, a többi a suli miatt kell.

Fortnite nekem egy agyrém, de a leültünk a gép mellé a fiammal és próbálta elmagyarázni. Mondjuk nem sikerült de megvettük amit szeretett volna, havonta kap 8500ft feltöltést. Ezen kívül kicsi kárpótlás lesz egy félig új gép, amibe most rendeltük meg a videókártyát, monitort meg amit éretettem memóriát

Nem akartam túlhajszolni de elsőben ezek mind érdekelték, de jobb lesz így hogy nem megy mindenre.

Mekizni is elmhet, de annyit kértem ha odaének írjon nekem egy smst hogy ott van.

2019. jan. 31. 10:59
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Túl van terhelve a gyerek,találja meg a felsoroltak közül mi az ami neki tetszik,ami neki is boldogságot ad és arra járjon.


12 évesen meg valóban kamasz és nem kisgyerek,csomó mindenben már rég önállónak kellene lennie(egyedül suliba járni,ha nincsenek túl messze akkor a szakkörökre is egyedül menni,egyedül elkészülődni,házimunkába besegíteni,ha falun él,akkor lehet nyáron füvet nyírni)


Legalább a hétvégéje legyen szabad és akkor had legyen a barátaival.

2019. febr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!