Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! A ti gyereketeket is...

Szülők! A ti gyereketeket is ennyire lefárasztja az iskola?

Figyelt kérdés

15 éves a lányom, most 9.-es a középiskolában. De ahogy észrevettem, egyre nehezebben bírja a terhelést.

Reggel vagy 5-kor, vagy 5:30-kor kel, attól függ, hogy van-e aznap 0. óra. Nagyon nehezen megy az ébredés neki. Elmegy az iskolába. Általában 7-8 órájuk van egy nap, pénteken csak 6. Hazaér délután 4 körül, addigra hullafáradt, muszáj pihennie egy kicsit. Ledől 1-2 órára. 6 körül felkel, nekiáll tanulni. Kb 9 körül befejezi a tanulást (ha éppen nincs másnap valami komolyabb dolgozat, vagy beadandó), egy gyors vacsi, fürdés, és alvás. Reggel pedig kezdődik mindez elölről.

Péntekre általában annyira elfárad, hogy szombatonként délig alszik. Vasárnap délután pedig már újból tanulnia kell hétfőre. Így tulajdonképpen egész héten alig van ideje hobbira, kikapcsolódásra, barátokra.

Az év elején még azt hittem, pár hónap és megszokja, de most már kicsit kezdek aggódni érte. Folyton fáradt, sokszor nyűgös, karikásak a szemei, egyáltalán nem az a vidám, cserfes lány, aki még tavaly az általános iskolás kora alatt volt.

Középiskolás szülőktől kérdezném: a ti gyereketeknek is ennyire fárasztó az iskola? Normális, hogy ennyire leterheli őket, vagy kezdjek komolyabban is aggódni a lányom miatt??

Ha vannak itt esetleg diákok, akkor ők is írhatnak, hogy ők hogyan élik ezt meg.



2019. jan. 30. 19:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

Nem csodálom, ha olyan korán kel. Osztálytársam 2 év alatt kicsinálta, leromlott az átlaga, most ment át egy közelebbi suliba.


Amúgy nagyon sajnálom szegényt... semmi ideje sincs magára. Nekem is nagyon nehéz megoldanom, mert már előrehozott érettségire készülök, de nagyon fárasztó.


Koliba nem tud elmenni jövőre? Vagy egy közelebbi suliba? Miért kell neki ennyit utazni? Alapjáraton véve a 7-8 óra nem olyan sok már manapság, mindenhol előfordulhat.

2019. jan. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

#1 vagyok megint.


Az én ismeretségi körömben ez teljesen normális és gyakori. Megyeszékhely "elitgimiről" van szó. Mókuskerék, de ha ez kell, hogy az ember továbbtanulhasson... engem pl. csak ez motivál, hogy oda mehessek, ahová akarok. Sokszor van, hogy semmi kedvem már az élethez, és legszívesebben kirohannék a világból.


A középiskola ebben a tekintetben rossz, a suliban töltött felesleges idő nagyon sok. Egyetem nehezebb, de jobban be lehet osztani az időt.


18 éves vagyok.

2019. jan. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
20%
Túl korán kel, és túl sokat tanul. Tanítsd neg tanulni. Ha ennyit kell vele foglalkoznia, akkor gondolom magol, lányoknál ez gyakori. No meg tudni kell szelektálni. Ha teszem azt kémiából már biztos nem fog érettségit tenni, akkor abból jó a hármas, nem kell vele többet foglalkozni. Ha sokat buszozik, akkor a házit megírhatja a buszon, ezzel sok időt spórol. Ha nem buszozással megy el az idő, akkor meg van szabadideje, csak rosszul osztja be.
2019. jan. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
#3 te se ultel/ álltál meg buszon.... Meg tudod van aki nem csak az alapot akarja tudni.
2019. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs közelebb másik iskola, faluban élünk, a megyeszékhelyre kell bejárnia. Kollégista nem szeretne lenni, szeret itthon, a saját szobájában aludni esténként.

Maga a buszozás kb 40 perc, ami miatt több az utazás, az a várakozási idő, mert ritkábban járnak a buszok, és a megálló is 10 perc séta a házunktól. Ha 5:30-kor kel, akkor 6:15 körül indul el itthonról, a busz itt van 6:30-kor. 7:15-kor száll le, az iskolába odaér 5 perc alatt, de az első óra csak 7:45-kor kezdődik.

Hazafelé is várnia kell.

Még csak 9.-es, nem tudja, miből akar majd érettségizni.

2019. jan. 30. 19:45
 6/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul írtam, 7:50-kor kezdődik az első óra. A 0. pedig 7:00-kor.
2019. jan. 30. 19:47
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó nem nem jó egy hármas sem a bizonyítványban. Attól, hogy nem érettségizik kap félévit, kap évvégi bizonyítványt ami sokat számít. Fiaméknál va tanulmányi ösztöndíj a gimiben is, és 4.5 felett adták meg, abba bizony nem fér bele egy hármas sem.
2019. jan. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%

#1 vagyok.


Pedig nagyon ajánlom a kolit. Próbálja ki legalább egy félévre, nálunk úgy van, hogy évközben is el lehet menni és hazaköltözni, ha nem jön be. Túl sok ideje megy el az utazással és látod te is, hogy nem bírja így . Kevesen bírják ezt a bejárást. Már most, 9.-ben is probléma neki, mi lesz még jövőre meg főleg az utolsó évben, amikor minden percét be kell osztania kb?


Vagy akkor könnyebb suli nem jöhet szóba, mondjuk szakgimi? Hova jár egyáltalán? Gondolom gimi, ha már 9.-ben is ilyen sokat tanul. De ez így nem jó, ennek ő fogja meginni a levét.

2019. jan. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%

Itt az utazás a sok. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez így nem élet egy fiatalnak. Hogy találkozik a barátaival, hogy csinálnak programokat, ha ennyire körülményes bejutnia a városba?

Biztos nem irattam volna akármilyen jó a suli ennyire körülményesen, nehezen megközelíthető helyre. Ezt nem számoltátok ki előre? Ébredéstől számítva 2,5 óra kell, hogy bejusson az iskolába, ez így nincs rendben.

Amit tehettek: 1. kolis lesz, csak hétvégn jár haza, 2. kiveszed a suliból és valami emberibb közelségben lévőbe iratod, 3. megoldod a bejuttataását te magad, beviszed legalább reggel kocsival, délután meg buszozik hazafelé.

Én más megoldást nem nagyon tudok, ezt még egy felnőttől sem várnám el, nemhogy egy gyerektől, akinek nem csak az utazásról és a tanulásról kéne, hogy szóljon az élete.

2019. jan. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

Általános iskolába én is a 10 km-re lévő szomszéd faluba jártam és tapasztalatból mondom hogy a diáknak az utazás fárasztó. A dolgozónak nem fárasztó különösebben, mert utazás közben kipiheni a munka fáradalmait. De a tanulás fáradalmait nem lehet kipihenni utazással.

A kollégiumot próbálja ki, vagy pedig diáktársakkal kivesznek egy szobát. Az egy áldás a diáknak ha minél közelebb van az iskola. A középiskolában kb. 50 métert kellett sétálni a koleszból a suliba ráadásul egyben volt a két épület. Hát úgy könnyű volt szín jeles tanulónak lenni.

2019. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!