Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hagynátok ezt a gyereketeknek?

Hagynátok ezt a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
A fiam 17 éves és óriási rajongója a fegyvereknek és a cobra 11-nek. Dolgozik így van rendesen fizetése, és ma beállított egy pontosan ugyan olyan pisztolyal, mint ami a cobra 11-ben van a Semirnek. Amit kapott hozzá lőszert azt oda atta nekem, meg a tárat is, hogy ne agódja nem fogja használni. Így ezzel én valamennyire meg is nyugodtam, mert ugye tár meg lőszer nékül nem tudja használni. Meg akarja venni még a Semir társainak is a fegyvereit. Hadjam, hogy megvegye és, amit már megvett azt is hadjam? Amit most vett az gáz riasztó pisztoly.

2019. febr. 7. 22:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Rendes pisztolyt nem lehet csak úgy venni a boltban...

Vagy fekete piacon veszi az ember vagy játék fegyvert vesz vagy ha igazi, akkor azt komoly engedélyekkel lehet csak...

2019. febr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Mint írtam gáz riasztó pisztolyt vett, aminek a megszerzés és tartás mindenfajta életkori és egyéb megkötés nélkül TELJESEN SZABAD, csak viselni nem lehet csak külön engedélyel. De én most nem erre voltam kíváncsi amúgy...de ment a zöld kéz :)
2019. febr. 7. 22:37
 3/26 anonim ***** válasza:
72%
Nem engedném, vehet replikát az is fémből van de gázpisztolyt nem! Azzal is lehet sebesülést okozni, kezdve azzal hogy egy 17 évesnek kiadták.
2019. febr. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Tévedsz. A gázpisztolyhoz is a 18. életév betöltése szükséges.
2019. febr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Gázpisztoly viselési engedély


2004. szeptember 6.-ig (a 253/2004 korm. rendelet hatályba lépése) csak egy rendkívül bonyolult, és nagyon drága engedélyezési eljárással lehetett gáz-riasztó fegyvert megszerezni és tartani Magyarországon. Ez az engedély viselésre is lehetőséget adott. Az új jogszabály kettéválasztotta a gáz-riasztó fegyver tartását és viselését. A megszerzés és tartás mindenfajta életkori és egyéb megkötés nélkül TELJESEN SZABAD lett. A viselés esetében azonban fenntartották az engedélyhez kötöttséget.


Az engedélyezés szabályait, némi szövegmódosítással, 2009-ben, a Kormány-rendeletből "átemelték" a magasabbrendű jogszabálynak számító Fegyvertörvénybe.

2019. febr. 7. 22:49
 6/26 anonim ***** válasza:
48%

Biztos, hogy nem engedném


Ha csak nézegetni akarja, akkor vegyen replikat, nem kell gazpisztoly

2019. febr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
97%
Mit tudsz tenni? Mar hazavitte odaadta neked a tarat, ha nem hurcolja magaval akkor nem kell felned, nagy rajongo te irtad lehet hogy gyujteni szeretne vahy barmi. Mas az apropenzt gyujti es van aki a belyeget,o a fegyvereket szereti. Attol mert bejonnek neki nem jelenti hogy hasznalni is akarja es hogy rokton leakar valakit pufgantani foleg hogy odaadta a legfontosabb reszet. Es ha nincs dugiba meg egy tar akkor nincs mitol felned.
2019. febr. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

23:01

Nincs elvileg dugiba tár, mert előttem bontotta ki.

Én nem is félek, mert teljes mértékben megbízok benne. Nagy rajongója ezeknek. Régebben a játék pisztolyokat gyűjtötte. Amit ma vásárolt, azt szemügyre vette és betette az üveges vitrin szekrényébe dísznek.

2019. febr. 7. 23:06
 9/26 anonim ***** válasza:
81%
Legalább értelmes hobbija van, az meg ráadás, hogy dolgozik és megbízható. Büszke lehetsz rá!
2019. febr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
23-01-es vagyok, akkor viszont nincs okod parazni ha szepen betette a vitrinbe es foleg ha mar kiskora ota rajong a fegyverekert. Megdolgozott erte, megerdemli. Nekem a batyam egy idoben a zsebkeseket gyujtotte es bevallom nehany nekem is nagyon tetszett es megsem volt az a szuleink gondolata hogy gyilkosok leszunk. Tudtad mi a hobbija, az lenne rossz ha a semmibol hazaallitana egy kitudja honnan szerzett fegyverrel. Igy tudod hogy csak gyujtes celjabol van, mert tetszik neki ez tok jo
2019. febr. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!