Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szülők mért nézik rossz...

A szülők mért nézik rossz szemmel ha a gyerekük már nem szűz?

Figyelt kérdés
Mintha olyan érdekük lenne ha az lenne a céljuk hogy a gyerekük minnél később veszítse el?

2019. febr. 18. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Kanos vagy haver? Nem hiszem el hogy nem unod még hogy óránként felteszel egy kérdést a témában.
2019. febr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
amíg szűz, addig biztosan nem lesz terhes / nem ejt teherbe senkit, nem szed össze nemi úton terjedő betegségeket
2019. febr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
A szülők féltik a gyereküket, akit általában szeretnek és akibe sokat feccöltek már - egyrészt egy nem kívánt terhességtől, nemi bajtól, másrészt azért a szexnek érzelmi része is van, és az sem mindig örökre szóló boldogságot jelent.
2019. febr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Attól h az a mai trend h 12 évesen már nem szüzek, még nem biztos h ez a normális! Egy gyerek legyen gyerek, kell bizonyos fajta érettség a felelősségteljes nemi élethez ( értsd: fel kell fogni h a szex nem csak élvezet, ha nem vigyázol baba is lehet belőle).
2019. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Mert tudják ciki 12-16 évesen a kukac vagy luk után ácsingózni. Sok kamasz marhára felnőttnek érzi magát de ha baj van(terhesség, nemi betegség) a szülőre vár a feladat hogy megoldja.
2019. febr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Mert még nem akarnak unokát.
2019. febr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
És akkor nem lenne egyszerűbb normálisan nevelni a gyereket, hogy az merjen őszinte lenni, beszélgetni és kérdezni? Én ezt nem értettem sohasem. Tiszta sor, hogy egy szülő nem akarja, hogy pl. terhes legyen a kamasz gyereke vagy éppen teherbe ejtsen valakit vagy bármi egyéb probléma adódjon mondjuk felelőtlenségből vagy megfelelő tudás hiányában, ezt értem. Viszont mégis miért gondolják azt, hogy biztonságosabb dolog úgy csinálni, mintha a szex nem létezne és mindent tabusítani vagy pedig tiltani? Szerintem ez éppenséggel sokkal károsabb, mert így csak elcseszik a lehetőségét a bizalmas szülő-gyerek kapcsolatnak és a gyerek majd hazudni fog, bújkál, ellóg stb., aminek szerintem sokkal több rossz következménye lehet. Nem értem, hogy miért kell ezt így kezelni. A szerelem és a szex jó dolog és teljesen természetes, ha egy fiatal vágyik rá, ki szeretné próbálni stb., ennek ellenére sokan mégis úgy kezelik ezt, mint valami sátántól való szörnyűséget. Ez képmutatás és szánalmasnak is tartom, szerintem a gyerek fejlődésének szempontjából is káros. Nekem legalábbis komoly problémákat jelentett a későbbi szexuális életemben az, hogy a szüleim így neveltek.
2019. febr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem nagyon nem mindegy az sem, hogy hány éves "gyerekről" van szó.

Nyílván ne 13-14 évesen szexeljen az ember, de olyan 16, főleg 17 éves kortól már nem kéne, hogy zavarja a szülőket.


Aki pedig attól fél, hogy teherbe esik/ejt valakit a gyereke... Világosítsa fel normálisan.


16/L

2019. febr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Persze szerintem sem mindegy, hány éves az illető, akire "rossz szemmel" néznek, és fontos a bizalom meg pláne a felvilágosítás. De mivel még itt a "terhesség megszakítása" témában is csak kicsit több tini van, mint felnőtt, akár többgyerekes anyuka, az elmélet gyanúsan nem mindig párosul a gyakorlattal - azaz elég sokan hiába tudják, hogy miből lesz egy gyerek és hogyan kéne tenni ellene, azt hiszik ez csak valaki mással történhet meg, és elég sok példa akad rá, hogy a pillanat heve felül írja az észt. És gyanítom, valószínűleg a ciki nemi bajok (amik szintén akár egy életre szólhatnak) még gyakoribbak. Szóval a szex nem csak jog, de valahol felelősség is önmagadért, a partneredért... plusz amíg nem vagy magadat képes eltartani (és amíg akad, aki törődik veled) még jó pár embert megszívathatsz, ha hülyeséget csinálsz. És, bár vájkálni sem ildomos és mindenki tisztelje a magánszférát, azért egy szeretetből fakadó féltés még mindig jobb, mintha nem is érdekli a szülőt, merre kószál a gyereke és épp kivel "kavar".
2019. febr. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz, de szerintem azért egy bizonyos kor felett már nem kéne, hogy zavarja a szülőket az, hogy a gyereke nemi életet él. Persze féltheti a nemi betegségektől meg a terhességtől is, vagy hogy valakit teherbe ejt, de tiltani pl. felesleges, nem ér el vele semmit, csak még jobban akarni fogja a kamasz.


Vagy ha esetleg mégsem tudja elfogadni, hogy a 16-17 éves gyereke már nemi életet él, akkor legalább mindezt kultúráltabban tegye. Ne tiltsa, ne veszekedjen vele, ne pofozza fel, stb., beszéljen vele inkább az aggályairól, hogy ettől meg attól félti.

2019. febr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!