Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányomat szivatja az edzője....

Lányomat szivatja az edzője. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves, 8.osztályos. Másodikos kora óta kézizik. Imádja ezt a sportot. 2 éve megint új edzőt kaptak. Lányom újjabban sírva jön haza edzésről, hogy már megint miért lett lecseszve. Miért így ugrik fel, miért úgy dobja a labdát, mindig van valami. Azt sose mondja, hogy hogyan kellene csinálnia, hiába kérdezi meg. Lányom sportpszichológushoz szeretne menni, de nem tudom, megoldódna-e a probléma. Persze, elviszem, de az edző attól még ilyen marad. Beszéljek vele? Vagy elég lenne a pszichológus? Járt valaki hasonló cipőben?
2019. febr. 20. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Azert az elsporthoz vezeto ut nem rozsabimbokkal van kirakva. En szertornasz vtam a 80as es 90es evekben. Minket vertek is, persze mar nem ezt éljük. Menjel be, beszelj az edzovel (anyam is ezt tette a mienkkel).
2019. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is kéziztem a 90es években, nálunk is ment a kivételezés. Fiaim fociznak, teljesen korrekt edzőik vannak, nem tesznek különbséget, nem szivatnak senkit. Még a gyengébbet is dícsérik. Eddig lányomnak is jó edzői voltak, egyenlően bántak mindenkivel, de ez a nő most kiszúrt magának 2-3 kiscsajt. Tipikus régi idők edzője. Sajnálnám, ha ennyi év után abba kéne hagynia.
2019. febr. 20. 21:14
 3/7 A kérdező kommentje:
...és voltak tornász osztálytársaim, láttam néhány edzésüket, nem egyszer sírták végig...
2019. febr. 20. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jártam ilyen "sportcipőben", de ismerem, hogy minden területen vannak tanárok, akik nem vagy alig dicsérnek, hanem folyton kritizálnak - és vannak gyerekek, akik ezt valami csoda folytán bírják újra és újra sírva egy sort, de nekidurálva magukat, és vannak, akik teljesen kétségbeesnek a ló túloldalára, hogy ők már semmire sem jók. Szerintem beszélj először a tanárral - tisztelettel, nem panaszkodva, hogy ne a lányod szívja meg -, hívd fel rá a figyelmét, hogy neki szüksége lenne olykor biztatásra is, amikor valamit jól csinál (hisz csak akad olyan is), mert egyébként rajong ezért a sportért, igyekszik, érdekli... Ha nem hatásos, akkor menj feljebb a panaszoddal (hatásosabb, ha amennyiben másnak is van ilyen meglátása, együtt) vagy keressetek másik helyet/egyesületet - mást nem igazán tudsz tenni.
2019. febr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért nem beszélsz az edzővel?
2019. febr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Bemehetsz beszélni vele, de tapasztalatom szerint az csak olaj a tűzre. Majd elmondja, hogy ő nem csinált ilyeneket, és a gyerek túldramatizálja a dolgokat. Sajnos mindenhol vannak, lesznek bunkó tanárok. A gyereknek kéne megtanulnia, hogy elereszti a füle mellett az ilyen megjegyzéseket. Sajnos anyuka nem mehet be mindig kiállni a gyerekért. Én egy időben sokat jártam be a lányom miatt, de mára már megpróbálom elengedni ezeket. Az iskola az ő dolga, oldja meg ő. Ha tényleg egy bunkó az edző, akkor a beszélgetésetek után még jobban rá fog szállni a gyerekre.
2019. febr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6: Ja, a gyerek tűrje inkább és ne az ilyeneket szelektálják ki végre az iskolák meg edzések környékéről. Pont az ilyenek miatt vannak ezek mindenhol jelen, mert mindenki azt várja kussba tűrjön el a gyerek mindent. Nézd meg tőlünk nyugatabbra hol tart az oktatási színvonal, meg nálunk hol tart. Tudod miért van ilyen szintű különbség? Mert Nyugaton nem tűrik kussba azt, ha valaki alkalmatlan a tanári vagy az edzői pályára.


Kérdező: kérdezd meg a többi szülőt nincs-e valakinek még ilyen panasza, ha van, akkor együttesen keressétek fel az edzőt és tapintatosan közöljétek vele, hogyha esetleg elfelejtette volna, tőletek függ a munkája.

2019. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!