Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehetne egy elfogult...

Hogy lehetne egy elfogult anyukával megértetni, hogy a fia korántsem olyan angyal, mint hiszi?

Figyelt kérdés
Van egy kedves ismerősöm, gyerekem osztálytársa a fia. Ém úgy ahogy beszélőviszonyban vagyok a nővel, semmi extra gond nincs, általában lehet vele beszélgetni majdnem mindenről. Ha a gyerek jön szóba, az övé nagyon jól nevelt, nagyon igazságos, nagyon őszinte stb stb. 12 éves. Szájrapuszi van reggel , délután a gyerekkel. A gyerek nagyon okos. Pontosan tudja, hogy húzza az anyját. Osztályban fő balhérendező, húzza magával a többit sajnos. Akármit szól a tanár, a gyerek ártatlnannak adja be magát, otthon a tanárt szidják. Én már próbáltam vele, hogy hát figyelj, kamaszodnak, bármi meglehet, nem biztos, hogy tudsz mindent, stb stb. Még a saját gyerekemmel is példálóztam, hogy én se tudhatom, hogy tökéletesen minden úgy van e ahogy elmondja stb stb..Ennek az lett a vége, hogy ő jól nevelte agyereket és tökéletesen megbízik benne...tehát kőfalakba ütköztem. Viszont az a baj, egyre több a probléma az osztályban. Ha beteg agyerek, teljes a nyugalom, maguktól a többiek nyugiban vannak. Az ő gyereke elég vezéregyéniség. Így azonnal meglátszik, ha ott vab. Plusz interneten, telefonon is állandóan zargatja mindent, mert unatkozik, játszani akar, online. Ti mit tennétek?
2019. febr. 25. 12:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Semmit. Nem a te dolgod.

Intézkedjen az osztályfőnök.

2019. febr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Annyiból az én dolgom, hogy beférkőzött a gyerekem baráti körébe. Kedves gyerek, jól tud barátkozni, de aztán jön a vezéralkat...és igen, folyton büntiben vannak. 12 éves gyerekekről , akik kamaszodnak, olyanokról beszélünk. Hiába mondom az enyémnek, hogy ne barátkozz vele...majd rájön, de kva erőszakos a gyerek. Egyelőre nekik is poénos. Csak ez így nem jó. Osztályfőnük többször beírt már nekik, de anyuka leosztja, a fia tökéletes.
2019. febr. 25. 12:19
 3/22 anonim ***** válasza:
50%

Ha anyuka sem biztos, hogy mindenről tud, te hogyan tudhatná mindenről...???

Te honnan tudod mi megy ott valójában?

2019. febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
A saját gyerekedre legyél hatással, hogy ne keveredjen balhékba. Ha valamiben zavarják online és ő nem tudja kezeli, akkor vedd el tőle addig az eszközöket, amíg pl. a háziját írja, stb.
2019. febr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Mondjuk mert 6 másik gyerek és a tanárok is ugyanazt mondják. Ugyanis én tartom a kontaktot a tanárokkal. És volt nálunk is a gyerek jó párszor, volt alkalmam kiismerni. És én vállalom, hogy a gyerekem vmit elmond, az vagy úgy van vagy nem úgy van (mert épp ő nem úgy látta, nem úgy élte meg), anyuka pedig élből támad, ha vki megkérdőjelezi ezt. Hangiztatja agyerek előtt, hogy tudja, hogy midnent elmond szó szerint. Sorolhatnám...sőt volt eset amit láttam is, anyuka meg máshogy tudta, Nem szóltam bele..de mostmár növekszik a probléma sajnos.
2019. febr. 25. 12:26
 6/22 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es..igyekszem.Ezt próbálom. De 12 éves baráti társaságról van szó. Tök jók voltak, míg ez a gyerek nem jött képbe. Gyerekem sajnos nem vezéralkat, ő nem fogja kitenni a csapatból, inkább nyel, tűr. Nem a háziban zavarja , de nem is az az élet, hogy házi és online játék. Nálunk legalábbis nem. Most én letiltottam hétköznapra a netet, hallom a fiút, amikor felhívja a fiam, hogy mennyire elégedetlenkedik, tartok attól, hogy majd engem fog szidni.
2019. febr. 25. 12:29
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

Más gyerekét nem fogod tudni megnevelni, és az anyukát sem. Főleg így, hogy egyáltalán nem nyitott.

Szóval marad az, hogy a saját gyereked figyelmét hívod fel arra, hogy milyen negatív következményei lehetnek, ha xy után megy gondolkodás nélkül és bajba kerül.

2019. febr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
33%
Nah, de ha itt ekkora az arcod, ugyan miben fájna ezt az anyukával személyesen megbeszélni?? Vigyed a fiad telefonját, és mutasd meg neki, hogy zargatja a tiéd. Vondd be a tanárokat is és közösen beszéljétek meg. Mi itt nem tudunk ezzel semmit csinálni!
2019. febr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy "ekkora az arcod"??? Itt éled ki magad, hogy jól megmondod...nem méltatlak válaszra, ne haragudj. Egyébként meg a lényeget leírtam. És nem, nem fogok veszekedni.
2019. febr. 25. 12:32
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Azt meg lehetne próbálni, hogy a többi gyerek szülőjével beszélj, mert írod, hogy ez több gyereket is érint. Aztán ha együtt beszéltek vele, akkor talán jobban elgondolkodik, mintha csak egy valaki mondja neki.
2019. febr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!