Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti mit tennétek a...

Szülők! Ti mit tennétek a helyemben? Azt hiszem a lányomnak viszonya van a tanarával.

Figyelt kérdés

18 éves a lányom, idén fog érettségizni. Egy ideje már gyanitottam hogy esetleg járhat valakivel, de akárhányszor kérdeztem, azt mondta nincs senki, én meg ráhagytam. De az édesanyja vagyok, meg hát én is voltam fiatal, tudom milyen az amikor egy lány szerelmes. Teljesen kivirult, boldogan jött mindig haza a suliból.

Pár hete azonban alapítványi bál volt a suliban és mivel a lányomnak van egy tánccsapata és felléptek, ezért ő is ott volt a rendezvényen. Nem velünk volt, én és a férjem a többi szülővel beszélgettünk, a lányom meg a barátaival volt, így nem is sűrűn láttam aznap este. Aztán indultunk volna haza ezért elindultam megkeresni. A tornateremben nem volt, kimentem a folyosóra, és ott állt ő meg a tesi tanára aki olyan 25-26 éves lehet. Mikor oda értem szétrebbentek, konkrétumot nem láttam de éreztem azt a vibrálást köztük. Utána próbáltam faggatni a lányomat de hát természetesen nem mond semmit. A férjemnek még nem mondtam, mert lehet én értettem félre, de múltkor vacsinál kapott egy üzenetet ami S. M-től jött, így volt a telefonjára írva,ez pedig "egészen véletlenül" a tanára monogramja. Aggódom, hogy viszonya van vele, nagyon megutheti emiatt a bokáját. Mit tegyek? Kérdezzek rá? Tiltsam el? Mi ilyenkor a helyes megoldás?


2019. febr. 27. 01:21
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
98%

Emiatt a tanár ütheti meg a bokáját.

De abból amit leírsz semmi nem derül ki.

2019. febr. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
94%

Én rájuk hagynám, és nem is szimatolnék utánuk. Egyrészt koránt sem biztos, hogy igaz. Másrészt a lányod 18 éves, nagykorú, nemigen szólhatsz bele kibe szerelmes. A tanár-diák kapcsolat tényleg elítélendő, ha igaz és kiderül, kirúghatják a tanárt, de a lányodra a pletykán kívül nemigen lesz hatással. A testnevelés nem érettségi tantárgy, szóval azt se mondhatják, hogy előnyt kovácsolt magának, mert esetleg kivételeztek vele.

Ha viszont a tanárnak van egy csöpp esze, akkor még ha kölcsönös is a vonzalom, és ezt be is vallották egymásnak, megkérte a lányt, hogy várjanak a továbblépéssel az érettségi végéig. Pár hónap és a lányod végez, a tanár-diák viszony megszűnik. Utána szabadon lehetnek szerelmesek, vagy járhatnak is akár. A korkülönbség is elfogadható határon belül van.

Ha kiskorú gyerekről lenne szó, aki még évekig odajár, más lenne a helyzet, de ebben a konkrét esetben nem tűnik annyira tragikusnak a dolog.

2019. febr. 27. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
37%
Nem kell aggódnod,a fiatalok pontosan tudják mit tehetnek meg.A szerelem nem ismeri a stop táblát. Próbáld megismerni azt aki a lányodat szereti.Hívd meg őt a lányodon keresztűl egy vasárnapi ebédre,vagy mint hiányzó tagként kártyajáték,társasjátékhoz.Bįzom a kreativitásodban. Ismered:minél erősebben tiltunk valamit,annál édesebb!
2019. febr. 27. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
97%
15 éve pont ez volt nálunk is a suliban. Osztalytarsam és a tesitanar. Azóta együtt vannak, van egy csodaszép kislányuk, és boldogan élnek. Mondjuk akkor még mi sem tudtunk erről, titkolták.
2019. febr. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
98%
Ha így is van, a tanár sem hülye. Mindjárt érettségi, azt szépen meg árnál, a lányod elmegy a suliból aztán felvállalják a dolgot.
2019. febr. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
97%

Ha valami "komolyabb" tantárgy tanára lenne, amiből érettségizni fog, akkor aggódnék. De így, elmondanám a tanár -diák kapcsolat buktatóit és a védekezésről tartanék szentbeszédet.

Ha szimatolsz és kavarsz, akkor csak elveszíted a bizalmát a gyereknek. Ha nyíltan beszélsz vele, akkor tudni fogja, hogy bem vagy hülye és bízhat benned.

2019. febr. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
84%

Űlj le lányoddal egy nyílt beszélgetésre!

Nem kell kérdezősködnöd, hogy ne kényszerítsd hazugságra.

Mondd el, hogy te így látod a dolgot és ismertesd a lehetséges buktatókat.

A többit a 18 éves, érettségi előtt álló lányodra és választottjára kell bíznod.

Ne te verd nagydobra!

2019. febr. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
97%
Inkább egy 26 éves tanár mint egy 18 éves "maitini" srác. 2 hónap és érettségi. Utána nyíltan járhatnak. Én nem nyomozgatnék és kattognék ezen.
2019. febr. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
96%

Jaj már, ha voltál fiatal, tudod, hogy ez az egyik legizgalmasabb kor és az egyik legizgalmasabb "kapcsolat". Mert tiltott. Amennyiben a tesitanár nem nős, semmi baj ezzel.

Legyen annyi esze a lányodnak hogy, védekezik, aztán kész. Ne faggasd, pont nem veled fogja megbeszélni ezt, főleg akkor nem ha nyaggatod vele.

2019. febr. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
98%

Csak addig ütheti meg magát a tanár is, amíg a tanára.

Amint leérettségizett a lányod, senkinek semmi köze hozzá.

inkább arra legyen gondjuk, hogy ebben a pár hónapban ne bukjanak le, mert akkor tényleg bajba kerülhet.

Nekem is van barátnőm, aki érettségi előtt összejött a tesitanárával, 12 éve... :D

2019. febr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!