Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy viselkedik egy olyan...

Hogy viselkedik egy olyan kamasz, akit gyerekkorában bántalmaztak?

Figyelt kérdés

Agresszív lesz?

Vagy szokatlanul zárkózott?

Vagy úgy tesz, mintha semmi baja nem lenne?



2019. márc. 2. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Bármelyik lehet ezek közül. Én bezárkóztam.
2019. márc. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Mindhárom típus létezik. Személy függő.
2019. márc. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4%
Mindhárom. És azt hiszi, hogy mások nem veszik észre, pedig első pillantásra látszik (pl. a párom).
2019. márc. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3: Mi értesz azon, hogy első pillantásra látszik valakin? Miben nyilvánul ez meg? Azért elég meredek lenne minden, az átlagnál csendesebb vagy forrófejűbb kamaszra ráhúzni, hogy "na, őt biztosan éveken keresztül verték/megalázták otthon, azért ilyen most".
2019. márc. 2. 15:45
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos párom ilyen és ezek közül mindhárom jellemző rá :(
2019. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
nekem befolyásolta a szexuális életemet, amúgy úgy teszek mint ha soha semmi nem történt volna, pedig sokszor jutnak eszembe a dolgok
2019. márc. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Személyről személyre változó. Valaki teljesen bezárkózik, és nem bízik meg az emberekben. A benne keletkező dühöt kifelé irányuló erőszakban nyilvánitja ki, pl. lop, rongál, verekszik, ordítozik, tönkretesz dolgokat. Ha befelé irányuló akkor drogfüggő lehet, vagy ékezési zavarokat fejleszthet ki. De a legegészségtelenebb az, ha valaki úgy tesz mintha semmi baja nem lenne, mert akkor csak halmozódik benne a feszültség, és egyszercsak elszakad a cérna és sokkoló dolgokat tehet. Az is lehet, hogy folyamatos bántalmazás hatására érzelmi blokkba kerül valaki és soha többet nem érez semmit, minden és mindenki érdektelenné válik számára. Én már évek óta nem tudom átélni az érzelmeket, sirni sem tudok. A legmegfelelőbb megoldás a traumák kezelésére a pszichológus.
2019. márc. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!