Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Külföldi amerikai cserediákok...

Külföldi amerikai cserediákok lesznek nálunk 2 hétig 12 éves fiúk, milyen ételekket vegyek amik tartósabbak és itthon is beszerezhetőek?

Figyelt kérdés
2 hétig nálunk fognak lakni, az iskola szervez programokat de 4 napig teljesen csak velünk lesznek. Nincs allergiájuk ennyit tudok. Már beszéltünk velük,.a gyerekek ismerkednek facebookon, netes játékokban. Natúr mogyoróvajat vettem már de mi az amit még tudnék venni? Magyaros ételeket főzzek nekik?
2019. márc. 7. 12:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem pont az lenne a lényeg, hogy megismerkedjenek a magyar ételekkel. Csinálj gulyáslevest, hortobágyi húsos palacsintát, mákos gubát...
2019. márc. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

Külföldön élek 15 éve , Amerikában is voltam. A leveseket, töltött paprika, töltött káposzta , pörkölt ezeket felejtsd el nem fogják megenni. A főzelékeket úgyszintén csak magyar dolog.


Reggelire gofrit, palacsintát esznek , ezeket otthon készítve, de tuti megeszik a pirítóst, bundáskenyeret, tojást.

Délben szendvicseket, tortillát, wrappot, este van főtétel, sült húsok, sült krumpli, krumplipüré, rizottó, házi pizza, hozzá párolt zöldségek.

Kompót, befőtt ezeket szintén felejtsd el.

2019. márc. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Elso, elhiheted , az anerikai gyerek nem fogja megenni a gulyáslevest. A levesek főzelékek ezek magyar szokás máshol nincs, nem eszik főleg a gyerek.


Kérdező második vagyok azt kihagytam hogy amikor Amerikában voltam, főztem a családnak madártejet na azért odáig voltak meg vissza meg a nokedliért!

2019. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Igen mindenképp magyaros ételeket készíts nekik palacsinta, fánk, csirkepörkölt nokedlivel, húsleves...
2019. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Kihagytam és persze a tészták de nem édesen az édes tészta ismeretlen külföldön tehát mákos , grizes szintén felejtős, viszont megpróbálkozhatsz pl. rakott kel ezek eddig nekem mindig bejöttek amikor külföldinek főztem.
2019. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
4es vagyok, én csirkepörköltet készítettem nokedlivel kint Amerikában és azt mondták, még sosem ettek ilyen jót...az óvári csirkemellet is ették.
2019. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
#2 akkor maradjon otthon, ha csak azt eszi meg, amit otthon megszokott. Én is voltam jó pár alkalommal külföldön gyerekként iskolás csoporttal, és mindig mindenki megette az olyan ételeket is, amiket nem ismertünk. Jó, persze ha nem ízlett, nem feltétlenül, de mindenki megkóstolta, ha nem undorítóan nézett ki.
2019. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

A család ahol 1 évig au-pairként dolgoztam ott a reggeli szinte mindig ilyen édes corn flakes volt tejjel, a szülők müzlit ettek, de néha volt mogyoróvajas szedvics és amerikai palacsinta juharsziruppal. Kenyér/pirítós vajjal felvágottal/sajttal nyugodtan jöhet.

Ettek pörköltszerűséget is és időnként leveseket is, főzeléket tényleg nem ismerik. Amúgy pizzázhattok is, tésztát, kínai, mexikói kaját is szeretik általában. Sült húsok és sajtos dolgok is biztos izlenek nekik. De szerintem megkérdezhetitek előre tőlük, hogy mik azok a dolgok amiket nem esznek meg (pl gomba, ecetes dolgok, csípős ételek stb) , és hogy mennyire kíváncsiak a magyaros ételekre...

Narancslé, behűtött ásványvíz legyen otthon.

2019. márc. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is voltak amerikaiak. Ami bevált.

1. Nap - Pizza (akkor érkeztek, szóval gyors és egyszerű)

2. Nap - gulyásleves és pogácsa

3. Nap - mac and cheese és brownie

4. Nap - húsleves es kirántott hús krumplival és savanyúság (vasárnapi ebéd)

5. Nap - lecsós csirkemell rizzsel

6. Nap - bolognai


Volt mindenféle és mindet megették.

2019. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
A sógorom amerikai ezért nagyjából képben vagyok és én sem erőltetném ezeket a hardcore magyaros ételeket mert egyszerűen nem az ő világuk, esetleg a desszerteket pl palacsintát, fánkot, sütiket, levelestésztát sajttal vagy maximum egyszer rendes nem túl erős ízű főételt mint pl csirkepaprikást, lángost, rakott krumplit. A leveseket külföldön kevésbé kultiválják így én azokat elfelejteném. Főételnek amúgy a rántott hús és hasonlók teljesen jók. Mac’n’cheese = szarvacska tészta sima sajtos nachos szósszal, ha extrázni akarod szórj rá sajtot és pirítsd meg a sütőben. Pizza (kint a pepperoni az a kolbászt jelöli a pizzán nem az erőspaprikát). A mogyoróvaj az jó, lekvárral (szőlőlekvár a legjobb) szeretik enni toastkenyérrel, palacsintával vagy gofrival reggelire, jöhet még gabonapehely, grilled cheese szendvics, narancslé amit kint ilyen 10 literes kannákban árulnak mert úgy isszák mint a vizet meg emellett a cukros üdítőket is (amiket kint ‘soda’-nak hívnak). Egyszerűbb ételekben gondolkodj, az amerikaiak nem étkeznek túl változatosan és egészségesen általában, persze kifoghatod azt aki nem ilyen így nem árt rákérdezni. 12 éves gyerek nem a kulináris kielégülésért jön így nekik nem az lesz a fontos, hogy megvillantsd a magyar konyha gyöngyszemeit.
2019. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!