Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha csak a lovaglás...

Mit tegyek, ha csak a lovaglás érdekelné?

Figyelt kérdés
A kislányom 10 éves. Lómániás kicsi kora óta. A két kisteso miatt nem tudom olyan sűrűn vinni, régen heti 1x jártunk. A gondom az, hogy a hétköznapokban nagyon széthajtja magát, mindenféle külön órákra jár a suliba. Tánc, szolfezs, gitár, színjátszó, kosár van minden napra valami. Mondtam neki, hogy ez nem jó, látom fáradt, válasszon egy valamit. De akkor azt csinálja rendesen. Erre mindig a lovazást mondja.... de arra sajnos nincs keret sem idő hogy heti 2-3 alkalommal eljárjunk. Nem tudom mi lenne a helyes döntés.

2019. márc. 10. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk az ha olyat ígérnél neki amire van keret és idő. Szerencsétlen gyerek kioktatod, hogy túlhajtja magát stb redukálja le a hobbijait egyre majd jaaaa bocs kislányom az amúgy nem fog menni mert anyád (meg apád) csóró és lusta...
2019. márc. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
84%
De a külön órák eleve pénzbe kerülnek, nem? Ha azok nem lennének, máris lenne pénz a lovaglásra. És olyan sincs, hogy nincs idő. Ha ti nem is értek rá, valami rokon, például nagyszülők, vagy nagynéni, nagybácsi csak eltudná vinni heti 2-3 alkalommal, nem?
2019. márc. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Tánc, szolfezs, gitár, színjátszó, kosár


Ezeknek az arabol kitelik a lovaglas.

Most erre milyen valaszt varsz?

2019. márc. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azért vívódom, mert ha mindezt abbahagyja, akkor teljes életmódváltás szükségeltetik. Meg húzza is rá a száját, igazából azt szeretné, ha mindezek mellett férne még bele a lovaglás IS. Elsős kora óta alakította ki magának ezt a menterendet a hétköznapokra én meg még hétvégén vittem lovagolni, mert nyúzott miatta....(télen amúgy is ritkábban jártunk amíg hideg volt) és a másik, hogy ezekre a barátaival jár a suli keretein belül. Pénzbe kerül persze, az összes együttvéve kiteszi a lovaglást. Úgy meg tudnánk oldani. Viszont lovas barátja meg nincsen... szóval nem szívesen hagyná abba, vagyis nagy áldozatokkal járna részéről. Viszont a lovazást is tudom, hogy legalább annyira akarja. Mindezek MELLETT viszont nem fér bele a heti 2-3 alkalom. Bocsánat, így talán érthetőbb.
2019. márc. 11. 01:31
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Beszéld meg vele ezeket. Az enyém 8 és megérti (persze nem mindig örül neki), hogy mi miért van, mire nincs kapacitás. Ha kész tények elé akarod állítani, akkor meg döntsd el előbb te, aztán pl. válasszon két lehetőség közül. Olyat ne ígérj, amit nem tudsz megoldani. (Mert tényleg az lehetne megoldás, ha találsz valakit aki viszi, akár rokon, akár fizetett, akár másik barát szülője, aki szintén jár... de ha nincs ilyen és neked nem fér bele, akkor ehhez kell alkalmazkodni. Majd megy mondjuk nyáron többet vagy táborba...?)
2019. márc. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen a sportszülőség. Edzésre hozod-viszed, hétvégente verseny az ország túlfelén, belefeccölsz egy vagyont, aztán vagy van eredmény vagy nincs. Ha van eredmény, még több edzés, még több verseny, szerte a világban, és még nagyobb vagyont feccölsz bele. Cserébe fegyelmet, rendet tanul a gyerek, megtanulja tartani a szigorú időbeosztását, megtanul helyesen táplálkozni, el tudja viselni a kudarcot, és tudja kezelni a sikert is. Nem mellesleg amíg edz, addig sem baromságokba keveredik. Az meg teljesen oké, hogy nap végére elfárad a gyerek. Ha a lányod lovagolni akar, akkor álljatok át a lovaglásra. Majd lesznek ott is barátai, ha gyakrabban jár.
2019. márc. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!