Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy egy 15 éves gyerek nem a szüleivel lakik?

Figyelt kérdés
Az egyik félig-meddig barátnőmmel beszélgettem, amikor szóba jött, hogy ő nem a szüleivel lakik, hanem a felnőttkorú bátyjával. Azt is elmondta, hogy a bátyja a hivatalos gyámja is egyben. Kérdeztem tőle, hogy mi van a szüleivel, meghaltak? Erre azt válaszolta, hogy nem haltak meg, de neki már évek óta semmilyen kapcsolata nincsen velük. Ez hogy lehet? Nem akartam eröltetni a témát, mert nem akartam tolakodónak tűnni, de érdekel, hogy vajon mi lehet a szüleivel, miért a bátyja a gondviselője.
2019. márc. 18. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Én olyan családot ismerek, ahol 24 év van a testvérek közt. A nagy másik városban lakik, a kisebb oda ment tanulni. Nem kolis, a tesójával él. De hétvégén haza járnak, nincs semmi harag vagy ilyesmi, így praktikus nekik.
2019. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Mi lehet a szüleivel?

Olyanok lehetnek, akikre nem lehet rábízni a gyereket, mert veszélyeztetik, elhanyagolják.

Örülj, hogy te normális családban élsz, és el se tudod képzelni ezt a helyzetet!

2019. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a báty a gyam akko jó eséllyel eleg problémásak voltak a szülei (pl alkoholisták) amiről nem akar beszélni...
2019. márc. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én olyan kislányt ismerek, akit a nagynénje és a nagyija nevel, mert az anyja megszülte, leadta a nagyinál, elment pasizni, és vissza se nézett...
2019. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet alkalmatlanok voltak a gyereknevelésre ezért elvették tőlük, vagy saját maguk mondtak le a gyerekről.


De a legjobb barátom pl. azért neveli a kishúgát, mert az apjuk kórházba került a szíve miatt. Mondjuk ez egy picit más, de a lényeg, hogy sok minden állhat a háttérben.

2019. márc. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen esetben a szülők alkalmatlanok a gyermeknevelésre, és/vagy rossz a viszony a gyerek és köztük.

Egy másik kérdés ebben a témában, a nővér szemszögéből: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Persze vannak olyan esetek is amikor nem a szülők az alkalmatlanok, de ott nem is szakad meg a gyerek kapcsolata a szülőkkel. Többnyire költözés és tanulmányok miatt jönnek létre ilyen szituációk és nemigazán szokták titkolni az emberek mivel jó családi kapcsolatot is feltételez. Ismerek több olyan embert aki tanulmányok miatt közeli rokonnál lakott, más városban tanult mint a lakhelye és a családtagok felajánlották kollégium helyett.

Vagy szülők külföldre mentek dolgozni és a fiatalabb testvér itthon maradt a felnőttkorúval.

2019. ápr. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!