Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen témákat beszélnétek...

Milyen témákat beszélnétek meg egy 9 éves kisfiúval, napi rendszeres beszélgetések alkalmával?

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni. Bevezettem a gyerekeimmel, hogy naponta 20-30 percet egyesével csak velük beszélgetek, csak rájuk figyelek. A 6 éves lányomnál nagyon jól működnek ezek az alkalmak, van hogy társasozunk, szerepjátékozunk, csak úgy beszélgetünk.

A 9 éves fiammal már sokkal nehezebb. Nagyon várja az alkalmakat, mindig kérdezi mikor lesz az ő fél órája. Amikor ott vagyunk és elkezdünk beszélgetni akkor mindig leállít a témákkal, amiket fölvetek hogy ne erről beszéljünk. Viszont ő nem hoz elő semmiféle témát, próbálom több oldalról megközelíteni. Tegnap rugós fociztunk de mivel én nyertem megsértődött.

Szeretném életben tartani ezeket a félórákat de félek nehogy érdektelenségbe fulladjon. Azt tök jónak tartom, hgoy várja, de hogyan tudom fönntartani ezt a várakozást ha nem tudok a fiamra hangolódni, ha nem találom meg az utat hozzá?

Remélem érhetően fogalmaztam és várom hátha tudtok segíteni.


2019. márc. 19. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Első körben próbálnám élvezetessé tenni az alkalmakat, és nem nyernék a rugós fociban. Nem generálnék plusz feszkót. Nem ragaszkodnék ehhez úgy mint egy fix programhoz, hanem megpróbálnék nyitott lenni arra mikor ő akar beszélgetni. Felnőttként sem úgy van ez, hogy most 16.30-17.00-ig beszélgetek a férjemmel, hanem akkor jó beszélgetni mikor van mit mondani, és rá vagyok hangolódva. A fiúk amúgy is nehezebben nyílnak meg, próbálj háttérbe húzódni, és engedni hogy ő kezdeményezzen.
2019. márc. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
8 évesem van. Nálunk (igaz, este, sötétben az ágyban) napi rutin, hogy végigvesszük az órarendet és elmondja, mikor mi történt. ha csak magában kérdezem, akkor semmi... de így lépésenként végigmegyünk az egész napon és elmondhatja a fontos dolgokat. mondjuk én arra lennék kíváncsi, hogy hogyan sikerült a tollbamondás vagy a szorzótábla felelés (mindegy, majd megkérdezem a tanítónénit), közben neki az a fontos, hogy hány embert dobott ki tesin kidobóban -de tök mindegy, beszélgetünk. minden óráról, osztálytársakról, mi volt a legjobb, legrosszabb a napban, történt-e valami vicces, szomorú, ki hiányzott, evett-e rendesen, jó volt-e az ebéd, stb...
2019. márc. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, a te gyereked, tudnod kellene, hogy mi érdekli. Amúgy meg az erőltetett -beszélgetésnek a világon semmi értelme, többét ér a spontán. Inakbb csak játszatok együtt
2019. márc. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
8 (és még egy 4) éves fiam van, tudom, hogy nehéz direkt nem nyerni a rugós fociban, mert sokszor akkor is bemegy, ha nem akarom :) Mi is szoktunk séta közben vagy este beszélgetni... hát amik az eszembe jutnak, csak megkérdezem, hogy "mi lesz holnap" vagy "milyen volt a napod?" vagy "várod-e" mittudomén vendégséget, meccset... És akkor mondja, hogy "jó, mert" vagy "rossz, mert" és akkor abba belekérdezek, hogy kik voltak ott, hogy sikerült... Meg én is el szoktam mondani csak úgy, hogy velem aznap mi történt, kivel találkoztam vagy épp min gondolkodom. Fél órát szerintem nekünk sem sikerülne azért végig csak beszélgetni, inkább azt szereti, ha játsszunk.
2019. márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Fortnite
2019. márc. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! Ez a félóra nálunk teljesen rugalmasan alakul, nincs időponthoz kötve.

A lényeg, hogy csak vele vagyok. A kislányom nagyon cserfes, a kisfiam meg inkább visszahúzódó , emiatt is alakítottuk ki ezt a félórát.

Sulis témáról egyáltalán nem akar beszélni, azt amúgy is megbeszéljük vacsora közben, vagy hazafelé a suliból. De mégis úgy érzem valamit vár tőlem és nem tudom, hogy mit :0

Lehet, hogy tényleg megpróbálunk semmit sem csinálni csak jólérezni magunkat. A rugós foci tényleg nem a legjobb választás, annyira próbálkoztam, hogy nyerjen de valahogy így alakult :)

Nagyon szívesen veszem ha írtok még ötleteket, mindegyikből tudok valamit tanulni!

2019. márc. 19. 11:06
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a gyerekeim 6 és 8 évesek. Mi minden este közössen vacsorázunk és ilyenor mindenki elmondja mi történt.


Èn külön szoktam még kényes témákat felhozni. Ki a legjobb fej az iskolában. Mi az ami abszolút nem jó az iskolában, de mindig más. Ha azt mondja, hogy valamiröl nem akar beszélni, akkor vissza kérdezek, hogy miért nem? Rosszul érzi magát töle? Elmondja-e késöbb?


A közös játék és a közös beszélgetés szerintem telejsen külömbözö. Ha játszunk akkor a játékra koncentrálunk és nem merülünk mélyebb beszélgetésbe(ha csak nem jön).

2019. márc. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7!


Pedig akkor lehet a legőszintébb -beszélgetésbe merülni a gyerekkel, mert akkor nem koncentrál arra, hogy mija z elvárás, hanem elengedi magát. Nem véletlen, hiygba gyermekpszicholgusok is igy dolgoznak

2019. márc. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobbik lányom 7 éves, elsős.

Persze minden nap megkérdezem tőle az alap dolgokat - mi volt a suliban, miket tanultak, kivel játszott ma, hogy érezte magát stb., de ilyenkor általában nagyobb, hosszabb beszélgetés nem alakul ki, csak néhány alap mondatban beszél ezekről.

Sokszor olyankor beszélgetünk hosszabban ha én bent vagyok a szobában és ő bejön hozzám, elkezdünk hancúrozni (csikizem, ő nevet stb.), aztán a végére már csak heverészünk vagy hülyéskedünk, közben ez átalakul és lehet h ő kezd el valamit mondani vagy mesélni, lehet hogy én, de ilyenkor hosszabban, részletesebben szoktunk beszélgetni egyes témákról, és addig ki sem jövünk amíg ezt nem unjuk meg. Persze ez nem mindennap alakul így ki, lehet hogy csak vagy kéthetente egyszer.

2019. márc. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olvass neki mesét, v ismeretterjesztő könyvet, és aztán beszéljetek arról
2019. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!