Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha ilyen helyzet áll fennt,...

Ha ilyen helyzet áll fennt, mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

A tesóm egyedül neveli a lányát, és mivel külföldi munkát kapott kiment. A lánya itthon maradt mert idén érettségizik és nem akarta emiatt megszakitani a tanulmányait. Azt beszéltük meg a testvéremmel hogy addig a lánya hozzánk költözik. (3 hónapra ment ki) Egy városban lakunk, és az én 11.-es lányommal is jól kijönnek, gondoltam nem lesz semmi probléma.

3 hete van itt, és sajnos vannak problémák amit eddig nem láttam/tapasztaltam mert nem laktam vele. Sokszor késő este jár haza, azt mondja a barátjánál van, akit én egyszer láttam, hát nem túl bizalomgerjesztő a férfi(25 év körüli) Amellett dohányzik, van hogy úgy megy el bulizni hogy el sem kéretőzik, és mindezek fejében iszonyú mocskos szája van. Káromkodik is, meg borzasztó trágár zenéket hallgat, ami a mi fülünktől igen messze van.

A baj az hogy kezdi a lányom is lazára venni a figurát, neki a hatására. Aggódom hogy elrontja. Mit tehetnék? Mondjam meg a testvéremnek hogy kész, ennyi volt? Vagy kezdjek el nevelni egy 18 éves lányt aki ráadásul nem is az én gyerekem?

Szerintetek?


2019. márc. 22. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Én megmondanám neki, hogy vagy elfogadja a szabályokat, vagy mehet onnan. Végtére is 18 éves, vállalhat felelősséget magáért. Amíg viszont ott van, semmilyen rossz példát, magatartást nem engednék neki láttatni a saját gyerekem miatt sem.
2019. márc. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Mondjuk lehettél volna előrelátóbb. Eddig is találkoztál a lánnyal. Nem tudtad, hogy hogyan viselkedik?

Másrészt a költözésnél mindhárom félnek (kérdező, a lány, és az anyja) le kellett volna ülnie és a szabályokat megbeszélni. Hogy nagyjából milyen életet fog élni, mik a kérdező családjában a szabályok stb. stb.

Gondolom, ez a 25 éves fiú megvolt már akkor is, amikor az anya kiment. Döbbenetes, hogy neked egy szót sem szóltak róla. Vagy pl. hogy a kérdező együttlakás alatt tudja meg, hogy a lány dohányzik. Ha előtte nem titkolta, gondolom az anyja előtt sem.

Mindezeken túl jó lett volna próbaidőt kikötni, és előre B-tervet kitalálni, ha mégsem működik az együtt élés. Lám, most 3 hét alatt kibuktak a problémák!


Szerintem mondd meg a testvérednek, hogy ha mindezt előre tudod a lányáról, akkor eszedbe nem jut vállalni az együtt lakást.

2019. márc. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
És mondjuk mi lenne, ha előbb a lánynak mondanád el a véleményed és kérnéd meg ahelyett, hogy egyből tavozasra birnád? Persze csak egy ötlet. 18 évesen kellene annyi eszének lennie, hogy nem otthon van és ha valamiért szólnak akkor ahhoz tartja magát.
2019. márc. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is van befogadott rokon, egyszerű a helyzet. Hogy kivel hova jár, mikor jön haza, nem rám tartozik, hanem az anyjára. Meg kell beszélni ő mit enged, azt behajtani rajta. Ha neki mindegy, akkor akkor jön megy amikor akar, ha 10 óra akkor 10 óra. Dohányzás nálunk nincs, ha az anyja engedi, máshol dohányozzon. Csúnya beszéd nincs, ez is a te házad szabálya, ebbe nem szólhat bele a másik szülő, náluk szabad, nálad nem. Zene meg úgy, hogy mást ne zavarjon.

Ennyi. Ha elfogadja szívesen látod, ha nem, akkor keressenek más megoldást.

2019. márc. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
15%
Egy nagy büdös pofon.
2019. márc. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!