Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek ha anyám nem...

Mit tegyek ha anyám nem engedi hogy cserediák legyek?

Figyelt kérdés

Van egy ország ahova már ált.suli óta el szeretnék menni. Ezt kértem anno a ballagásomra. De anya nem emgedte. Apa benne volt es o is fizetett volna.

Mióta középsulis vagyok járok egy ilyen cserediákprogramos csoportba. Nagyon elvezem. 2 honapra szeretnek menni cserediaknak. De akkor fogandom is kell 2 honapra azt akihez megyek. Ez szerintem nagyon korrekt.

De eddig anyukam hallgatott es most mondta el hogy ő ezt nem engedi.

Mert hogy majd egyetemen el tudok menni stb stb.. de o mindig ezt mondja es mindig eggyel tovabb tolja. Ha egyetemista leszek akkor majd azt mondja ha elvegeztem az egyetemet.

Szerintem most jogosan haragszom ra. Mert en probalom megvalositani a celjaimat o pedig keresztbe all elottem.

Apa engedi a cserediaksagot es minden velejarot.

Sot, az utat az alt sulis ballagasi penzembol fizetnem MAGAMNAK.


Ti mit gondoltok errol? Szerintetek is el vagyok szallva magamtol egy ilyen keressel?


Koszi a valaszokat!



2019. márc. 31. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez tök jó dolog, én biztosan engednem a gyerekemet a cserediak programban reszt venni. Sok tapasztalatot szerezhetne, es nekem nem lenne gond befogadni az adott orszagbol erkező diákot is. Sajnos en annak idejen nem erdeklodtem ez irant, de a mai eszemmel siman mrnnrk.
2019. márc. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Esetleg apukad nem tud vele beszelni?
2019. márc. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Tök jó fej apukád, hogy megengedi, de gondolom a vendéget 2 hónapig ellátni már anyukádnak kellene. Mondjuk én vállalnám.
2019. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csúnya dolog hogy ilyet írok de anyával nam nagyon lehet beszelni. Tipikus hiszterika tipus sajnos.
2019. márc. 31. 13:44
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Azzal gondolom már nem foglalkozol, hogy ez anyagilag mit jelentene a szüleidnek. Ez nem olcsó dolog. Megkérdezted egyáltalán, hogy lenne-e pénz erre?
2019. márc. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Kérdezd meg anyukádat miért nem szeretné?

Téged félt?

Vagy pl. gondot okozna eltartani egy vendéget két hónapig?

2019. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Jó bulinak hangzik ez a cserediák program amíg te vagy kint, de mikor a másik diák lesz itt 2 hónapig, akkor azzal anyukádnak is lenne bőven munkája. Én megértem, hogy nem szívesen vállalja. Ez nem a pénzről szól, hanem a felelősségről amit a nyakába kívánsz varrni.

Én támogatnám a gyerekemet ha kint szeretne tanulni, de azt már nem vállalnám, hogy ebbe engem is aktívan belevonjon. Keress inkább más lehetőséget.

2019. márc. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom, anyukád nem akar egy vadidegen gyereket két hónapig eltartani, és felelni érte. Majd ha felnőtt leszel csinálsz amit akarsz. De ne mondd meg hogy anyukádnak, mit csináljon meg mit ne.
2019. márc. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Keress olyan lehetőséget, pl. Erasmus mobilitást, ahol nem kell a te családodnak is cserediákot fogadni. Ez nagyon megterhelő lehet a szülőnek! De ha a szüleid pl. külön élnek, akkor nem gond, költözz arra az időre apukádhoz, és fogadd nála a cserediákot. Ha a szüleid együtt élnek, akkor anyukádnak igaza van, ekkora felelősséget nem köteles elvállalni. Az is jogos, hogy félt téged, lehet, hogy még éretlennek tart, nem tudja, mennyire tudsz magadra vigyázni.
2019. márc. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
91%

Nálunk általánosban volt ilyen. Egy hónapra mentünk Olaszországba, és egy hónapra jöttek hozzánk olaszok. Amikor mondtam itthon, hogy lehet menni, akkor szó sem esett arról, hogy én itthon maradjak. És nem azért, mert nem szerettek itthon, hanem mert pontosan tudták, hogy mennyire jót fog ez tenni az angolomnak. Tehát tudták, hogy sokat fogok fejlődni.

Igaz, hozzám már nem jött a kislány, akinél voltam, mert sulit váltott. De őt is nagyon szívesen fogadtuk volna.


Most így anyuka szemmel én is úgy látom a dolgot, hogy a gyerekem (ha lenne) mindenképp elmehetne, ha szeretne. Nagyon fontos a tanulás, és ezt csak így lehet igazán kipróbálni, hogy rá vannak kényszerülve az idegen nyelvre.

2019. ápr. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!