Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam el egy 16 éves...

Hogy mondjam el egy 16 éves fiúnak hogy nem tudom ki az apukája egyáltalán jó lenne elmondani?

Figyelt kérdés
Régen volt pár egyéjszakás kapcsolatom amiből született az első fiam, majd megismerkedtem a férjemmel mikor már fél éves volt a kisfiam, 1 év múlva házasodtunk mert jött a közös pici és nagyon szerettük egymást.Igy 15 éve vagyunk házasok és van 3 gyerekünk.De a legnagyobbig megkérdezte hogy ő miért nem hasonlít senkire a családból mert úgy érzi ő valami kakukk tojás Úgy gondolom joga van tudni az igazságot de nem szeretném őt lelkileg megbántani ezzel, ami talán az egész életére kihathat.
2019. ápr. 3. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is joga van megtudni, én örülnék neki, hogy egyáltalán eddig húzodott a dolog és nem előbb kérdezte. Elmondanám neki a tényt és biztosítanám róla, hogy nagyon szeretem és hogy a nevelőapukája is nagyon szereti. Más megoldást nem nagyon látok.
2019. ápr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Te jó ég, egyáltalán miért hagytad, hogy a fiad azt higyje a nevelőapjára, hogy az igazi apja???! Miért nem úgy nevelted kis korától fogva, hogy ő nem apu, hanem XY. Ő a nevelőapád, ő anya “barátja”, amíg még kicsi volt, vagy teszem azt ő Zoli. De semmiképp nem lett volna szabad hagyni, hogy szerencsétlen gyerek azt higyje, hogy az igazi apja az a férfi!! Óriási törés lesz ez most neki, hogy a férfi, akiről 16 éven áz azt gondolta, hogy az apja, valójában (biológiai értelemben) csak egy idegen... Ezt jó alaposan elcs*eszted!
2019. ápr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Így van, ezt kicsi korától kezdve tudnia kéne. Akkor valószínűleg semmi baja nem lenne a helyzettel. De így...

Hát, ne csodálkozz, ha ezek után nem bízik meg bennetek.

Mondd el nek mindenképp, ő is érzi, hogy valami nem stimmel. Fú, nagyon sajnálom szegényt:( ez azért nagyon nagy hazugság volt, rádásul teljesen fölösleges. Ha tudná régota, tök oké lenne, de ezzel kb a kapcsokatotok alapját tettétek tönkre:/

2019. ápr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából sosem volt kérdés hogy a férjem a sajátjának tekinti ezért nem is merült fel ez a kérdés idáig.
2019. ápr. 3. 18:21
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Azzal kezdd, hogy tudod, hogy hatalmas hibát követtél el és reméled valaha az életben megfogja tudni bocsájtani. Utana röviden tömören mondd el és mielőbb keress neki egy jó pszichológust, meg a tesóinak is.
2019. ápr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Az egy dolog, hogy a ferjed a sajátjaként tekintett ra is, attól még nem az! És ezt már kis korától fogva tudatosítani kellett volna a fiadban is. Számolj azzal, hogy teljesen összetörik lelkileg, kezdj el keresni neki egy jó pszichológust. Én nem biztos h valaha is 100%-ig meg tudnám bocsájtani ezt, amit ti csináltatok....
2019. ápr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"de nem szeretném őt lelkileg megbántani ezzel, ami talán az egész életére kihathat."

Két lehetőség van: vagy tőled tudja meg, vagy máshogy, de elég nagy az esélye, hogy előbb utóbb rájön. Már most gyanús neki valami. És elhiheted, hogy ha hangot adott egy ilyen fontos kérdésnek, akkor már jó ideje ezen gondolkodik, rágódik.

Amikor az örökbefogadási tanfolyamra jártunk az egyik dolog, amit a lelkünkre kötöttek az volt, hogy ne titkoljuk a gyerek elől a származását, mert amikor rájön az hatalmas törés lesz neki szemben azzal, amikor kiskora óta tudja és abban nő fel.

Hallottunk pár példát, hogy ezek hogy jöttek elő: orvosi vizsgálatok, szenilis rokon szólta el magát, veszekedés alkalmával csúszott ki valakinek a száján stb...

Mivel ez egy elég fontos ügy, ezért mielőtt beszélsz vele szerintem kérd ki szakember tanácsát.

2019. ápr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

16 éves és még nem rakta össze, hogy ha ti 15 éve házasodtatok, akkor talán nem az apa a vér szerinti apja?


én már 10 évesen azt próbáltam kilogikézni, hogy hogy lehetne a tesóm nem a tesóm... de persze nem jött össze, mert anyu előző férje tesóm születése előtt 4 évvel volt :o


Szerintem ezt lekésted. Már sérülés nélkül nem lehet elmondani. Ismerősi körömben mindenki úgy neveli ilyen helyzetben a gyerekét, hogy az tudja, hogy van neki vér szerinti apja/anyja, és van, aki a szívében az.

2019. ápr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiad sorstársa vagyok. Annyi különbséggel hogy én több ismerőstől is megtudtam az igazat 12 évesen,de a szüleim tovább tagadták. 28 évesen vallotta be anyám. Hidd el, jobb minél hamarabb. Én szerintem soha nem fogom tudni teljesen megbocsátani hogy eddig titkolták. Persze először sokkolni fogja és ki lesz akadva, de hidd el, meg fogja köszönni hogy nem hazugságnak élte le az életét. Nyugodtan írj privátban, ha tudok segíteni.
2019. ápr. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. 08:31es válaszoló, hidd el, ha a gyerek már rakerdezett annak oka van. Mondanám hogy ha soha nem kérdez rá akkor lehet titkolni, bár az sem szép, de így ... Ha már a kétely felmerült nem szabad tovább titkolni mert megfertőzi az egész életét. 12 éves korom óta se sikerült feldolgoznom, lelkirokkant lettem.
2019. ápr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!