Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mit mondanátok, ha a...

Szülők! Mit mondanátok, ha a 15 éves lányotok megkérdezné tőletek, hogy lefeküdhet-e a barátjával?

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 16:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Azt mondanám neki, hogy ráér még, és várjon még egy-két évet vele.
2010. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

A legtöbb 15 éves ezt nem a szüleivel beszéli meg, sajnos... Ha megkérdezne, az egyik szemem mosolyogna (hiszen bízik bennem), a másik meg sírna (hiszen olyan gyerek még...).


15 évesen már nem borulnék ki, persze ez attól is függ, mennyire komoly a kapcsolatuk a fiúval. Megbeszélném vele a védekezés témát is, hiszen felnőtt játékokat csak az játszhat, aki képes felnőttként gondolkodni.

2010. júl. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Anyuval már beszéltem erről:) Nincs barátom, és szűz vagyok. De azt mondta hogyha majd lesz egy komolyabb barátom, akkor együtt elmegyünk a nődokihoz és iratunk tablettát, meg előtte elbeszélgetünk:)

Szerintem atöbbi szülőnek is így kéne hozzáállnia a dologhoz...mert a tiltással nem mennek semmire.


14/l

2010. júl. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

"sajnos" 15 évesen manapság már nem korai... azt mondanám neki, hogy az első egy olyan különleges alkalom, amit egy olyan fiúval kell átélni, akire ha egész életében visszagondol, jóérzéssel fog gondolni:) csak a kíváncsiság miatt nem jó ötlet, hiszen erre az egyre TUTI fog mindig emlékezni...

gondolkodjon ezen és ha ezek után is úgy gondolja, hogy ez a fiú AZ a fiú, akkor beszélgessünk a fogamzásgátlástól.:)

2010. júl. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Probald neki elmagyarazni, hogy meg 15 evesen eleg korai, varjon meg vele legalabb egy evet. Persze szepen kell elmagyarazni neki, mert ha lehurrogod azzal nem ersz semmit, mert ugyis azt csinal amit akar:)
2010. júl. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
19%
Azt, hogy nem.
2010. júl. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Én is örülnék, hiszen megbízik bennem ennyire, érdekli, számít neki a véleményem. Elbeszélgetnék vele arról, milyen a kapcsolata a fiúval, ő erőlteti-e, igazán szerelmesek-e egymásba? Ha csak kíváncsi, szerintem nincs még itt az ideje a szexnek. Aztán ha régóta vannak már együtt, ismerem jól a fiút, a szüleit, megbizonyosodnék róla, hogy rendesek... Akkor utána megkérdezném, mennyit, mit tud a fogamzásgátlási módszerekről, megbeszélnénk, melyik lenne neki a legmegfelelőbb. Persze, ez mind csak akkor, ha tudom a lányomról, hogy felelősségteljes, megfontolt, nem csinálna butaságot, vigyázna nagyon.
2010. júl. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
33%

nem, ebben a korban még nem .... meg amúgy is , (tisztasági gyűrű...)


L/15

2010. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Én azzal kezdeném hogy: Szerintem még fiatal hozzá DE ha úgy érzi hogy eljött az ideje és szereti elbeszélgetnék vele a védekezésről. Sőt ha tényleg komolyan gondolja vennék neki óvszert és sikosítót is (ami az előjátékhoz is jó). Ilyenkor támogatni kell nem veszekedni vele. Ha vszekeszel vele akkor csak azt éred el hogy ezekbe a dolgokba nem avat be bizalmatlan lesz veled. Ha baj van nem szól és olyan embertől kér tanácsot aki csak hülyeséget mondhat neki.
2010. júl. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
"Ne feledd,én nem tiltom!Mert tudom,hogy bármennyire is tiltanám,te magad döntenéd el,hogy mit tegyél.Örülök,hogy megkérdezted.Mindenképp védekezzetek,ha megteszitek!Legyen a fiúnál is meg nálad is mindenképp óvszer,hátha az egyik kiszakad,akkor még pótlékként ott a másik.Rengeteg vírus,fertőzés van,amit nemi úton ellehet kapni,ezek ellen kell az óvszer.Ha akarsz,akkor veszek neked esemény utáni tablettát.Mondd a fiúnak,hogy te nem szeretnél bújkálni a szülők elől,így ha a fiú szülei nem engednek be titeket "azt" csinálni,akkor gyertek ide hozzánk.Mi elmegyünk,nem nyitunk rátok.Megbeszélem apáddal is,és amit ő mondd,azt is vedd figyelembe!Ne vidd túlzásba,és ne siettesd a dolgot,még várj vele 1 hetet,gondolkodj el rajta,hogy biztos,hog kész vagy-e rá!"
2010. júl. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!