Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok

A kérdés

A gyereket ti bekülditek náthásan iskolába?

Csak az orrát fújja és menni szeretne holnap is. Két tesója is náthás, és mi is szülők, mindenki megy a dolgára. Most őszintén amúgy miért maradnék vele otthon? Más szülő is van így a munkahelyféltés miatt pl, ha csak kicsit náthás inkább menjen...

Keress kérdéseket hasonló témákban: nátha, megfázás, iskola

ápr. 10. 14:13  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Én igen. Mondjuk allergiától is lehet, szóval ha nincs más tünet, kutya nem tudhatja, hogy mi is a baja.

Egyébiránt legutóbb a gyerekorvos is azt mondta, reggel-este coldrex és nyugodtan mehet suliba. másodikos.

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/15Időpont ápr. 10. 14:29 Privát üzenet
Ennyivel simán. Ha nem érzi magát rosszul, és tud figyelni az órákon, akkor minek unatkozna odahaza? A nátha nem fog attól gyorsabban elmúlni.

A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/15Időpont ápr. 10. 15:20 Privát üzenet
Nem

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/15Időpont ápr. 10. 16:35 Privát üzenet
Enyhe náthával igen de ha percenként fújja az orrát nem engedném. Figyelni úgysem tud, a többieket csak zavarja vagy megfertőzi. Ráadásul sokkal gyorsabban gyógyul ha ágyban marad. Az iskolába csak rászed egy jó kis felsőlégútit

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/15Időpont ápr. 10. 21:19 Privát üzenet
Én egyáltalán nem vagyok híve annak, hogy fertőzzük körbe az egész osztályt de basszus az totálisan életszerűtlen, hogy minden vacak kis náthával otthon maradjon a gyerek is, én meg vele....... Az iskolai dolgokkal is baromira le fog maradni. A megfázás szerintem elkerülhetetlen, ha az emberek nem csinálnának belőle ekkora cirkuszt + normálisan táplálkoznának (és nem szednének mindenre antibiotikumot), akkor évente 1-2 alkalommal mindenki átesne rajta oszt’ csókolom. Kellemetlen, dehát a fejfájás meg a hideg idő, meg a kánikula is az. Mégis túléljük...

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/15Időpont ápr. 11. 08:57 Privát üzenet

Nagy szemétség beküldeni betegen a gyereket, ha valakinek gyengébb az immunrendszere, lehet bőven rosszabbul lesz, pl. én is simán szenvedek 1-2 hétig, és olyantól kaptam el akin pár nap alatt átment. Minden ember más valamennyire.

A 21. század és az internet korában már könnyedén el lehet kérni a leckét, az órai anyagot. 15 éve, mikor általánosba jártam még szívás volt telón, meg átjárni, de megoldottuk.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/15Időpont ápr. 12. 17:09 Privát üzenet
Nem. Mivel egyértelműen fertőző betegségetek van, azért beteg az egész család.

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/15Időpont ápr. 15. 11:43 Privát üzenet

Igen, egyrészt ki igazolna neki a hianyzást, másrészt nem kell hozzászoknia hogy nathaval fetrengünk otthon, harmadrészt meg mi közöm ahhoz akinek gyenge az immunrendszere , az éljen otthon, oldja meg- viseljen maszkot.

Ne ám a társadalom igazodjon a gyengékhez akik egy náthától kihullanak.

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/15Időpont ápr. 15. 13:50 Privát üzenet
Meglepnek a válaszok - szerintem sima kis náthával senki nem tartja otthon az iskolás gyerekét, én legalábbis még nem találkoztam ilyennel. Nem is lenne értelme ilyen miatt hiányoznia ha egyébként jól van, a szülőnek meg táppénzre menni??

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/15Időpont ápr. 17. 11:51 Privát üzenet
Én el szoktam vinni dokihoz, ő meg megmondja, hogy mennyire súlyos. Bár nekem mázlim van, mert itthon tudok maradni a gyerekkel, nem kell táppénzre menni. Amúgy nem szeretem én sem, mert a gyerek lemarad az anyagban, és nagyon nehéz pótolni. De ha fertőző, akkor ne fertőzzön.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/15Időpont ápr. 28. 16:16 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tényleg akkora probléma, hogy náthásan engedtem a gyerekemet iskolába ma?
Miért jönnek be betegen iskolába?
Más is van olyan, hogy nem mondhatja meg, hogy beteg, ezért 39 fonos lázzal is iskolába kell menni, mert csak biztos szimulálok?
Mentetek már úgy iskolába, hogy be volt fáslizva a lábatok vagy a kezetek? Vagy gipszben, mankóval?
Miért járnak akkor is sokan iskolába, ha betegek?
Másnak is van olyan, hogy akármilyen beteg, de akkor is csak az megy, hogy nem akar iskolába menni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Kamaszok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!