Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezeljem a 14 éves...

Hogyan kezeljem a 14 éves lányomat?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom mit rontottunk el. Brutálisan viselkedik. Testvéreivel bunkó, kaffog. Csak az ön-ön érdek. Csak akkor hajlandó megmozdulni, ha kell valami. Nincs elhalmozva, de mindene megvan. Több is mint sok gyereknek az ő korában. Ha megkérem, hogy mosogasson el, kaffog, csattog... De ha neki kell v. Mi mindenki ugorjon. Tanâcstalan vagyok...
2019. ápr. 12. 08:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%

Hm...

Egyszer kaffogtam volna, apám ott helyben agyon is ver.

Mások nem tudom, hogy oldják meg :)

2019. ápr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
A tinédzserek lelkivilága nagyon bonyolult, olvass csak utána. Most éli a lázadó, mindenben ellenszegülő, önző korszakát, amit kordában kell tartani, de nem minden téren, mert a kapcsolatotok rovására megy. Ilyenkor sok kapcsolat megromlik gyerek és szülő között, pedig nem kéne. A bizalom a legfontosabb, hiszen a legsérülékenyebb időszak ez, befolyásolhatóak, nagyon kell rájuk vigyázni, de nem erőszakkal, hanem ésszel és sok beszélgetéssel, közös programmal. Már nem kisgyerekek, de a felnőtt kortól is messze állnak, bontogatják a szárnyaikat.
2019. ápr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%
A legnagyobb tudatlanság egy lázadó tinédzsert verni! A lázadás egészséges! Az lenne a gond, ha ez nem jönne elő belőle, mert akkor komoly lelki sérülés van, de akár mentális betegség is. Olyan időszak ez, mint babáknál a dackorszak. Türelemmel túl kell élni.
2019. ápr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Bizalom?? Kamu hátán kamu. Nem lehet megbízni benne. Van egy vele egy idős fiú. Udvarolgat neki. Találkoztam már vele, rendes gyerek, nem problémâs. Saját magamból kiindulva, nem tiltjuk neki, mert az csak rosszabb. Talâlkozhatnak, parkba vannak, sétálnak, semmi "komolyabb" nincs. De neki ez sem elég. Félreteszi a kötelezettségeit, késik az edzésekről, stb. Nem durvultunk vele. Találkozhat vele, csak annyit kérünk, hogy amit meg kell csinálnia, azt csinàlja.
2019. ápr. 12. 08:32
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok "hogyan neveld vagy éld túl a tinédzsered" könyv meg netes cikk van ugyanezekkel a problémákkal küzdő szülőknek. Szerintem sokat kell velük lelkizni, akkor is, ha tüskések, sőt akkor pláne, de kellenek a határok és önálló feladatok is... és hát a mai fiatalok leginkább a telefon/internet-megvonásból értenek.
2019. ápr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%
Te is voltál tinédzser, tudod ez mivel jár. Majd lesz jobb is, négy év múlva addig tarts ki.
2019. ápr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
Mi az hogy kaffog?
2019. ápr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
Csak én nem hallottam még soha ezt a szót, hogy kaffog? Mit jelent az?
2019. ápr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg rövid ugatást, vakkantást jelent.
2019. ápr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Koszi🙃
2019. ápr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!