Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Máshol is probléma ez a...

Máshol is probléma ez a butaság, bugyuta beszéd mint nálunk? Félek valami nincs rendben a fiammal.

Figyelt kérdés

Már félek vele mutatkozni mások előtt, olyan sületlenségeket hord hord össze. Komolytalan, nincsenek céljai, ha vannak is az a videójátékokhoz kapcsolódik. Próbáltuk távol tartani ezektől, hogy nem jó laptopja telefonja volt de minden ezek körül forog. Kapott a nagyszüleitől drága bringát, erre felrakta facebookra, hogy eladja és xboxot vesz belőle.

Facebookon fenyeget embereket ha nem adnak neki valami pólót meg amit nem értek miket mi is, de akarja. Valakinek azt mondta megöli mert nem tetszik neki a videói.

A suliban a tanáraival szemtelen, gonoszkodik megjegyzéseket tesz. Azért akar tovább tanulni, hogy csalásokat írjon a játékokhoz vagy katona legyen hogy embert tudjon bántani. Ezek még a szebbek azok közül amiket mondogat és csinál. Lopott pénzt tőlünk, kutyaba bele rúgott, ha mérges akkor csapkod tör zúz, hazudozik.

Nagyobb tesójával semmi ilyen gondunk nem volt. Nincs elkényesztetve vqgy verve. Itthon senki nem iszik, cigizik nincs hangos szó sem. Annyira bánt ez, már a rokonok is mondták ez a gyerek nem százas. Iskolában elküldtek nevelési tanácsadóba, ott semmi gondot nem találtak. Most pestre megyünk diszgráfia vizsgálatra. Pszichológusnál nem szólalt meg több alkalommal eljátszotta ezt, nem kisgyerek 13 éves tudja hová mentünk. Azért hogy hallgasson órákat nem tudunk fizetni.


2019. ápr. 23. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Hat, itt marpedig egyfelol pszichologus, masfelol az atyai szigor lesz, ami segit. Minden letezo videojatekrol, telefonrol, konzolrol letiltani, netet korlatozni, penzt elzarni elole, beiratni valami kokemeny edzesre hogy levezesse az energiait.
2019. ápr. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
A problémák a kisgyerekkorban kezdődnek.Ez már jóval több annál..
2019. ápr. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem egy 3-4 évesről van szó... Ez egy kicsit komolyabb annál, hogy "sületlenségeket beszél". Embert akar ölni?? Sürgősen vidd orvoshoz!
2019. ápr. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, engem egyszer még 3 éves volt a nagyobbik fiam, lehordott a játszótéren egy vasárnapi apuka, mert azt kántálta a gyerek, hogy kaka, majonézes kaka... Voltam én minden, hogy nem vagyok képes rászólni, milyen neveletlen kölyköm van stb...

Ez a bugyuta beszéd.

Amit te írsz, az egy igen komoly probléma, amit nem biztos, hogy otthon tudtok már kezelni!

2019. ápr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Vidd gyermekpszichiáterhez. Nem kell fizetni, tb-szakrendelésre.

Ez nem nevelésbeli probléma lesz, hanem egyéb zavar.

2019. ápr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintetek a gyerekpszichológus mégis miben tud segíteni? Én hordtam évekig mindkét gyerekemet, ha a gyerek nem akar együttműködni, akkor ennyi.

Nevelési Tanácsadó egy vicc, nevével ellentétben nem a neveléssel kapcsolatosan adnak tanácsokat, hanem azt tudják kiszúrni, ha valami tanulási zavara van a gyereknek. Magatartászavar megoldására teljesen alkalmatlanok.

Pszichiáter 5 perc alatt felír egy gyógyszert ennyit tud.

Talán a Vadaskertben próbálkozzatok, ott van 1 hetes bentalvós kivizsgálás, beteszik kortárs közegbe a gyereket, ott jobban kijön a magatartászavar. Segíteni ők sem fognak, csak legalább lesz egy diagnózis.

2019. ápr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ismerősöm fia ADHD-s. Hasonló dolgokat mond, csinál. Ők már ott tartanak, hogy le mondanak a gyerekről, mert nem tudják kezelni és félnek, hogy bántani fogja a 2 éves öccsét, egyik ilyen dühkitörése alkalmával. Esetleg ti is elmehettek megnézetni, hogy nem e ez van a háttérben.
2019. ápr. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vadaskertben voltunk, ott elmondták nem autista és nem adhds. Az egy hetes vizsgálaton olyan volt mint egy kisangyal. Illedelmes, kedves nyugodt volt. De amikor szeretne valamit akkor is ilyen. Ha nem kap meg valamit akkor jön belőle az őrült. Most is ez megy, szeretne egy drága konzolos játékot, egy rossz szava sincs, jól viselkedik, tanul. Ez a viselkedés ideiglenes ha nem kapja meg a héten akkor bosszút fog állni.
2019. ápr. 29. 23:57
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor 13 év késéssel, de kezdjétek el végre nevelni. Nyugodtan vedd el mindenét, nyáron sehova sem kell menni, és majd idővel megembereli magát.

Tényleg az a cél, hogy kis terroristaként titeket fenyegessen? Egy 13 éves gyerek?

2019. máj. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!