Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16-17 évesek mennyi zsebpénzt...

16-17 évesek mennyi zsebpénzt szoktak kapni?

Figyelt kérdés
Ebédet esznek a suliban , tizóraira minden nap veszek nekik valami péksütit , uzsonnát otthon esznek , tehát kajára nem kell költeni. Eddig nem kaptak rendszeresen, csak húsvétkor , szülinapkor stb. 1-2 ezret.
2019. máj. 6. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van célja, akkor apránként adj neki annyit, hogy pár hónap alatt összegyűljön neki rá. Arra hogy csak elszórja fölösleges dolgokra ne adj.
2019. máj. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
20 euro zsebpénzt kap, plusz fizetve van a mobilja. Ha menni akar valahova, azt is fizetjük. Diakmunkazik, tehát van ezen kívül is penze
2019. máj. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Ilyen esetben heti 5000 elég.
2019. máj. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Djicecream1235 válasza:
0%
Hmmm... szerintem, ha hetetnte kapnak egyezer forintot, az jó! Nem tudom, nekem nincs kamasz gyerekem, de a bátyáméknak van, és ők így csinálják!
2019. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Havi 5eFt adok ugy hogy mindent fizetek en (,telo, berlet, ruha, kaja). A havi 5e Ft az szórakozasra megy. + szulinap nevnap jo bizi es Karacsony 20-20e Ft / alkalom rokonsagtol.
2019. máj. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 16 vagyok és 15 ezret kapok egy hónapra. Kajámat fizeti anya (menza+csomagol uzsit). De ruhákat a zsebpénzemből veszek. Azonkívül programok, ajándék családtagoknak, sulihoz papír-írószer cuccok, esetleg kozmetikumok amire elköltöm. Meg néha veszek kaját is ha nem elég...

Szerintem ez így rendben van, de ha mondjuk te megveszel mindent a gyerekednek, és nem gyűjt semmire akkor felesleges szerintem ennyit adni.

2019. máj. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nálunk is hasonló a helyzet, nincs konkrét összeg, amiből gazdálkodik. ha valahova szeretne menni, vagy vásárolni, akkor arra adok neki. Osztáypénzre, iskolai kiadásokra szintén úgy adok neki, ha szól. eddig nem merült fel benne, hogy szeretne rendszeres zsebpénzt. Amúgy ünnepekkor nálunk is pénzt kapnak rokonoktól, illetve ha marad a pénzből, amit kérnek, azt megtarthatják, nem szoktam elszámoltatni őket, hogy mennyit költöttek. 14F és 17F
2019. máj. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én zsebpénz helyett megkapom amit szeretnék,de csak ritkán vannak igényeim. (nem vagyok elkényeztetve)
2019. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!