Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire szokatlan, hogy egy...

Mennyire szokatlan, hogy egy mai 14 évesnek nincs telefonja manapság?

Figyelt kérdés

Csak érdekel, nem nagyon ismerek ennyi időseket.

. Onnan jött a kérdés, hogy tegnap a szomszédom fia aki 14 éves volt decemberben, becsöngetett , hogy a kölcsön adnám - e telefonom felhívni az anyukáját mert nincs még otthon. Kulcsa persze van , jott haza az iskolából csak ilyenkor már otthon van az anyukája aggódott hogy valami történt vele. ( Az iskola 5 percre van gyalog egyébként )


Meglepődtem, hogy nincs telefonja (a 11 éves öccse is ott volt értelemszerűen neki sincs) , Jónak tartom egyébként, hogy nincs, csak szokatlan volt.


2019. máj. 11. 10:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, és a még annyit hogy a technikától persze nincsenek elzárva mindkettőnek van laptopja és tabletje , itt az iskolában ( Ny Európa ) a tableton tanulnak úgyhogy azt szoktam is náluk látni.
2019. máj. 11. 10:09
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Khm, merthogy van neki, csak nincs rajta elegendő kredit a hivashoz
2019. máj. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem , nincs neki.
2019. máj. 11. 10:31
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Meglehetősen főleg ha van tablet meg laptop. Azokon nem lehet felhívni ha valami van. Ha már a technikától nincsenek eltiltva, sőt akkor nem értem miért pont telefon nincs.
2019. máj. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az a szokatlan (fura), hogy a lakásban sincs egy telefon se. Tudom, hogy már "nem menő" vezetékes telefonra előfizetni, nekünk se volt évekig, de volt a lakásban egy plusz mobil "otthoni telefonnak" pont a vészhelyzetekre.
2019. máj. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet le van tiltva rola mert tul sokat nyomkodta. De ettől függetlenül egy 14 évesnél már a mai világban kicsit fura ha nincs telefon..


Multkor egy uj kollégám jött régi mobillal mert csak ilyen van neki, lassan már ez us fura ha nem okosa van valakinek ( kivétel az idős emberek)

2019. máj. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
A lányom 13 éves, és nincs telefonja. Most gondolkodunk el rajta, hogy kéne, mert már elég gyakran eljár iskola után a barátaival, és az iskolából vagy a barátaitól szokott felhívni. Mondjuk mi külföldön élünk egy kisvárosban, itt nem olyan fontos menőnek lenni.
2019. máj. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
én már 7 éves korától adtam a gyerekemnek mobilt, igaz csak egyszerű nyomógombosat, amin mindig elérhetett, ha valami történt, vagy megbetegedett. komolyabb telefont 13 évesen kapott.
2019. máj. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig nem tartom jónak. A telefon kommunikációs eszköz. Ha 14 évesen nem tud kapcsolatba lépni a szüleivel, az akár kifejezetten veszélyes is lehet. Az általad leírt szituáció pont olyan, ahol vagyon praktikus egy mobil. Most jól végződött, mert te otthon voltál, és gondolom az anyukának se volt baja, csak beugrott kenyérért vagy elhúzódott a tárgyalás, de mi van ha tényleg baja esett? Mi van ha te nem vagy otthon, vagy a gyerek nem mer átkopogni? Mi van ha elhagyta a kulcsát? Meddig ül otthon vagy a kapu előtt a két kiskamasz egyedül?

És ha nekik esik bajuk? Hiába öt perc az iskola, annyi idő alatt is bánthatják, otthon is leeshet a lépcsőn, vagy simán elmegy fagyizni óra után, és anyu halálra aggódja magát hogy hol a kölyök.

Ha a technológiához való hozzáférést akarjuk korlátozni, akkor lehet nyomógombos telefont venni, lehet nem előfizetni mobilinternetre, lehet otthon mobilmentes órákat bevezetni, korlátozni hogy milyen időben vagy milyen oldalakhoz férhet hozzá wifiről, de 14 évesen egyáltalán nem megszokott vagy okos dolog a telefontól egy az egyben eltiltani a gyereket.

2019. máj. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
29%
Az egyik barátnőmnek sincs azt mondja ha majd megy egy másik városba iskolába.Vagyis majd egyetemkor lesz neki.A szülei többször mondták neki,hogy vesznek neki de azt mondja neki nem kell felesleges.Ennek ellenére mindig tőlem veszi el a telóm,mert éppen +1 óra lesz vagy kevesebb stb.Már kezd idegesítő lenni.
2019. máj. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!