Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti elengednétek a 16...

Szülők, ti elengednétek a 16 éves lányotokat pár barátnőjével két napra a Balatonra?

Figyelt kérdés

Nos, ebben a helyzetben én vagyok a kérdéses lány, és szeretném megtudni, hogyan gondolkodnak erről a kérdésről más szülők. Teljesen őszinte leszek magammal és a tervezett programmal kapcsolatban, kérlek titeket, úgy mérlegeljétek a döntést. :)

Az átlagom félévkor 4,3 volt, azóta már több tárgyból is javítottam (kémia, matematika, történelem, jelenleg négyes vagyok mindhárom tantárgyból) és ha a számításaim nem csalnak, egyedül fizikából fogok hármast kapni. Tudom, még így sem túl fényes a bizonyítványom, de úgy érzem, ennyi a maximum, amit ki tudok magamból hozni ebben a tanévben. Amit még rólam tudni kell, az annyi, hogy nem szeretek nagy tömegben lenni és szórakozóhelyekre járni, ehelyett szívesebben ülök össze a baráti társaságommal beszélgetni, és bevallom, néha iszogatni is, de szerencsére még soha nem fordult velem elő az, hogy hányásig igyam magam, szerintem maximum egy erősebb spiccig jutottam el (és nem is tervezek túlmenni a határaimon, mert nem szeretném "kiélvezni" a túlzásba vitt alkoholfogyasztás "jótékony" hatásait, mint például hányás, vagy hogy azt sem tudom, mit beszélek, hol vagyok stb, valamint a macskajaj sem vonz különösképpen). Úgy gondolom magamról, hogy tudok felelősséget vállalni magamért és társaimért, a bulin maximum alkohol vagy egy kevés fű fog csak előkerülni, de az utóbbi egyáltalán nem biztos. Más drogra vagy kábítószerre nem tartok/tartunk igényt.

A buliról annyit, hogy egy apartmant tervezünk kibérelni közösen, és mindenki hoz valamennyi kaját, illetve némi piát, de leginkább sörben gondolkodunk, és megpedzegettük a vodkás gumimacit, illetve vodkanarancsot, de ez még nem biztos egyáltalán. Azt tervezzük még, hogy közösen főznénk spagettit, de még mielőtt alkoholt fogyasztanánk (értelemszerűen nem szeretnénk felgyújtani a konyhát vagy bármi más öncélú és veszélyes cselekedetet tenni!), meg ugye strandolás (szintén alkohol fogyasztása nélkül...), sétálgatás stb. Természetesen nyáron megyek dolgozni, és a saját pénzemből fogom finanszírozni ezt a kis üdülést, valamint tervezünk vinni egy érettebb felnőttet magunkkal, aki néha ránk nyitja majd az ajtót, illetve felhív minket, hogy rendben vagyunk-e, nem lett-e valaki rosszul stb (hiszen hiába tervezzük el, hogy majd mértékkel iszunk, attól még bármi előfordulhat, bárki rosszul lehet, és ilyenkor nem árt, ha van velünk egy segítőkész felnőtt, aki tud józanabbul gondolkodni nálunk).

Szóval, ezen dolgok fennállása esetén ti elengednétek-e a lányotokat a Balatonra a barátaival (ezt nem is írtam, velem együtt nyolcan lennénk, csak lányok), vagy inkább várjunk még egy-két évet? Minden választ szívesen fogadok, legyen az negatív vagy pozitív! :)

16/L



2019. máj. 18. 20:09
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
86%
Próbáltál nagyon jó képet festeni magadról, de a válaszom nem. Felnőtt nélkül nem, és ez nem nagykorút, tehát 18 évest jelent, hanem igazi felnőttet. És nem csak rátok néz, hanem ott van.
2019. máj. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
36%
16 évesen miért ne mehetne? és felnőttet se kellene vinni. bőven tudnának magukról gondoskodni. a 18 meg kb annyira felnőtt amennyire egy 16 éves nem az.
2019. máj. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
47%
Én sem értem hogy a válaszolók többsége miért nem engedné el őket. 16 évesen söröznek nyáron, te jó ég... Semmi kivetnivalót nem látok ebben, ugyanígy voltunk haverokkal Balatonon 15-16 évesen és igen, még ittunk is néha. Az hogy lenne ott egy felnőtt a közelben az bőven elég, nekünk nem is volt ott senki. Lehet hogy 16 évesen nem kellene még alkalmanként füvezni, de hogy ez miben hátráltatja azt hogy elengedjék őket, azt nem értem. Ez tipikusan nem egy olyan dolog amiből bármi baj lenne.
2019. máj. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
88%
És csak kicsi alkoholt isznak, de a biztonság kedvéért előre főznek, hogy ne gyújtsák fel a házat a kicsi alkohol után...
2019. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
94%
Persze sose volt még baj füvezésből, tök oké..
2019. máj. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
75%
Ja meg elmennek bulizni és ott megdugatják magukat az első sráccal... ilyenek a mai 16 évesek ha nincsenek megfogva
2019. máj. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
22%
és akkor mi van?
2019. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
54%
Igen. En elengednelek. Lehet azert, mert ennyi idosen mar en is jartam ottalvos hazibulikba pl.
2019. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
71%
Kedves valaszolok. Ha fuveznek, akkor azt akkor is csinaljak, mikor nem mennek le a Balcsira. En sosem probaltam a fuvet, meg cigizni se voltam kepes sosem, de voltak barataim akik muveltek ezt 16-18 eves korunk kozott. Most ok csaladanyak, apak, jogaszok stb. Nem tamogatom a fuvezes semmilyen formajat, mar nekik is mondtam anno, de mindegyik normalis ember lett. Es ne legyetek naivak a 16 evesek isznak. En soha eletemben nem ittam annyit mint a gimiben. Attol hogy nem tudod, meg iszik. En anyam se tudta. Persze be is zarhatjatok a gyerket, de nem segit. Volt olyan baratnom aki nemes egyszeruseggel az ablakan kozlekedett. Racsokat fel!
2019. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
42%

igen a 16 éves lányok csak dugnak kefélnek egész nap ész nélkül.

nekem senki ne modja egyébként hogy 16 évesen nem fér bele egy kis alkohol nyáeon mert az álszent.

2 napról van szó emberek.

van hogy 16 éves lányok 1 egész hónapra elmennek és max hazatelefonálnak.

2019. máj. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!