Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hol tudnék barátot találni a...

Hol tudnék barátot találni a lányomnak?

Figyelt kérdés
3-an vannak lányok az osztályban,két lány együtt elvan, a Lányom pedig mindig egyedül van. Néha játszik, beszélget a fiúkkal, de nehezményezi, hogy nincs barátnője. Suliba messzebb járunk mint ahol lakunk, tavaly csináltam azt az egyik lányt elhoztuk, játszanak itthon nálunk, de elhoztam 10x, egyszer nem hívta vissza, még aznap mikor tudta elhoztuk haverkodott vele a suliba, de a többi napon megint csak nem. Hol, hogyan keressek neki barátnőt? Biztos más is van hasonló helyzetben. Lejarunk a játszótérre, de ott már csak kicsik vannak , ovisok.Jár táncra, de ott is megvannak már az össze szokott barátok, nem veszik be.
2019. máj. 20. 08:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Igényelné, konkrétan kéri, hogy te keress neki? Ha nem, akkor eszembe nem jutna "kerítőt" játszani...
2019. máj. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Sehogy. Nem a te dolgod. Az iskolában nyilván nem csak ez az egy osztály van, a gyereked tudna magának keresni másik osztályból is barátot. De ahol laktok ott is lehetne barátja. A nem veszik be meg csak kifogás
2019. máj. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az alsósok nem mehetnek ki az osztályból, 9-en vannak. Az udvarra is mindig akkor mennek ki, ha nincs kint más osztály. Nem játszik vele a két lány, az osztályfőnök is mondta.

Sok programot csinálunk , jönnek velünk Az én barátnőim, de mindnek 5-6 éves fiaik vannak, mint nekem a kisebb, rosszul esik neki, hogy a kicsik jól eljátszanak, ő pedig csak unatkozik, nem akar lövöldözni, kardozni velük. Ezt meg is értem.

Neki már mindegy honnét, hogyan, csak lenne egy kis barátnője, aki néha átjön, vagy átmenne. Van 1 barátnőm akinek vele egy idős lánya van, de ott az Anyuka mindig arra hivatkozik meló után fáradt, nem jönnek át, egyedül nem engedi át senkihez a lányát, meg a suliból annak a kislánynak is megvannak a barátai.

Nem tudom hová járjak el vele, hol tudna bararkozni. Minden nap megyünk játszótérre, de ottsincsennek már nagyobb gyerekek.

2019. máj. 20. 08:47
 4/12 A kérdező kommentje:
10-éves, 3. -os, az lemaradt.
2019. máj. 20. 08:48
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Nehéz dolog ez, sajnos a hármas barátságból általában kiszorul egy. Másik osztályból barátkozni meg azért nem ugyanaz. Én elgondolkodnék a suli váltáson is.

(itt ne várj segítő szándékot, itt a szülők leragadnak az etetés-ruházás témakörén, a gyerek lelki szükségletére azt vallják hogy "nem a szülő dolga". A minap volt barátkeresős kérdés és a legtöbb anyuka kb. szarik rá ha a gyerek magányos mert "nem a szülő dolga". Bezzeg a presztízskérdésre ugranak, ha pl. anyós ezt meg aut csinál, az már rögtön akcióra készteti az anyákat..)

2019. máj. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

5!


Senki nem azt írta, hogy xarik rá. Azt írtuk, nem a szülő dolga vagy felelőssége a gyerek baráti körének kialakítása. Ott azt állította a kerdezo egy egész osztályból senki nem barátkozik a gyerekével-mára már kiderült, hogy nem így van.

Itt is kérdéses, hogy egy 10 éves gyereknek hogyhogy nincs egyetlen barátja sem. Ok, 3 lány van az osztályban. De nem volt óvodás? Nem volt a lakóhelyen barátja? Nem másokban kell ám ilyenkor a hibát keresni, hanem végig kell gondolni, hogy mégis miért lehet ez.

2019. máj. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oviba minden évet máshol járt, mert sokat költöztünk a férjem munkája miatt. Ebbe a suliba senki nem jött a nagycsoportból! Legutóbb is tánc után atmentünk a Mekibe, jött 2 lány a táncról, oda ült hozzájuk a lányom, köszönt neki, próbált velük beszélgetni, de azok ketten össze néztek,pofákat vágtak, hozzá se szóltak, szóltam is neki jöjjön vissza a mi asztalunkhoz. Ugyan ez volt Május 1 tombola árusítására jelentkezett, de az összeszokott csapat nem vette be, csak miután a tanár rájuk szólt . Ahogy megfigyeltem próbálkozik, közvetlen, oda megy, kezdeményez, de mindig elutasítják.
2019. máj. 20. 09:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egy összeszokott közösségbe, mindig nehéz bekerülni. Amit nem értek, hogy a táncon nem jönnek-mennek a lányok? Az ilyen helyen valaki mindig abba hagyja és mindig jön új kislány is. Esetleg keressetek másik tánc csapatot, de igazuk van a válaszolóknak abban, hogy ezt sajnos nem tudod megoldani neki.
2019. máj. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
A táncon kívül más nem érdekli? Hasonló helyzetben voltunk, de mi úszáson találtunk igazi barátokat és focin. Csapatjátékokban sokkal jobban barátkozni szerintem.
2019. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Itt megvannak a fix tagok táncon, itt annyira bunkók a szülők is. Van wgy facebook csoport, lányom átküldött 1 mókusos fotót véletlenül, erre jol kiosztott az egyik anyuka, hogy ez a csoport nem ezért van, ennek nincs helye ott... Még abban bízom esetleg nyári táborban hátha talál valakit, az itt lesz nem messze, lesznek környék beli gyerekek.
2019. máj. 20. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!