Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy az exférjem...

Mit tegyek, hogy az exférjem ne kényeztesse el ennyire a lányunkat?

Figyelt kérdés
11éve elváltam, és van egy 14éves lányunk. A hétvégéket és vakációt többnyire az apjánál tölti. Sajnos az anyagi helyzetem nem engedi meg, hogy mindent megvegyek a gyereknek amire vágyik, és emiatt neheztel rám. Ezzel szemben az exférjem jól keres, és mindent megvesz a lányunknak. Karácsonykor 200ezer forintos telefont kapott, ami több mint egy havi fizetésem. Már ruházni sem győzöm, mert nem elégszik meg az olcsóbbal, hanem 15ezer forintos farmert követel, arról pedig hallani sem akar, hogy turkálóból vásároljon.

2019. máj. 23. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Vegye meg apuka a tizenezres farmert.
2019. máj. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem itt nem az ajándékokkal van a gond. Beszélgess a lányoddal, mesélj neki a munkádról, mert inkább látom más téren problémát.
2019. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

El kell neki magyarázni, hogy neked nincs ennyi pénzed, a tiédből nem futja drágábbra.

Másik lehetőség: beszélni kellene az exférjel, hogy segítsen megértetni vele ezt, és megkérni, hogy ne vegye alap dolognak, hogy a kislánynak megjárnak ezek a dolgok.

2019. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Próbáltam szépen megbeszélni vele, de csak annyit fog fel, hogy apuci a jófej, mert mindent megkap tőle, én meg sóher vagyok. Már kezd pimasz is lenni, mert kérdőre von, hogy akkor én miert festem be a hajam, és miért járok autóval dolgozni.
2019. máj. 23. 19:25
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Na ez mar durva. Surgosen le kell allitanod. Eloszor is kozold vele, hogy amig nem o keresi a penzt addig csend a neve. Es ha apa kooperativ mindenkepp kerd a segitseget hogx ez nem vezet jo iranyba es o is beszeljen vele.
2019. máj. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
Nem ilyenkor kell szépen megbeszélni ezt,hanem meg kellett volna tanítanod neki,hogy a kicsinek is örüljön,és nem minden a pénz.Elbaláztad.Rárakva az emberekre még egy terhet,mivel ilyen típusú csajokat kell elviselni szerteszét a városban...
2019. máj. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
sajnos épp az exférjem neveli ellenem. Mikor utóljára erről beszéltünk, akkor aztmondta, hogy megérti a dolgot, és ezután nem fog annyi pénzt adni a lányunknak. Csakhogy ezzel annyira kihasználta a helyzetet, hogy a gyereknek azt mondta, hogy most nem vehet neki drága dolgokat, mert én megtiltottam. Mondanom sem kell, hogy ez csak olaj volt a tüzre.
2019. máj. 23. 19:48
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha az apuka megteheti akkor vegye meg neki. De mond el a lányodnak nem jó fejségből veszi hanem mert neki több a fizetése
2019. máj. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Mond hogy költözzön az apjához.
2019. máj. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ha jól nevelted akkor ez csak egy ,,túlélendő korszak" lesz az életetekben.1-2 év alatt a lányod is rádöbben, hogy könnyű jó fejnek lenni kéthetente egyszer.Most még fontosak neki a ruhák,mert nem akar a társai közül kiríni, nem akar ,,csórónak" látszani, viszont ha ésszerűen megtanítottad neki az elmúlt 14 évben ,hogy a pénz nem minden ahogy az a barát se barát, aki csak akkor barátkozik mikor 50.ezres nadrág van rajta 40.ezres póló és 200 ezres telefonnal szaladgál akkor hamar magához tér.Nem mondom, hogy belemegy ,hogy turkálóba vásárolj vele(a korosztályának ez ciki) de azért relatíve visszatér a földre.Addig sajnos max az van, hogy beszélsz az exeddel vagy ha ez nem megy akkor a lányoddal ülsz le és mondod el újra és újra ,hogy megértse az anyagi helyzetetek nem engedi meg azt hogy drágán vásárolj.Esetleg vegye meg az apuka, ha már bolondít ellened egy kamasz mikor nyilvánvalóan ez amúgy is az egyik legnehezebb korszak a gyerek életébe és a tiédbe is.
2019. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!