Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti megengednétek hogy...

Szülők! Ti megengednétek hogy 16 éves lányotok egy héten többször is barátjával aludjon és rendszeres szexuális életet éljenek? Most szeretne elkezdeni fogamzásgátlót szedni és nem tudom hogy mit mondjak rá.

Figyelt kérdés

2019. máj. 30. 17:04
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
33%
Nem, 16 évesen semmi szüksége arra, hogy szétbombázza a fejlődő testét hormonokkal. Aludni meg nem alduhat itt, ahogy ő sem, én nem szeretnék idegeneket kerülgetni a saját házamban.
2019. máj. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
88%
Túlhaladt a dolog a megengedem/nem engedem szinten. Már elkezdte, nem tehetsz semmit. Ha tiltod csinálják a suli wc-ben. Engem nem nyugtatna meg a tudat. Ha nálatok aludhatnak, legalább tudod mit csinálnak, és hogy jó helyen vannak.
2019. máj. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
85%

Ki az az elmebeteg orvos, aki egy 16 évesnek depo provera injekciót javasol?

Jézusom. A tabletta még oké, de provera?

Aztán olyan csontritkulása lesz, hogy ihaj.

2019. jún. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
62%

23!


A háziorvos. Minden tininek azt ajánlják itt - külföldön élünk.

2019. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom... elég meredek:D Nem vagyok egy elvakult hormonellenes, de hogy injekciót nem adatnék a 16 éves gyerekemnek, az biztos Isten. És ezt nőgyógyászként mondom (bár tudom, itt úgy sem hiszi el senki).


"A depo-medroxiprogeszteron-acetát (DMPA) injekció használata csökkenti a szérum ösztrogén szinteket premenopausában lévő nőknél és a BMD szignifikáns csökkenésével jár, mivel a csont anyagcseréje az alacsonyabb ösztrogén szinthez alkalmazkodik. Ez a BMD veszteség különös jelentőségű serdülő- és fiatal felnőttkorban, a csontfejlődés kritikus időszakában. A csontveszteség fokozódik az injekcióhasználat időtartamának növekedésével, és nem feltétlenül teljesen reverzíbilis."


"Az MPA injekció hosszú távú (pl. több mint 2 évig tartó) fogamzásgátló módszerként csak akkor alkalmazható, ha más fogamzásgátló módszerek nem megfelelőek. A BMD-t meg kell határozni, amennyiben egy nőnél az MPA injekció folyamatos, hosszan tartó alkalmazása válik szükségessé. Serdül?korú nőknél a BMD eredmények értékelésénél a beteg korát és a csontrendszer érettségi fokát figyelembe kell venni.

"

2019. jún. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
26%

Nem, egyiket sem engedném! 16 évesen egyáltalán nem kell még fiúzni és együtt aludnia, pláne nem egy rakás hormonnal bombázniuk magát.

Az meg nagyon vicces, hogy sokan úgy gondolják, semmi beleszólásuk egy 16 éves gyerek dolgaiba....🤦🏻‍♀️ Már hogy a viharba ne lenne?! Ha valamire én azt mondom nem, az nem! És nem viccből mondom, hanem mert úgyis gondolom. Mondjuk az én lányom nem is süllyedne addig a szintig, hogy lógjon a suliból és társai, de 16 évesen nem is a szexel van elfoglava.

2019. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
59%

25!


Mint írtam, itt minden tininek ezt javasolják. Nyilván nem viccből és nem azért, mert kárt akarnak okozni nekik.


Utolsó!


Amit még akar tenni valaki, az meg is teszi. Tetszik, vagy sem. Max eltitkolja előled

2019. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
72%

26

De cukin naiv vagy 🙂

Lehet amugy hogy a te lanyod nem azzal van elfoglalva de nem azert mert te azt mondtad, hanem mert alapbol kesobb ero, vagy mas beallitottsagu.

Elarulom mar 15 eve a 11-es osztalyomban a lanyok kb 80%-a nem volt szuz. Ez az elmult 15 evben csak elobbre tolodott, ha lehet hinni a nogyogyaszoknak.

De persze, ha o akar szexelni de te megtiltod akkor a te lanyod nem fog. Mert ilyen szuperkepesegekkel rendelkezel. LOL 😂

2019. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
21%

Az, hogy ti nem tudtok hatni a gyerekeitekre, az a ti problémátok, de azért megjegyezném nem mindenki ilyen tehetetlen. Ha nem engedem meg, hogy ott aludjon a barátjánal, akkor nehezen fogja tudni kijátszani, úgyis nem mehet el. Ha csak egyetlen egyszer átver és megtudom, márpedig megtudom, ugyanis iskola után egyből haza kell jönni és pontosan tudom melyik nap hány órája van, akkor oda a bizalom és a sulin kívül sehova máshova nem mehetne jó darabig. Ha pedig lógna a suliból (amire amúgy sem vetemedne), akkor azt is rögtön megtudnam, mert hívnának a suliból.

És az, hogy az én lányom nem szexel meg fiúzik nem azon múlott, hogy korán erő-e vagy sem, ugyanis ha már itt tartunk elég korán erő típus, 11 évesen már menstrualt, elég nagy mellei vannak és legalább 18-nak kinéz, ennek ellenére sem pasizik. Tudja, hogy ráér még, 16 évesen a tanulással kell foglalkozzon, nem a fiúkkal.

2019. jún. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
68%

Ha csak egyetlen egyszer átver és megtudom, márpedig megtudom, ugyanis iskola után egyből haza kell jönni és pontosan tudom melyik nap hány órája van, akkor oda a bizalom és a sulin kívül sehova máshova nem mehetne jó darabig.


Tehát most mehet... Miből gondolod, hogy nem fiúzik? Mert nem mondja el? Miért mondaná, hiszen úgyis tiltod. Csinálja titokban.

Mert hidd el, ha el akar titkolni valamit, megoldja, hogy ne tudd meg.

2019. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!