Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire támogatnád, ha a...

Mennyire támogatnád, ha a lányodnak az utazás lenne a hobbija? Egy hosszabb utat hogy hozzak fel?

Figyelt kérdés

17 vagyok, jövőre érettségizem. Jól tanulok, már van egy felsőfokú, és egy középfokú nyelvvizsgám, egyetemre készülök majd. A legjobb barátnőm 2 évvel idősebb nálam, ő már egyetemista. Ugye neki több kicsit így a szabadideje (kedd-szerdán voltak kötelező órái idén csak pl.), és rákapott az utazgatásra, hív mindig engem is. Ebben a tanévben voltunk 4 helyen, és nagyon jó volt, teljesen másmilyen, mint amikor úgy nyaralunk, hogy ott vannak anyáék is. Mert már ott is külön szobát kapok a szállodákban, de mégis más... Itt meg teljesen "felnőtt" voltam, én intéztem magamnak mindent, szóval más volt a feeling. Nyárra is le van foglalva két út, de mondta a legjobb barátnőm, hogy ősszel elmehetnénk Dubaiba, november végén-decemberben pedig az USA-ba, New York-Washington rész környékére. Kedvem éppen lenne, de eddig ahol voltunk, azok mind közeli helyek, szóval Európán belül maradtunk (pl Prága, Velence). Anya meg amúgyis extrán parázós, ezekre is apa beszélte rá mindig, mert ő is olyan, mint én, hogy soha nem bír nyugton maradni... De most mégsem 3-4 nap lenne, hanem minimum 8-10.


Mielőtt valaki beleköt, nyáron leszek 18 éves, és nem, eddig sem volt probléma sehol az életkorommal. Az igazolások is meg lennének oldva, ahogyan az eddigi 3 évben mindig.



2019. jún. 1. 09:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
AZ első kérdésem, telik rá? Van pénze a szüleidnek ezeket az utakat finanszírozni?
2019. jún. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%
Ha megkeresné az árát, támogatnám.
2019. jún. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
88%
Én is utazgattam Fiatalkoromban, kizárólag abból a pénzből amit ÉN kerestem. Nyáron diákmunkával, majd később főiskola mellett 4 órás munkával. 18 évesn nem lett volna pofám a szüleimmel fizettetni az utazásaimat.
2019. jún. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Igen, telne rá. Nincsenek anyagi gondjaink, hiteleink, vagy bármi. Nyilván pontos összegekkel nem vagyok tisztában, de abból, ahogy élünk, a passzív jövedelmekből, meg minden egyébből arra következtetek, hogy igen.


Nem dolgozom, gimibe járok. Tanév közben szusszanásnyi időm sincs (különórák, tánc, edzés, készülés a másnapi órákra, dolgozatokra), nyáron meg tényleg az a pár hét van, hogy pihenni tudjak, meg akkor anyuékkal, vagy a nagyszüleimmel megyek mindig valamerre, nagyon minimálisat vagyok csak itthon, Budapesten. Úgy meg sehová nem vennének fel, hogy mondjuk júliusban 5 napot tudnék dolgozni, augusztusban meg 7-et. Meg a szüleim nem is nagyon támogatják ezt az egészet, hogy 'aprópénzért' dolgoztassanak 10-13 órákat (mert valljuk be, kevés az olyan munkahely, ahol a 17-18 évesekkel emberien bánnak, és meg is fizetik őket rendesen). Úgy vannak vele, hogy a diplomám után dolgozhatakok egész életemben, legalább ilyenkor ne kelljen.


Nyilván ha olyan lenne az életünk, hogy rá lennénk szorulva, akkor dolgoznék. De jelenleg szerencsére nem kell, és ezért nem kell engem bántani, megjegyzéseket tenni.

2019. jún. 1. 09:55
 5/34 anonim ***** válasza:
64%

Elég jól keresünk mindketten a férjemmel, de én nem nevelnék egy ilyen elkényeztetett pitsát, aki a fene nagy önállóságában a szülei pénzén utazgat. Mindig is undorodtam az ilyen semmirevaló emberektől.


Olyannak akarom nevelni a gyerekem, aki tiszteli a munkát, tisztában van a pénz értékével. A szüleid nyilvánvalóan nem így gondolják. Szóval nem értem, akkor minek kérdezed egyáltalán. Eddig kinyalták a se.gged, ezután is ki fogják.

2019. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Jézusom, te hogy beszélsz? Normális vagy?! Ha így beszélsz a való életben is, inkább ne akarj gyereket soha, mert sok jót nem tanulhatna tőled. Maximum a trágárságot, és az ítélkezést ismeretlenül.
2019. jún. 1. 10:16
 7/34 anonim ***** válasza:
90%
Nem mennék a szüleim pénzen. Én is imádok utazni, de kb 25 éves korom környékétol tudtam elkezdeni utazgatni, mert akkor kezdtem anyagilag egy szintet elérni. Nem tartom jó ötletnek, hogy 18 évesen a lányom elém nyomja, hogy anyu most Dubaiba, jovohonapban meg Amerikába megyek... fogalmam sincs mennyibe kerül, de fizess. Szerintem így sose fogod értékelni, ha elersz valamit.
2019. jún. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
58%
Egy szintig igen, de hogy a 18 éves lányomat nem engedném arabok közé, egyedül, az 100%!
2019. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Értékelem, amim van/amiket kapok, és azért szeretnék majd később jól keresni, hogy magam tudjam ezt a szintet finanszírozni. De most nem értem, hogy miért vagyok kb halál fia itt sokak szemében... Nálunk természetes az, hogy amíg nem keresek, a szüleim támogatnak. Ez velük is így volt anno, mégsem lettek "semmirevaló emberek". De a nagyszüleim is a legjobbat akarták nekik. Ettől függetlenül normális felnőttek lettek, értékelik, amilyük van.

És úgy gondolom, hogy a korombeliekhez képest már letettem valamit az asztalra, ráadásul vannak céljaim, ambícióim is.


Azért lenne jó, ha most lefoglalnánk a szállást, repjegyeket, mert minél később foglaljuk, annál drágább.

2019. jún. 1. 10:24
 10/34 anonim ***** válasza:
77%
Az utazgatást-ha mellette az iskola rendben van-támogatnám,de semmiképpen sem egy ilyen dubajozós,amerikázós "barátnővel". Akinek apuciék összehordják a pénzt, ő pedig felelősséget, korlátokat nem ismerve a nagymenő kislányok életét éli olyan országokban ráadásul,ahol ennek külön veszélyei vannak. Az,hogy 20 éves,még csak papíron jelent felnőttet. A felelősségtudat, az igazi racionális gondolkodás 23-25 éves korban alakul ki,de az sem garancia semmire. Tipikus,hogy a fiatalok(én sem vagyok még öreg..)azt hiszik,a veszélyek csak kamu dolgok,amik velük nem hozhatók összefüggésbe és amúgy is vigyáznak. Nekem nagyon sanszos,hogy egy ilyen kaland során egyszer csak egy szobában ébredsz egy rakat gazdag pali melett és jó esetben semmire sem emlékszel az előző éjszakából. Baj Európában is történhet. Nem azt mondom,hogy otthon kell ülni és rettegni,de két kislányt (igen,azok vagytok)szabadonengedni- nem,ezt ilyen formában nem tenném. Én külföldön élek,egy irgyelt országban, jó környéken és kisgyerekkel a karomban értek támadások fényes nappal,amit a szerencsének köszönhetve úsztunk meg mindig. Vannak,akiknek semmi sem szent.
2019. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!