Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normalis ha valaki nem csomago...

Normalis ha valaki nem csomagol a gyerekenek tizorat?

Figyelt kérdés

Csunyan osszevesztem a testveremmel tegnap, mert kiderult, hogy a 11 es 13 eves gyerekei heti 2x3 is csak ebedet esznek eloszor, olyan 2 fele suli utan otthon. Addig semmit.


Kerdeztem a gyerekektol, hogy nem ehesek-e bent az iskolaban, es mondtak, hogy de. Bent az iskolaban van ingyen kifli es tej, de azt mondjak, hogy azt nem szeretik. Reggelizni otthon nem kapnak.


Szova tettem, a testveremnek, hogy ez nem normalis, mire a valasza, hogy reggelizni nincs idejuk a gyerekeknek, egyebkent persz kapnanak, mert ha csak ki nem rangatja az agybol oket, akkor enni nem kelnek fel 10 percel hamarabb. Szendvicset meg nem csomagol, mert egy csomoszor hoztak haza kibontatlanul. Vagy talalta meg a taskajukban napokkal kesobb... Es egyebkent is 11 es 13 evesen, ha akarnak nyugodtan csomagolhatnak maguknak szendvicset. De nem teszik.


Hat szerintem meg pont, hogy akkor is kellene csomagolni, mert sosem tudhatod, hogy mikor lesz ehes a gyerek.



2019. jún. 4. 13:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egyrészt ez nem a te dolgod! Másrészt, tényleg elég nagyok hozzá, hogy magukbak csomagoljanak kaját! Harmadrészt, ha én találnám meg többször is az általam csomagolt ételt visszahozva/kidobva, akkor több, mint valószínü, hogy én sem csomagolnék addig, míg meg nem tanulják értékelni az ételt!
2019. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Es akkor ha neha ilwen szeleburdi a gyerekem akkor inkabb ehezzen az iskolaban?
2019. jún. 4. 13:27
 3/35 anonim ***** válasza:
96%
Egyet értek az elsővel. Ha meg éhesek, megehetik az ingyen kiflit is.
2019. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem sem normális. Valószínűleg azért nem ették meg a szendvicset, mert nem ízlett nekik a feltét...

Legalább valami csomagolt croissant vagy péksütit, gyümit, müzliszeletet berakna, az nem fáradság... És lehet, jobban elfogyna. De éheztetni a gyereket elég gáz megoldás.

2019. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
hat epp ez az, egy 11 es 13 eves gyereknek semmi keresniavloja nincs a konyhaban, foleg nem az o feladata, hogy gondoskodjon arrol, hogy legyen mit ennie
2019. jún. 4. 13:29
 6/35 anonim ***** válasza:
91%
Ha éhesek lennének akkor megtennék a tejet és a kiflit is, és igen igaza van a testvérednek 11,13 éves már képes arra hogy magának csomagoljon uzsonnát, lehet le pontozni,de ennyi idősen azért már had ne a szülő keljen enni rakjon, a mostani 11,13 évesek már felnőttnek érzik magukat,neked pedig nem hiszem hogy barmi jogod lenne a testvére nevelési szokásaiba beleszólni.
2019. jún. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%
Neked van gyereket kérdező? Hany evés vagy?
2019. jún. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
98%
Ez nem éheztetés. Én abból gyököt vonnék, mit mond a gyerek. Ha éhesek lennének, megennék a kiflit, vagy amit az anyjuk csomagolt nekik, nem pedig rohasztanák.
2019. jún. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
92%
11 és 13 évesen már képesnek kell lenni egy szendvicset összedobni.
2019. jún. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
98%
Nekem is volt egy ilyen fontoskodó nagynéném, aki azt hitte magáról, hogy csak mert ő a suli védőnője, ugyanúgy figyelnie kell rám, mintha az anyám lenne. Nem szerettem reggelizni meg tízóraizni, így anyám nem csomagolt kaját, hanem adott egy kis pénzt, ha megéhezek, egyek valamit a sulibüfébe. Mivel soha nem ettem, a nagynéném anyám nyakába akasztotta a gyerekvédelmet. Nem lett semmi az ügyből, mert el voltam látva rendesen, és nem voltam alultáplált. Már 30 éves vagyok, de sem anyám, sem én nem állunk szóba a nagynénémmel már évek óta. így fontoskodj te is kérdező, és üsd bele az orrod mások életébe!
2019. jún. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!