Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz gyereketek szobájának...

Kamasz gyereketek szobájának az ajtaja kulccsal zárható?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok arról, ha a kamasz gyerek igényli, hogy zárható legyen a szobája?
2019. jún. 5. 10:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Háát ennek biztos van valami előzménye. Szoktak a szülők kopogni? Lehet, hogy néhány egyszerű szabály bevezetésével megoldható lenne a privát szféra zár nélkül is.
2019. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Nem. A bejárati ajtókon kívül semmi nem zárható kulcssal. A mosdókban es a fürdőszobában van egyfajta zárszerkezet, amit kívülről is egyszerűen ki lehet nyitni szükség eseten. Itt nem lesz zárva egyetlen helység sem biztonsági okokból. Ha ilyen igénye van, akkor pech, de igy jart. Nem lesz zárható a szobája. Becsukja az ajtót simán, Senki Nem fogja zavarni. Nálunk kopogni szokas amugy is
2019. jún. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Nekem még pici a gyerekem, de a saját kamaszkoromra visszaemlékezve:

Nálunk semmi privát szféra nem volt... Anyám hírből sem ismerte a kopogást, csak minden előzmény nélkül berontott. Megbeszélni se lehetett vele. Apukámat megkértem, hogy csináltasson nekem egy kulcsot. Meg is csináltatta, onnantól mindig zártam a szobámat. Volt is nagy balhé, amikor anyám először rájött, és dühöngött. Aztán nem volt más választása és beletörődött. De még akkor sem esett le neki, hogy ő cseszte el...

Ha nagyobb lesz a fiam, tuti, oda fogok figyelni a privát szférájára. Egyes szülők elfelejtik, milyen volt kamasznak lenni...

2019. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nálunk még pici a gyerek, és csak elgondolkodtam ezen a kérdésen. Amikor én kamasz voltam, olyan szobám volt, hogy az enyémen keresztül lehetett bemenni a szüleim szobájába, tehát se kulcsról, se kopogásról nem álmodhattam. Magánszféra így nulla volt.
2019. jún. 5. 10:52
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem nincs ilyen biztonsági okokból, már pici korától van magánszféra a szobája a fürdő stb, mindenki kopog, nem rontunk be egymáshoz.

De ha akar kulcsot akkor majd csináltattunk

2019. jún. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

5-ös, ez lenne a normális :) Így nem is kell kulcs, szerintem igény se lesz rá nálatok. :)

3-as voltam

2019. jún. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Nekem van kulcs, de nem szoktam használni, mert anya általában kopog és ha nem egyedül vagyok, akkor meg is várja, hogy kiszoljak, hogy jöjjön (pedig nem nyitott ránk soha kínos helyzetben, amikor itt volt barátom)

Barátomnak nincs kulcs a szobajahoz, de nála is kopognak a szülei és megvárják, hogy kiszoljunk

2019. jún. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk sose volt kopogós, csak bejott anyukám a szobamba is, a fürdőbe is. Utaltam!!!


Kicsik a fiam mindhárom két év alatti, de már most kopogok ha bemegyek. Biztosítani szeretnem nekik a magánszférat

2019. jún. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Nekem kamaszként kulccsal zárható volt, új építésű házban az ajtó és új volt és mindig benne volt a kulcs.

Nagyjából sosem használtam, de az én családom mindig kopogott.

Szerintem jó dolog egyébként, főleg ha nem kopog mindenki

2019. jún. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Volt kulcs a gyerekszoba ajtajában, de max akkor zártuk, ha a tesómmal egymással akartunk kics*szni. Amúgy sosem volt zárva.
2019. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!