Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek egy tizenéves...

Szerintetek egy tizenéves gyereknek milyen céljai lehetnek? (15-18)

Figyelt kérdés

Jó tanulmányi eredmények, párkapcsolat, népszerűség az iskolában, drága tárgyak megszerzése, jogsi, nyelvvizsga...Ilyenekre gondolok

Nektek mi volt/van?


2019. jún. 6. 10:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Tulelni a mindennapokat. De nagyjából lefedi azt is amit írtál.
2019. jún. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
A gyerekemnek jelenleg egy robogó a célja, a távolabbi pedig hogy tetovalomuvesz legyen. Hogy őszinte legyek, a saját kamaszkori céljaimra nem emlékszem mar
2019. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Én orvos akartam lenni és vékony. Unokahugom szintén. De csak neki jöttek össze a dolgok :D
2019. jún. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

15 évesen: megnyerni azt az országos kórusversenyt, amire bejutottunk. Barátok, család rendben volt, pasira akkor nem vágytam. Csak ez számított, meg persze, hogy a suliban rendben legyek.

18 évesen: alig vártam, hogy megkérje a kezem a férjem és hogy miután lediplomáztam, anyuka lehessek.


A versenyt megnyertük, a férjem 11 éve kérte meg a kezem (19 voltam), a gyerekeink pedig a legcukibbak a világon. 😊

2019. jún. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Óraadóként is dolgozom, meg szoktam ezt kérdezni a nyolcadikosoktól.


Furán komolyan válaszolnak, legtöbben teljes természetességgel említik meg, hogy külföldön fognak élni, már eleve ott akarnak tanulni, van, aki már középiskolába is oda megy. És a sportolók hajszolják a minél jobb versenyeredményeket.


Én ennyi idősen szimplán egy tök boldog gimnazista voltam. Azokon a területeken, amik érdekeltek, szép eredményeket értem el, amúgy meg barátkoztam, buliztam, randiztam. Valahol homályosan láttam, mi akarok lenni, de hogy oda milyen út vezet, azt nem annyira. De azért elértem.

Tárgyi dolgok egyáltalán nem érdekeltek, magasról tojtam a divatra vagy technikai cuccokra. Ha így visszagondolok, nagyon jó időszak volt, hálás vagyok, hogy nem volt meg bennem a mai fiatalok szomorú görcsössége.

2019. jún. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

15 évesen még inkább barátságokat kötni, baráti kört kialakítani, népszerűbbé válni, viszonzást találni a szerelemben (bár ez nem tudom mennyire nevezhető célnak, semmit nem tettem érte), fejlődni a sportban, tanulmányi versenyeken jól szerepelni.

Aztán később a párkapcsolat nagyobb hangsúlyt kapott, majd annak a fenntartása is célommá vált. 18 évesen már egyetemista lettem, így újabb cél lett ott helyt állni, ismét barátokat szerezni.

Ebben az időszakban háromszor nyelvvizsgáztam, szóval az is tekinthető célnak, bár inkább csak jöttek egymás után, egyszerűen ez volt mindig a logikus lépés.

Megszerzett drága tárgyaim, jogsim most sincs, akkor sem volt cél.

2019. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
90%
Kigyógyúlni a szívelégtelenségből vagy legalàbbis viszonylag normàlis életet élni.Emelett az egyéb egêszségügyi gondjaimat tünetmentesé tenni.Ja meg van egy listàm hogy mit akarok tenni mielött eljön a vég.Tanulni a pótvizsgára aztán jóvöre érettségi és utàna keresni egy fizikailag nem megterhelő munkàt.18f
2019. jún. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Nekem az volt a célom,hogy mindennap kétszer kiverhessem nyugodt körülmények közt.
2019. jún. 7. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
8 as adlak,hát igen xD
2019. jún. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

17 vagyok, nekem az a célom, hogy külföldön tanulhassak, ezért elég sokat dolgozok is. Nyelveket tanulok(angol, francia) sportolok, próbálok minél jobb jegyeket szerezni.

A pasi nekem nem cél, ha akar majd jön.

A jogsit le akarom tenni, de az már csak valószínűleg jövő nyárra tolódik.

Nem nagyon érdekelnek a drágább tárgyak sem, inkább az élmények.pl:utazás haverokkal, családdal, mozi, kalandpark stb

Meg is szeretnék tanulni úszni, mert elég nagy víziszonyom van, és ezt szeretném legyőzni.

17/L

2019. jún. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!