Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi kajapénzt kap naponta...

Mennyi kajapénzt kap naponta a (kamasz) gyereketek? Csomagoltok is mellé?

Figyelt kérdés
Ha semmit, vagy max 1 szendvicset meg vizet/üdítőt visz a gyerek, mellé mennyi pénzt adnátok a zsebpénzén kívül? Középiskolások! Mennyit költötök a büfében? Mellé mennyit visztek otthonról?
2019. jún. 8. 17:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Talán havi egyszer volt olyan, hogy vettem valamit a büfében. Egyébként otthonról vittem kaját. Még is tanultam rendesen spórolni.
2019. jún. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Semennyit. Minden reggel készítek neki enni és innivalót, amit magával vihet. Nem adok neki csak akkor, ha valami miatt nem tudtam készíteni neki elvinnivalot. Olyankor 5 eurót kap, az 2 hamburgerre eleg.
2019. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Többnyire otthonról vittem szendvicset, vagy apa reggel kiszaladt a pékségbe és vett péksütit. Otthon általában volt valamilyen keksz vagy hasonló nasi amit magammal vittem és vagy megettem vagy elállt a táskámban. Évente pár alkalommal vásároltam csak a büfében.
2019. jún. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Anno általános iskolában olyan havi Egyszer vehettem fánkot, Annak a fánknak azóta így 30 év elteltével is a számban van az íze annyira finom volt.

Középiskolába is otthonról vittem kaját talán ott olyan heti egyszer vettem egy szendvicset és minden nap teát télen, Mert akkor az olyan friss , forro volt.

De ugyanígy most a munkahelyemre is viszem a kaját és nem ott veszem, sokkal olcsóbb így szerintem jobb ezt megtanítani a gyereknek már kiskorában.

2019. jún. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem kapok/kaptam pénzt kajára, max akkor ha elfelejtettünk zsemlét venni itthonra és nem volt miből szendvicset csinálni. Reggelente csináltam 1-2 szendvicset az otthoni alapanyagokból (nyilván figyelmembe vették a szüleim vásárláskor, mit szeretek), dobtam mellé almát meg joghurtot, meg vittem egy kulacsban vizet és kész. Ha nagyon hosszú napom volt, mikródobozban vittem főtt ételt és megmelegítettem a menzán.
2019. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kajapenzt semennyit, nem büfézik, otthonról visz mindent.

Van nála kártya ha kell mégis hirtelen.

2019. jún. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

En soha nem kaptam penzt, otthonról vittem kaját, ha vittem, de ebédre be voltam fizetve, inkább azt ettem.

Baratnom viszont minden nap 500 fontot kapott.


Anyagilag mindenképp jobb ha otthonról viszi az ember a kaját, viszont havonta 1-2-3 alkalommal mar adnék a gyereknek penzt hogy bufezhessen, emlékszem en is hogy vágytam ra 😅😅

2019. jún. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én anno kamaszként nem kaptam kajapénzt. Zsebpénzt sem. Ünnepekre rokonoktól kapott pénzből költöttem néha a büfében, de az kb. szökőévente egyszer volt, ált. üdítőt vettem, néha nyalókát. Csomagoltak nekem 2 szendvicset meg teát (mondjuk az ihatatlan volt, így helyette ált. vizet ittam a mosdóból).
2019. jún. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Visz tízórait minden nap. Felsős. Van nála pénz mindig vészhelyzet esetére, de megbeszéltük, hogy hetente max.500 forintot költhet büfére. Betartja. Ebédelni itthon ebédel, megmelegíti mikróban, amit itthon hagyok neki. Ha nincs időm főzni, akkor kap extra 350 Ft-ot rántott húsos szendvicsre, de ez ritkán szokott előfordulni.
2019. jún. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Gimnazista vagyok, naponta 440-500 Ft-okat kaptam tízóraira és ebédre, de a 9 hónap alatt két kezemen meg tudnám számolni, hogy valójában hányszor is vettem valamit a büfében. Mások a prioritások, az evészet már háttérbe szorult, nem mellesleg, nagyon szépen kordában tudtam tartani a súlyom ennek köszönhetően. (:
2019. jún. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!